Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pretsāpju zāļu lietošana var izraisīt hroniskas galvassāpes

Foto: Apollo

Pārmērīga pretsāpju zāļu lietošana var izraisīt hroniskas galvassāpes, liecina Zviedrijā veikts pētījums.

Sievietēm šādas galvassāpes sastopamas trīs reizes biežāk nekā vīriešiem, vēsta laikraksts «The Local».

«Mēs parasti to saucam par paradoksu. Mēs vēl droši nezinām, kāds tam ir iemesls, bet, lietojot pretsāpju medikamentus vairāk nekā desmit dienas mēnesī vismaz trīs mēnešu laikā, palielinās [hronisku galvassāpju] risks,» skaidroja Gēteborgas universitātes profesore Pernilla Junsone.

Pētījumā, kuru finansē valsts farmācijas tīkla «Apoteket AB» pētniecības fonds, analizēti dati par 45 000 nejauši atlasītu cilvēku, kuri iztaujāti par pretsāpju zāļu lietošanas paradumiem un galvassāpju biežumu.

No hroniskām galvassāpēm Zviedrijā cieš aptuveni 150 000 cilvēku.

Pētījuma rezultāti liecina, ka visstraujāk hroniskas galvassāpes izraisa triptānu grupas medikamenti, kas tiek izmantoti migrēnas izraisītu galvassāpju ārstēšanai. Savukārt visizplatītākais hronisku galvassāpju iemesls ir parastie paracetamolu saturošie pretsāpju medikamenti.

Pētījuma autori pauž bažas, ka šī parādība var izvērsties par plaša mēroga sabiedrisku veselības problēmu un prasīt ievērojamus veselības aprūpes budžeta līdzekļus.

Visieteicamākā metode šādu medikamentu izraisītu hronisku galvassāpju ārstēšanai ir pretsāpju zāļu lietošanas ierobežošana, skaidroja Junsone.

0 Komentāri