Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā palielinās pašnāvību skaits

Foto: AFI

Pasliktinoties ekonomiskajai situācijai valstī, pēdējā gada laikā arī palielinājies to cilvēku skaits, kas paši sev atņēmuši dzīvību, un tas rada lielu speciālistu satraukumu, vēsta «Latvijas Avīze».

«Uzkrītošs pašnāvību uzliesmojums bija ap Ziemassvētkiem un Jauno gadu, kad ik dienu bija vairāki pašnāvības gadījumi,» stāsta Tiesu medicīnas ekspertīzes centra eksperte Ināra Ščerbinska.

Speciālisti ceļ trauksmi, ka melnā statistikas līkne pavērsusies uz augšu, taču vienlaikus cer, ka Latvija neatgriezīsies 1993. un 1994. gada kulminācijā, kad no dzīves labprātīgi šķīrās vairāk nekā 1000 cilvēku gadā. Satraukums valda arī kaimiņvalstīs — par pašnāvības mēģinājumu skaita pieaugumu ziņo Igaunijas plašsaziņas līdzekļi, bet Krievijā nepieredzēti liels skaits cilvēku meklējot psihiatru palīdzību.

Sabiedrības veselības aģentūras direktora vietnieks Māris Taube klāsta, ka pērn Latvijā 11 mēnešos no dzīves paši aizgājuši vairāk cilvēki nekā visā 2007. gadā kopā.

Speciālisti norāda, ka ar cilvēkiem, kuriem pamana kādas noslieces uz pašnāvību un ja nav runa par psihisku saslimšanu, pirmās zāles ir runāšana. Psihologi uzsver, ka tieši saruna var glābt cilvēku no pašnāvības izdarīšanas.

0 Komentāri