Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Turpmāk ārsta-ģenētiķa konsultācijas būs pieejamas vienuviet

Foto: Edijs Pālens/LETA

Lai visas ģenētiskās konsultācijas būtu pieejamas vienuviet gan grūtniecēm, gan bērniem, gan pacientiem, ārsts-ģenētiķis ar 8.jūliju pacientus pieņems Bērnu slimnīcas Torņakalna novietnē (Vienības gatvē 45) nevis Gaiļezera novietnē kā līdz šim. Lai reģistrētos pie ārsta ģenētika, vienotos par apmeklējuma laiku un iespējamiem izmeklējumiem, pacienti tiek aicināti zvanīt pa tālruni 67536786 vai rakstīt poliklinika@bkus.lv.

Piesakoties vizītei pie speciālista Medicīniskās ģenētikas klīnikā, ir nepieciešams ģimenes ārsta norīkojums, portālam «Apollo» pastāstīja Romēna Namniece, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja. Bērniem ar ģimenes ārsta norīkojumu, 1.grupas invalīdiem un trūcīgajiem pacientiem (nepieciešama trūcīgās personas izziņa) konsultāciju pilnībā apmaksā valsts, savukārt pieaugušajiem pacientiem jāveic pacienta iemaksa 3.00 Ls apmērā.

Medicīniskās ģenētikas klīnikā, kas ir vienīgais klīniskais dienests Latvijā, ārsti nodrošina ģenētisko konsultēšanu visa vecuma bērniem un to ģimenēm, kurām ir aizdomas par iedzimtu vai pārmantotu ģenētisku saslimšanu. Ārstu ģenētiķu darba pieredze ir saistīta ar dismorfoloģiju un neiromuskulāru slimību izpēti, kā arī iedzimtiem vielmaiņas defektiem, ģimenes plānošanu un psihoģenētiku.

Klīnikas darbības virzieni: medicīniski ģenētiskā konsultēšana, ģenētisko slimību prenatālā (pirmsdzemdību) diagnostika, pirmā un otrā trimestra grūtnieču bioķīmiskais skrīnings, ģenētisko slimību postnatālā diagnostika, iedzimtu saslimšanu skrīnings, ģenētisko slimību laboratorijas diagnostika (citoģenētiskā, bioķīmiskā, molekulārā), paternitātes noteikšana, ģenētisko slimību ārstēšana, medicīnas studentu un rezidentu apmācība klīniskajā ģenētikā.

Medicīniskās ģenētikas klīnikas laboratorijas piedalās Eiropas kvalitātes nodrošināšanas sistēmās ERNDIM un LABQUALITY, kā arī jaundzimušo skrīningu kvalitātes kontroles sistēmā CDC (ASV).

0 Komentāri