Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pasauli pārņem vēzis

Foto: Publicitātes foto

Pēdējos 30 gados pasaulē visai manāmi pieaudzis krūts un plaušu vēža slimnieku skaits.

Britu pētniecības organizācija «Cancer Research UK» paziņojusi, ka šis pieaugums saistīts ar cilvēku vidējā dzīves ilguma palielināšanos. Zināms, ka baisā slimība pārsvarā uzbrūk padzīvojušiem cilvēkiem. Vēl organizācija kā slimības pieauguma faktorus min nepareizu ēšanu un smēķēšanu. Viens no piemēriem ir Japāna, kur vēzis (īpaši tā zarnu formas) bija samērā maz izplatīts, bet, japāņiem pārejot uz rietumnieku ēšanas tradīciju, slimnieku procents šajā valstī sāk arvien straujāk pieaugt.

Kopš 1975. gada Zemes iedzīvotāju skaits no četriem miljardiem pieaudzis līdz 6,3 miljardiem cilvēku. Aptuveni 10 procenti cilvēku patlaban ir vecāki par sešdesmit gadiem, un tiek prognozēts, ka 2050. gadā veco ļaužu būs jau 22 procenti. Statistika liecina arī, ka vēzis ir un paliek tā dēvēto attīstīto valstu slimība — Āfrikā ar vēzi mirst četri procenti cilvēku, bet Eiropā šis skaits sasniedzis 19 procentus.

Jāmin, ka pētnieki izskatīja statistiku, ņemot vērā 27 dažādas vēža formas, un secināja, ka visizplatītākais ir krūts un plaušu vēzis. Patlaban pasaulē ik gadu tiek reģistrēts 1,1 miljons krūts vēža gadījumu, bet 1975. gadā šis skaitlis bija 500 tūkstoši — respektīvi, tad gadā saslima divreiz mazāk sieviešu. Savukārt plaušu vēzis ir visizplatītākā vēža forma — katru gadu ar to pasaulē saslimst 1,4 miljoni cilvēku, bet 1975. gadā šī diagnoze tika noteikta mazāk nekā 600 tūkstošiem cilvēku.

0 Komentāri