Volvo Cars cenšas piesaistīt investorus pirms iespējama IPO

Volvo Cars Corporation AB prezidents Hakans Samuelsons
 

Zviedrijas autobūves uzņēmums «Volvo Cars Corp.», kas pieder Ķīnas autoražotājam «Zhejiang Geely Holding Group», plāno iegūt vienu miljardu dolāru (932,3 miljonus eiro), pārdodot priekšrocību akcijas pirms iespējama akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO), ceturtdien ziņoja laikraksts «Wall Street Journal».

Laikraksts norāda, ka «Volvo Cars» par akciju iegādi vērsies pie vairākiem Ķīnas investoriem, tostarp valsts ieguldījumu fondiem un privātā kapitāla uzņēmumiem.

Mediji jau vairākus mēnešus spekulējuši par iespējamu «Volvo Cars» IPO, dažādiem avotiem runājot par akciju kotēšanu Honkongā, Stokholmā vai Londonā.

Reklāma

Zviedru finanšu laikraksts «Dagens Industri», atsaucoties uz banku nozares informācijas avotiem, janvārī vēstīja, ka uzņēmuma vērtība sasniegusi gandrīz 1,5 miljardus eiro.

Kā ziņots, «Volvo Cars» tīrā peļņa pērn sasniedza 5,94 miljardus kronu (633 miljonus eiro), un tas ir par 90% vairāk nekā 2015.gadā.

Peļņas pieaugumu galvenokārt nodrošināja tirdzniecības apjoma kāpums.

«Geely» Zviedrijas autoražotāju 2010.gadā iegādājās no ASV autobūves koncerna «Ford Motor Co.».

Saistītie raksti
Jaunākās drošības tehnoloģijas debitēs jaunajā Volvo XC60

Jaunākās drošības tehnoloģijas debitēs jaunajā Volvo XC60

Vai Volvo spēs «iespert» BMW un Audi?

Vai Volvo spēs «iespert» BMW un Audi?

Kā Volvo kaldina savu auto drošību

Kā Volvo kaldina savu auto drošību


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 68800 EUR
Māja
Māja, Jelgava, 169000 EUR
Zeme
Zeme, Rīga, 152092 EUR

Satiksmes informācija

  • Pirms 21 min - @Valsts_policija informē par transporta evakuācijas darbiem pēc CSNg uz Tallinas šos.(A1) 67.km. Satiksme bloķēta pilnībā.
  • Pirms 24 min - "Rīgas ūdens" šodien no plkst. 10.30 veiks darbus - Staļģenes 3, Kurzemes pr. 160, Irlavas pie Stendes 7 k-4.
  • Pirms 35 min - @dkreilis @Kaspars_Zn Tranzīta plūsmas aizliegšana nav iespējama šajā sezonā, ņemot vērā apjomīgos remontdarbus pilsētas centrā.

Kļūsti par reportieri