Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

21. martā tiek atzīmēta Starptautiskā meža diena

  • Raksts
  • Video
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Otrdien, 21. martā, ir Starptautiskā meža diena. Šī diena vērš uzmanību uz visu veidu mežu un koku nozīmību, kā arī atzīmē veidus, kā tie stiprina un aizsargā sabiedrību. Šogad Starptautiskās meža dienas tēma ir «Meži un enerģija», tās ietvaros tiek izcelta koksnes enerģijas nozīmība cilvēku dzīves uzlabošanā, nodrošinot ilgtspējīgu attīstību un nevēlamu klimata pārmaiņu mazināšanu.

Koksne ir nozīmīgs atjaunojamās enerģijas avots, kas spēj nodrošināt pasauli ar vairāk elektroenerģijas nekā saule, hidroelektrostacijas vai vēja turbīnas, ziņo «United Nations».

Koksnes enerģija veicina ekonomisko attīstību - teju 900 miljoni cilvēku, galvenokārt jaunattīstības valstīs, darbojas koksnes enerģētikas nozarē. Šīs nozares modernizācija var palīdzēt atdzīvināt lauku ekonomiku un veicināt uzņēmumu attīstību. Lielāka investēšana koksnes enerģijas ražošanā un koksnes kurināšanā var nodrošināt ieņēmumus, lai finansētu mežu labāku apsaimniekošanu, veicinātu meža teritorijas paplašināšanos, kā arī nodrošinātu vairāk darbavietu.

Meži un koki veicina optimālu pilsētas dzīvi un zemākus elektrības rēķinus. Tāpat koksnes enerģija mazina klimata pārmaiņas un veicina ilgtspējīgu attīstību. Meži nodrošina tīru gaisu, ūdeni un enerģiju. Ilgtspējīgi apsaimniekoti meži var nodrošināt atjaunojamu un no oglekļa brīvu enerģiju zaļākai nākotnei.

Lielāki ieguldījumi tehnoloģiskā inovācijā ilgtspējīgi apsaimniekotiem mežiem ir būtiski, lai palielinātu mežu lomu kā galvenajam atjaunojamās enerģijas avotam. Šādā veidā tiek investēts ilgtspējīgā nākotnē.

0 Komentāri