Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izstrādās rekomendācijas, lai mazinātu sieviešu neauglību un saslimstību ar dzemdes kakla vēzi

2011.gada 26.-27.maijā Jūrmalā speciālisti no visas Eiropas pulcēsies uz konferenci, lai izstrādātu rekomendācijas par hlamidiozes un cilvēka papilomas vīrusa diagnostiku un monitorēšanu, balstoties uz dažādu valstu pieredzi, zinātnes sasniegumiem un izvērtējot arī finansiālās iespējas.

Hlamidioze ir plaši izplatīta seksuāli transmisīva slimība, kas apmēram 80% gadījumos norit bez klīniskiem simptomiem. Ilgākā laika periodā sievietēm šī infekcija bieži vien rada neauglību. Tā kā sievietēm parasti nav nekādu sūdzību, viņas pie ārsta negriežas un saslimšana netiek diagnosticēta. ASV un daudzviet Eiropā valsts apmaksā hlamidiozes skrīninga programmu, kas parasti tiek organizēta tādā veidā, ka jaunas sievietes līdz 25 gadu vecumam var saņemt speciālus stobriņus urīna savākšanai. Šie stobriņi tiek nosūtīti uz laboratoriju hlamidiozes diagnostikai. Diemžēl Latvijā pašreiz šāda veida programma vēl nav ieviesta.

Cilvēka papilomas vīruss sievietēm nereti rada dzemdes kakla vēzi. No šī gada 1.septembra Latvijā tiks uzsākta valsts apmaksāta 12 gadus vecu meiteņu vakcinācija pret cilvēka papilomas vīrusa infekciju. Jāatzīmē, ka valsts rīkotajā konkursā par vakcīnu iegādi tiek noteiktas vakcīnu cenas un tiek rezervēti apjomi, bet samaksāts tiek tikai pēc faktiskā vakcīnu izlietojuma, kad noteiktas vakcīnas ir pieprasījuši ģimenes ārsti.

Detalizēta informācija par konferenci ir pieejama konferences mājas lapā «cthpv.org».

Šis pasākums tiek organizēts lielākās profesionālās laboratorās medicīnas organizācijas pasaulē International Federation of Clinical Chemistry and Laboratory medicine («ifcc.org») uzraudzībā un tiek veikts projekta «European Conference of National Strategies for Chlamydia Trachomatis and Human Papillomavirus-NSCP» ietvaros, saņemot finansējumu no Eiropas Savienības fonda Sabiedrības veselības programmas.

0 Komentāri