VP: Maksimālais braukšanas ātrums netiek celts ceļu stāvokļa dēļ

 

Lai gan Latvijā ir noteikts vispārējais ātruma ierobežojums 50 km/h uz ceļiem apdzīvotās vietās, 90 km/h uz ceļiem ārpus apdzīvotām vietām un vasaras mēnešos pa atsevišķiem ceļiem ir atļauts braukt ar ātrumu 100 km/h, atļautais braukšanas ātrums bieži tiek pārkāpts. Latvijā pagājušajā diennaktī par ātruma pārsniegšanu autovadītājiem noformēti 408 protokoli. «Tomēr maksimālais braukšanas ātrums Latvijā nevar tikt palielināts ceļu stāvokļu dēļ,» tā TVNET informē Vineta Mistre, Valsts policijas Prevencijas pārvaldes satiksmes uzraudzības biroja priekšniece.

19. aprīlī Eiropas ceļu policijas tīkls visās Eiropas ceļu policijas tīkla dalībvalstīs, arī Latvijā, vienlaicīgi rīkoja 24 stundu atļautā braukšanas ātruma kontroles maratonu. Ar šādu akciju ceļu policija vēlas pievērst sabiedrības uzmanību, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību drošai ceļu satiksmei.

Reklāma

Dienu iepriekš par ātruma pārsniegšanu autovadītājiem noformēts 251 protokols. Vēl dienu iepriekš policisti noformējuši 229 protokolus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

AS «Latvijas valsts ceļi» (LVC) veiktie vidējā braukšanas ātruma mērījumi liecina, ka pēdējo triju gadu laikā ir samazinājies to autovadītāju īpatsvars, kas izvēlas braukšanas ātrumu virs 90 kilometriem stundā, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmumā.

2014.gadā tādu bija puse no visiem autovadītājiem, 2015.gadā 49%, bet 2016.gadā - 46%.

Savukārt šorīt vidējais braukšanas ātrums pārsniedza maksimāli atļauto uz visiem valsts galvenajiem autoceļiem, izņemot Rīgas apvedceļu A4 (Baltezers-Saulkalne). No tiem vislielākais vidējais braukšanas ātrums bija uz Liepājas šosejas (A9) aiz Saldus - 103,4 kilometri stundā.

Vidējais braukšanas ātrums attiecas uz vieglo autotransportu un tiek mērīts katru dienu uz valsts galvenajiem autoceļiem satiksmes uzskaites punktos ar ātruma sensoriem.

Saistītie raksti
Pērn lielākie ātruma pārkāpēji braukuši ar BMW, «Porsche» un «Ferrari»

Pērn lielākie ātruma pārkāpēji braukuši ar BMW, «Porsche» un «Ferrari»

Jau trešo gadu Valsts policija piedalīsies ātruma kontroles maratonā

Jau trešo gadu Valsts policija piedalīsies ātruma kontroles maratonā

Ātruma kontroles maratonā noformēti 408 protokoli; kopumā - braukšana kļuvusi prātīgāka

Ātruma kontroles maratonā noformēti 408 protokoli; kopumā - braukšana kļuvusi prātīgākaApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 175000 EUR
Māja
Māja, Jūrmala, 150000 EUR
Zeme
Zeme, Gauja, 46670 EUR

Satiksmes informācija

  • Pirms 6 stundām un 10 min - Noslēgumam tuvojas remontdarbi uz gājēju pārejas pie Laimas pulksteņa. Segums atjaunots tā, lai ērti šķērsot cilvēk… https://t.co/wMkwi6pFZk
  • Pirms 7 stundām un 49 min - https://t.co/QAEExqXQuw nobalso par labāko pērn pārbūvēto ceļu posmu un laimē izbraucienu ar Ford Edge!
  • 2017. g. 30. aprīlī 10:59 - Pateicoties labvēlīgiem laika apstākļiem, šodien tika uzsākti asfaltēšanas darbi Lāčplēša ielā.… https://t.co/OLIQb0goyx

Kļūsti par reportieri