Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

4 lietas, par ko runā tavs ķermenis

Foto: AFP/Scanpix

Vai esat kādreiz aizdomājušies, kāpēc jums uzmetas zosāda, vai acu priekšā pēkšņi sākat redzēt zvaigznītes? Savus skaidrojumus sniedz viens no labākajiem Londonas ārstiem Malkoms Vandenburgs.

Durstīšana

Durstīšana parādās, kad viena vai otra ķermeņa daļa «iziet» no nejutīguma stāvokļa. Medicīnas valodā – parestēzija notiek, kad jūs atslēdzat nervu impulsus, kas virzās no nervu galiem uz jūsu smadzenēm. Parasti tas notiek, kad sēžat neērtā pozā. Sākumā parādās notirpums, bet, kad sākat kustēties, impulsi atkal tiek raidīti uz smadzenēm un parādās durstīšanas sajūta.

Ko jūs varat izdarīt? Kustiniet rokas un kājas – tas var palīdzēt, tikai nesperiet spēcīgus soļus un nespārdieties, ja kājas ir nejūtīgas, varat tās savainot. Ķiploku vai «Ginko Biloba» zāļu tablešu lietošana var uzlabot asinis cirkulāciju. Durstīšana ir arī izplatīts baiļu vai panikas sindroms, tāpēc var palīdzēt arī relaksācijas metodikas. Kad jāsatraucas? Vandenburgs stāsta: «Ja durstīšana nepazūd vai nemainās ādas krāsa, tad tā var būt artēriju spazmas vai Reino sindroma – cirkulācijas novirzes – pazīme. Tāpēc dodieties pie sava ārsta.»

Jūras slimība

Jūras slimība parādās, ja ir traucējumi iekšējās auss balansa orgānos, kas izsauc galvas griešanos, nelabumu, vemšanu, miegainību. Jūras slimība rodas no pretrunām, no tā, ko jūs redzat sev apkārt un kā jūs jūtaties. Signāli, kas nāk no muskuļiem, locītavām un iekšējās auss smadzenēm, ziņo, ka jūs kustaties, bet, kad jūs redzat, ka kustas pats kuģis, uz kura jūs atrodaties, jūsu ķermenis «domā», ka jūs stāvat uz vietas.

Ko jūs varat izdarīt? Var palīdzēt tas, ja pirms ceļojuma apēdīsiet nedaudz ingvera. Cits līdzeklis – uzvilkt bandāžu, kas veicina bioloģiski aktīvo ādas punktu masāžu. Jūras slimības lēkmes gadījumā iespējams uzlabot savu stāvokli, ja dosieties uz zemāko klāju un skatīsieties uz horizontu.

Kad jāsatraucas? «Bieža vemšana var izsaukt organisma vājumu, īpaši bērniem. Centieties sekot tam, lai organismā būtu nepieciešamais šķidruma daudzums, lietojiet preparātu «Dioralyte», lai atjaunotu zaudētos sāļus un apmeklējiet ārstu, ja jums gadījumā ir sausa mēle un kalst mute,» skaidro Vandenburgs.

Zvaigznītes acīs

Jūs varat ieraudzīt zvaigznītes, kad berzējat acis, tāpēc, ka stimulējat sensorus, kas atrodas acs otrajā pusē, tādā veidā smadzenēm liekot domāt, ka redzat gaismu.

Ko varat darīt? Veltiet vairāk laika miegam – jums negribēsies berzēt acis. Protams, ja jūs berzēsiet acis, jūs tās netraumēsiet, bet, iespējams, ka jums parādīsies grumbas.

Kad jāsatraucas? Vandenburgs stāsta: «Ja acīs parādās spilgti uzliesmojumi bez jebkāda iemesla, kas nozīmē, ka jums var būt acu slimība vai pat diabētiskā retinopātija – tīklenes pārvēršanās, kas var novest pie akluma.»

Panikas lēkmes

Tās ir pēkšņas asas trauksmes sajūtas, kas sākas, kad nav nekādas reālas bīstamības. Šī stāvokļa simptomiem pieskaitāms elpas trūkums, sirdsdarbības paātrināšanās, temperatūras paaugstināšanās, zosādas parādīšanās uz ķermeņa. Lielākoties panikas lēkmes var atvieglot konsultācijās, runājot par šīs problēmas psiholoģisko raksturu.

Ko jūs varat darīt? Nepieciešama autotreniņa un pašiedvesmas tehnikas apgūšana.

Kad jāsāk uztraukties? Vandenburgs stāsta: «Ja panikas lēkmes jūsu dzīvi padara nepilnvērtīgu, apmeklējiet ārstu. Ja jūs šo lēkmju dēļ zaudējat darba spējas, tad tā ir pazīme, ka jums jāapmeklē ārsts.»

0 Komentāri