Pirmdiena, 18. jūnijā Vārda dienas: Alberts Madis
Foto: Publicitātes foto

Ženēvas Starptautiskajā autoizstādē Goodyear atklāja savu jaunāko konceptriepu Eagle 360 Urban. Šī 3D tehnoloģijā izdrukātā riepa ir pirmā, kuru vadīs mākslīgais intelekts un kas spēs sajust, izlemt, transformēties un reaģēt.

«Autonomijas, mobilitātes un savienojamības krustpunktā notiks revolūcija. Kad šis process sāksies, riepu tehnoloģija būs vēl svarīgāka nekā šodien. Lai varētu droši pārvietoties, nākotnes autonomajiem transporta līdzekļiem būs jāiemācās tikt galā ar miljoniem iespējamo nezināmo lietu, ar ko ikdienā sastopamies uz ceļa. Lai to paveiktu, šiem transporta līdzekļiem būs nepieciešama piekļuve datiem, kā arī tiem būs jāpiemīt spējai mācīties un pielāgoties,» sacīja Goodyear Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas reģiona prezidents Žans Klods Kīns [Jean-Claude Kihn].

Pērn Goodyear ar savu konceptriepu Eagle 360 prezentēja unikālu daudzvirzienu sfēru, kas spēj apmierināt bezpilota auto vadīšanas vajadzības, nodrošinot paaugstinātu komforta, drošības un manevrētspējas līmeni.

Šogad Goodyear ar Eagle 360 Urban vēlreiz paplašina robežas un rada vīziju, kā riepas varētu izskatīties nākotnē. Tā kā šīs konceptriepas darbina mākslīgais intelekts, Goodyear tām piešķir «smadzenes». Apvienojumā ar bionisko apvalku un mainīgo protektoru Eagle 360 Urban spēj zināšanas izmantot praksē.

Riepas kļūst par daļu no transporta līdzekļa «nervu sistēmas».

Tādējādi tās spēj ātri pielāgoties mainīgiem apstākļiem, kā arī pieaugošajām «Mobility as a Service» vajadzībām autoparkiem un to lietotājiem.

Foto: Publicitātes foto

Goodyear riepas Eagle 360 Urban raksturo bionisks apvalks ar sensoru tīklu, kas konceptriepām ļauj novērtēt savu stāvokli un apkopot informāciju par apkārtējo vidi, tajā skaitā ceļa segumu. Izmantojot savienojamību ar citiem transporta līdzekļiem, infrastruktūru, satiksmi un mobilitātes vadības sistēmām, Eagle 360 Urban reālā laikā spēj uztvert informāciju par apkārtējo vidi.

Apvienojot šos informācijas avotus un to pārstrādei uzreiz izmantojot neironu tīklus, Eagle 360 Urban izvēlas vispiemērotāko rīcības plānu. Tā kā Eagle 360 Urban darbina mākslīgais intelekts, tās spēj mācīties no iepriekšējam darbībām un uzlabot nākamās reakcijas.

No īpaši elastīga polimēra izgatavotais riepas bioniskais apvalks ir elastības ziņā līdzvērtīgs cilvēka ādai,

spējot gan izplesties, gan sarauties. Šis ārējais slānis nosedz putām līdzīgu materiālu, kas ir pietiekami izturīgs, lai saglabātu elastību, neskatoties uz transporta līdzekļa svaru. Pateicoties elastībai un darbojoties līdzīgi kā cilvēka muskulatūra, elementi zem riepas virsmas, kas maina formu ar elektriskiem impulsiem, spēj izmainīt riepas protektora dizainu, pievienojot papildu rievas uz slapja ceļa seguma vai samazinot sausā laikā. Tādējādi tiek radīts jauns protektors ar spēcīgāku saķeri.

Izmantojot mainīgo protektoru, Eagle 360 Urban spēj pārveidoties un pielāgoties mainīgajiem ceļa un laika apstākļiem. Tādējādi konceptriepas var mijiedarboties, lai dalītos ar saņemto informāciju, saistītajām darbībām un sadarbību ar citiem transporta līdzekļiem, kā arī visiem citiem elementiem, kas veido lietu internetu.

Ja riepas bioniskais apvalks tiek sabojāts, protektora sensori precīzi nosaka plīsuma vietu.

Tādā gadījumā riepa rotē, lai izveidotu citu saskares virsmu. Tā tiek samazināts spiediens uz bojājuma vietu un sākas pašatjaunošanās process. Pašatjaunošanās process notiek, pateicoties materiāliem, kas ir īpaši izstrādāti, lai virzītos uz bojājuma vietu. Tie savstarpēji fiziski un ķīmiski reaģē, veidojot jaunas molekulārās saites un tā izlabojot bojājuma vietu.

Jaunā riepu paaudze radīs pievienoto vērtību aprīkojuma ražotāju partneriem un «Mobility as a Service» pakalpojuma sniedzējiem, maksimāli palielinot riepu darbspējas laiku un nodrošinot proaktīvu uzturēšanu. Ikdienas braucējiem jaunās riepas uzlabos komfortu, piedāvājot nākamā līmeņa drošību un spēju mācīties autonomās braukšanas apstākļos.

Šogad Goodyear uzaicināja franču dizaina skolas ISD RUBIKA studentus, lai projektētu un izstrādātu konceptauto, kas atbilstu jaunajām konceptriepām Eagle 360 Urban. Strādājot ciešā sadarbībā ar Goodyear dizaineriem, studenti izveidoja transporta līdzekli Vision UMOD, kas paredzēts nākotnes pilsētām un pielāgots nākotnes mobilitātes vajadzībām.

Materiāls tapis sadarbībā ar GoodYear

Auto jaunumi

© TVNET. Visas tiesības paturētas