Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kāpēc trauku mazgājamais sūklis ir jāmaina vismaz reizi nedēļā?

Foto: Publicitātes foto

Zinātnieki brīdina cilvēkus, kuri trauku mazgājamos sūkļus maina retāk nekā reizi nedēļā, – tie ātri var kļūt par labvēlīgu mājvietu triljoniem baktēriju un izraisīt dažādas slimības.

Daudzi no mums trauku mazgājamo sūkli nomaina tikai tad, kad tas ir pārvērties par deformētu, brūnu un smakojošu veidojumu, tomēr zinātnieki ir pierādījuši, ka trauku mazgājamais sūklis ir jāmaina vismaz reizi nedēļā, lai izvairītos no bīstamām baktērijām, kas tajos var ērti ieperināties.

Scientific Reports

FOTO: Publicitātes foto

Noskaidrots arī, ka trauku mazgājamā sūkļa mazgāšana vai pakļaušana lielam karstumam mikroviļņu krāsnī nespēj to ievērojami sterilizēt un var izraisīt pat vēl labvēlīgāku vidi baktērijām.

«Virtuves sūkļi ir viena no labvēlīgākajām baktēriju vairošanās vietām virtuvē, jo tie vienmēr ir mitri un atrodas siltumā. Savukārt netīrumu un ēdiena atliekas, kas nokļūst uz sūkļa, ir labs barības avots baktērijām. Viens sūkļa kubikcentimetrs satur astoņas reizes lielāku daudzumu baktēriju nekā uz Zemes ir cilvēku, tāpēc ir ļoti svarīgi to regulāri mainīt. Īpaši tad, ja jums mājās ir slimi vai vecāki cilvēki,» komentēja Vācijas universitātes mikrobiologs Markuss Egerts.

FOTO: Publicitātes foto

0 Komentāri