Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Depresīvi cilvēki ēd vairāk šokolādes

Foto: Apollo

Cilvēki, kas sirgst ar depresiju, ēd vairāk šokolādes nekā citi cilvēki, turklāt apēstās šokolādes daudzums palielinās līdz ar viņu slimības nopietnību, liecina jauns ASV veikts pētījums.

«Mūsu pētījums apstiprina sen radušās aizdomas, ka cilvēki ēd šokolādi, kad viņi jūtas nomākti,» atzina Sandjego Kalifornijas universitātes pētniece, pirmdien publicētā pētījuma līdzautore Beatrise Golomba.

Pētījuma gaitā zinātnieki vēroja aptuveni 1000 cilvēku šokolādes patēriņu un garastāvokli. Neviens no tiem nelietoja antidepresantus, kā arī neslimoja ar sirds saslimšanām vai diabētu. Pētījuma dalībniekiem bija jāziņo par nedēļas laikā apēsto šokolādes daudzumu. Atsevišķi tika novērtēts arī viņu depresijas līmenis.

Kā atklāja pētnieki, cilvēki, kuru depresija bija visizteiktākā, mēnesī apēda gandrīz 12 porcijas šokolādes, tikmēr cilvēki bez depresijas pazīmēm šajā pašā periodā apēda piecas porcijas. Cilvēki ar vidēji izteiktu depresiju apēda astoņas porcijas mēnesī.

«Neizskatās, ka rezultātus var izskaidrot ar vispārēju kofeīna, tauku, ogļhidrātu vai enerģijas uzņemšanu, liekot domāt, ka mūsu atklājumi attiecas tikai uz šokolādi,» uzsvēra Golomba. Viņa piebilda, ka nekādas citas atšķirības ar antioksidantiem bagātas pārtikas uzņemšanā netika atrastas.

0 Komentāri