Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ugunsbīstamība mežos sasniedz augstu līmeni

Foto: <a target="_blank" href="https://www.flickr.com/people/blmoregon/">BLMOregon</a>, <a target="_blank" href="http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/">CC BY-SA 2.0</a>

Turpinoties sausumam un laikam kļūstot siltākam, vietām Latvijā ugunsbīstamība mežos sasniedz augstu līmeni un tuvākajās dienās jau valsts lielākajā daļā iestāsies augsta ugunsbīstamība, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Sestdien galvenokārt Vidzemes dienvidu daļā un valsts galējos dienvidrietumos meža degamības rādītājs sasniegs ceturto klasi no piecām.

Svētdien un nākamās nedēļas sākumā ugunsbīstamība kļūs vēl lielāka - jau valsts lielākajā daļā gaidāms ceturtās klases degamības rādītājs jeb augsta ugunsbīstamība.

Uzturoties mežos un purvos, aizliegts nomest degošus sērkociņus, izsmēķus un citus gruzdošus priekšmetus, dedzināt atkritumus, braukt pa mežu un purvu ārpus ceļiem ar mehāniskiem transportlīdzekļiem, kā arī aizliegts veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Ugunskurus atļauts kurināt tikai īpaši ierīkotās vietās, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas, atgādina Valsts meža dienests.

0 Komentāri