Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Palīdzēsim Maksimam izdzīvot!

  • Raksts
  • Foto
Foto: Foto no personīgā arhīva

Maksimam Mezgovam tagad ir 9 gadi. Jau vairāk kā trīs gadus viņš ir veģetatīvās komas stāvoklī. Ir ļoti grūti, kad jautrs un dzīvespriecīgs zēns sāk zaudēt spēkus, izdzist un nonāk komā. Vēl grūtāk ir dzirdēt no ārstiem, ka viņi nekādi vairs nevar palīdzēt.... Maksima vecāki nolēma cīnīties par dēla veselību. Un tagad zēns pamazām atgūstas: viņš jau reaģē uz pateiktajiem vārdiem un pat var uzsmaidīt mammai! Taču lai Maksims atlabšana neapstātos, viņam ir nepieciešama palīdzība.

Zēnam ir neoperējams galvas smadzeņu audzējs. Šo diagnozi 2010. gada martā viņam noteica Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti. Maksims, kurš vienmēr ir bijis aktīvs un kustīgs puika, pēkšņi vairs nereaģēja uz apkārtējo pasauli un emocijas pazuda no viņa sejas, lai gan vēl pavisam nesen viņš staigāja, runāja, smējās un viņam bija sapņi par nākotni.

Vecāki neatmeta cerības un atrada kādu klīniku Vācijā, kur ārsti piekrita veikt papildu izmeklēšanu, lai precizētu diagnozi un izvērtētu iespējas veikt operāciju. Ar Nila Ušakova fonda atbalstu Maksims tika nogādāts uz šo klīniku Vācijā. Tur speciālisti nedaudz precizēja diagnozi un secināja, ka ir jāturpina nozīmētā ārstēšana un jāgaida.

Ir pagājuši 3 gadi. Pateicoties mūsu savāktajiem ziedojumiem, pēc izrakstīšanās no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Maksims tika nodrošināts ar specializēto pārtikas maisījumu Nutrison. Katru dienu zēnam ir nepieciešams 1 litrs šī pārtikas maisījuma, kas izmaksā 7 latus par 1 litra iepakojumu.

Pavisam bija savākti Ls 14 005,93 (19 928,64 EUR).

Saskaņā ar ārstu rekomendācijām Maksimam tika nodrošinātas nodarbības ar fizioterapeitu, ergoterapeitu un logopēdu. Zēnam ir nodrošināta īpašā kustīgā gulta ar elektrisko vadību, sēdeklītis vannai un īpašais ratiņkrēsls pastaigām.

Šobrīd Maksims sāk pamazām atgūties no komas. Viņš reaģē uz notiekošo – smaida, ja notiek kaut kas patīkams. Viņš klausās pasakas, ko viņam lasa vecāki, skatās multfilmas ar labo actiņu, jo kreiso actiņu vēl neizdodas noturēt vaļā.

Ar Maksimu regulāri strādā fizioterapeits un logopēds, un rezultāti ir acīmredzami.

Diemžēl ziedojumi, kas tika savākti pirms gada gada, sāk izsīkt, jo zēnam vēl arvien ir nepieciešama speciālā pārtika – Maksims tiek barots caur zondi. Viņam ir vajadzīgas arī regulāras nodarbības ar dažādiem speciālistiem, kā arī ikgadējais rehabilitācijas kurss. Maksims ir paaudzies, tāpēc dzīvoklī ir nepieciešams īpašs aprīkojums, nepieciešams pacēlājs.

Ir atlicis savākt tikai Ls 3967,73 (EUR 5645,57).

Zēna vecākiem šādas summas nav, turklāt no abiem vecākiem strādā tikai viens, otram ir jārūpējas par Maksimu.

Zēnam ir izredzes pilnībā atgūties no komas, taču bez mūsu palīdzības vecākiem to neizdosies paveikt. Vecāku cerība un mīlestība dara brīnumus, bet mēs visi kopā varam daudz vairāk, nekā spējam iedomāties.

Aicinām Jūs atbalstīt Maksimu un dāvāt viņam iespēju atgriezties dzīvē, uzvarēt tik negaidīti uzbrukušo slimību! Jau ir izdarīts tik daudz mazā Maksima veselības atjaunošanai – tagad viņam ir it īpaši vajadzīga palīdzība! Aicinām Jūs atbalstīt Maksimu un dāvāt viņam iespēju atgriezties normālajā dzīvē! Šo zēnu ir iespējams izglābt no smagās slimības!

Ja Jums rūp Maksima Mezgova liktenis, aicinām ziedot, zvanot pa tālruni 9 000 6782 (maksa par zvanu Ls 1,00 / EUR 1,42).

Jūs varat palīdzēt Maksimam atgūties no komas, arī ziedojot ar pārskaitījumu uz kādu no zemāk norādītajiem kontiem, maksājuma mērķī ierakstot «Veselības Fonds: Maksimam Mezgovam».

Rekvizīti:

Nosaukums: Biedrība «Sociāli nozīmīgu projektu centrs «Varonis»»

Reg. Nr: 40008142130

Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050

-SWEDBANK-Swift: HABALV22

LV56HABA0551025632423

-NORDEA-Swift: NDEALV2x

LV50NDEA0000083204700

-DNB -Swift: RIKOLV2X

-CITADELE- Swift: PARXLV22

LV94PARX0013419570001

www.facebook.com/varonis.lv

http://www.youtube.com/watch?v=Fscug9N0DZU

* Šis ir apmaksāts reklāmas raksts

0 Komentāri