Aptauja: vairumu auto nākas labot slikto ceļu dēļ

Lauku ceļš pavasarī
 

Aptuveni 20% Latvijas iedzīvotāju pēdējo gadu laikā sliktā ceļu stāvokļa dēļ bijušas grūtības saņemt kādu valsts pakalpojumu, piemēram, apmeklēt iestādi, ārstu, pietiekami ātri neieradās neatliekamā medicīniskā palīdzība u.c., liecina šodien prezentētā aptauja, kas veikta pēc biedrības «Latvijas ceļu būvētājs» pasūtījuma. Vienlaikus 11% respondentu ar šādām grūtībām nācies saskarties vairākkārt.

Tāpat 68% Latvijas iedzīvotāju, kuru mājsaimniecībā izmanto automašīnu, apliecinājuši, ka

pēdējā gada laikā viņiem nācies vienu vai vairākas reizes labot automašīnu ceļu sliktās kvalitātes dēļ.

Tostarp 19% aptaujāto auto nācies labot vienu reizi, 28% divas līdz trīs reizes, bet 21% - četras vai vairākas reizes.

Aptuveni trešdaļa (36%) Latvijas iedzīvotāju norāda, ka ceļu un tiltu remontiem un uzturēšanai vajadzētu novirzīt pilnībā visus līdzekļus no autobraucēju samaksātajiem nodokļiem. Līdzīga daļa (32%) domā, ka attiecīgajam mērķim vajadzētu novirzīt vismaz 80% no autobraucēju samaksātajiem nodokļiem, bet aptuveni katrs trešais - ka 50%. Vienlaikus tikai 3% aptaujāto uzskata, ka pašreizējais finansēšanas apmērs ir pietiekams.

Reklāma

Pēc aptaujas datiem, jo zemāks iedzīvotāju ienākumu līmenis vai tālāk no Rīgas iedzīvotājs atrodas, jo lielāka iespēja, ka sliktā ceļu stāvokļa dēļ nācies labot automašīnu vai bijušas grūtības saņemt kādu valsts pakalpojumu.

Aptauja atklāj, ka lielākās daļas iedzīvotāju ieskatā primāri būtu jāuzlabo valsts reģionālās nozīmes un vietējās nozīmes (pašvaldību) autoceļu stāvoklis.

«Latvijas ceļu būvētāja» pārstāvji uzsvēra, ka patlaban iedzīvotāju vēlmes atšķiras no valdības prioritātēm.

Nodokļu reformā ceļu nozare ir aizmirsta, un valdība būtiskāko uzmanību pievērs tikai galvenajiem autoceļiem, kuru remontam atšķirībā no vietējiem ceļiem ir iespējams piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus.

Saistītie raksti
Ar stabiem «nosēts» ceļš - realitāte Krievijā

Ar stabiem «nosēts» ceļš - realitāte Krievijā

Apstiprina Ceļu satiksmes drošības plānu 2017.-2020.gadam

Apstiprina Ceļu satiksmes drošības plānu 2017.-2020.gadam

Insignia universālis bezceļiem

Insignia universālis bezceļiem


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Zeme
Zeme, Alsviķu pag., 890999 EUR
Māja
Māja, Sunīši, 360000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 95000 EUR

Satiksmes informācija

  • Pirms 2 stundām un 14 min - RT @ltvzinas: Labrīt! Šodien saule mīsies ar mākoņiem, brīžiem gaidāmi nelieli nokrišņi. Pūtīs R/DR vējš ar ātrumu 13-18 m/s. Gaiss iesils…
  • Pirms 2 stundām un 15 min - @VitalijsK Labrīt! Informācija nodota @autoceli.
  • 2017. g. 25. aprīlī 16:34 - RT @DelfiLV Uz divām nedēļām slēgs satiksmi no Slāvu pārvada uz Krasta ielu https://t.co/uapRWtwVZV

Kļūsti par reportieri