Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā veikta unikāla operācija

Latvijas Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca (TOS) pirmo reizi Baltijas un Skandināvijas valstīs veikusi muguras skriemeļu fiksācijas operāciju ar minimālu iejaukšanos. Latvijā šo operāciju veicis TOS Mugurkaula ķirurģijas centra vadītājs Dr. Kaspars Ruks.

Līdz šim ik gadu tika veiktas aptuveni 300 operācijas ar atklāto griezumu, t. i., vaļējā operācija, kad tiek veikta muguras muskuļu atgriešana, lai piekļūtu mugurkaulam jostasdaļā. Modernās tehnoloģijas šīs operācijas veikšanu padara ievērojami labvēlīgāku pacientam, jo tiek veikti nelieli iegriezumi vien instrumentu ievadīšanai katras fiksācijas skrūves ievietošanas vietā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas, tiek ievērojami samazināts pacienta asiņu zudums — aptuveni 40 ml pret vidēji 1 l diennakts laikā, veicot atklāto operāciju, kā arī būtiski mazinās infekcijas risks.

Tā kā tiek saglabāta normāla muguras muskuļu korsete, būtiski tiek samazināts sāpju intensitāte un ilgums. Ja pēc atvērtās operācijas sāpju un brūces dzīšanas dēļ pacients gultā pavada vismaz četras dienas un slimnīcā atrodas vismaz divas nedēļas pēc operācijas, tad, veicot šo operāciju ar minimāli invazīvo metodi, pacients jau nākamajā dienā var staigāt un tiek izrakstīts no slimnīcas trešajā dienā pēc operācijas.

Veicot šo operāciju, izmantojot minimāli invazīvo metodi, ieguvējs ir ne vien pacients, bet arī valsts. Katra pacienta slimnīcā pavadītā diena valstij izmaksā 26 latus, savukārt pacienta līdzmaksājums ir 12 latu par vienu dienu, tātad, slimnīcā pavadot divas nedēļas, valsts izmaksas veido 364 latus, savukārt trīs dienas — 78 lati par pacientu.

Muguras skriemeļu fiksācijas operācijas veikšana minimāli invazīvā metodē ir Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas sasniegums, apsteidzot kolēģus gan Lietuvā un Igaunijā, gan Skandināvijas valstīs. Kaut tagad slimnīca pati piemaksā aptuveni 400 latu par katru veikto operāciju, šis ir liels solis uz priekšu mugurkaula ķirurģijas attīstībā Latvijā.

Šāda veida operācijas tiek veiktas traumu gadījumā, kā arī daļai pacientu ar mugurkaula jostasdaļas deģeneratīvām slimībām.

Nākamā operācija plānota jau rīt, 12. martā.

0 Komentāri