Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Smēķēšanas aizliegums Lielbritānijā devis pretēju rezultātu

Foto: AFI

Lielbritānijā ieviestais aizliegums smēķēt sabiedriskās vietās nav devis vēlamo rezultātu, bet gan gluži pretēji — situāciju vēl pasliktinājis.

2008. gadā smēķēt atmetušo skaits salīdzinājumā ar 2007. gadu samazinājies par ceturtdaļu, bet tajā pašā laikā izdevumi smēķēšanas apkarošanas kampaņai pieauguši no 26 miljoniem mārciņu (19,7 miljoniem latu) līdz 33 miljoniem (25 miljoniem latu).

Kā uzskata smēķēšanas aizlieguma kritizētāji, šie dati pierāda, ka tik stingru ierobežojumu pozitīvais efekts bijis tikai īslaicīgs, raksta avīze «The Daily Mail».

Taču valdība jau atvairījusi pārmetumus, norādot, ka aizliegums visupirms tika ieviests pasīvās smēķēšanas novēršanai, nevis lai piespiestu smēķētājus atmest kaitīgo ieradumu.

Saskaņā ar avīzes pagājušajā mēnesī veiktas aptaujas rezultātiem patiesībā pēc aizlieguma ieviešanas vīrieši vecumā no 16 līdz 34 gadiem sākuši smēķēt vairāk, bet smēķējošo sieviešu skaits tajā pašā vecuma grupā nav mainījies.

0 Komentāri