RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Opel Adam S. Minivaronis no komiksa

Normunds Avotiņš/ speciāli TVNET 3
Foto: Normunds Avotiņš

Lielāks turbodzinējs atmodina Opel supermini Vilknadzi.

«Form follows function» jeb «forma seko funkcijai» ir līdz skrandām novazāta auto dizaineru devīze, ko plašākā apritē ielaida nu jau izdzisušais Saab, veikli pārķēra Volvo un pie izdevības ekspluatē arī citi ražotāji - pārsvarā brīžos, kad auto stils izdevies tāds šaubīgs vai nav nekā cita, ko teikt. Vēl biežāk lietots oriģinālās formulas atvasinājums saka, ka «automobilis iekšpusē ir lielāks nekā ārpusē». No ģeometriskā skatpunkta šāds apgalvojums ir absurds, taču gadās, ka subjektīvi salons izrādās plašāks, nekā sola spēkrata apveidi. Īsta superauto definīcija savukārt nosaka, ka automobilis faktiski ir uzbūvēts apkārt motoram, un viss pārējais, ieskaitot pleiboju pie stūres, supermodeli blakussēdeklī un baltu pulveri cimdu kastītē, ir otršķirīgs.

Opel Adam neatbilst nevienam no iepriekšminētajiem raksturojumiem, jo supermini klasē forma ir pastāvīgā konfliktā ar funkciju, automobilis iekšpusē vienmēr ir vēl mazāks nekā ārpusē, bet pleiboji šādas cenu kategorijas priekšmetus labākā gadījumā nēsā uz locītavas rokaspulksteņa formā.

Opel Adam S ir citāds, jo iedibina jaunu sportiska auto principu - «automašīna, kas uzbūvēta apkārt sēdekļiem».

Atverot Adam S durvis, atklājas, ka gandrīz visu salonu aizņem divi Recaro kausveida sēdekļi, neatstājot necik vietas kam citam, atskaitot stūri un braucēju.

Kas tas ir?

FOTO: Opel

Opel supermini klases automašīnas Adam jaudīgākā versija, ja neskaitām rallijam būvēto Adam R2. Zem īsiņā motorpārsega atrodas 1,4 litru turbodzinējs ar 150 zirgspēkiem, kas spētu atmodināt no letarģiskā miega pat Opel Astra.

Mazo Adam šis dzinējs pārvērš mazformāta supervaronī no Marvel komiksiem.

FOTO: Publicitātes foto

Jāsaka, ka arī krāsojums stipri vien atgādina ekranizācijās manīto tēlu triko, tikai sarkana apmetņa vietā Adam S aizmugurē ir sarkans spoileris. Komplektu papildina sešpakāpju ātrumkārba un paši lielākie riteņi, kādus bija iespējams iespiest Adam arkās. Ar cenu 17 142 eiro bez papildaprīkojuma S ir visdārgākais Adam, pārspējot jau tā «sālīto» Adam 1.0 Turbo Slam par 1260 eiro. Nu labi - klimatkontrole Adam S ir standartā.

FOTO: Publicitātes foto

Kā tas brauc?

FOTO: Opel

Adam S nebrauc - tas raujas uz priekšu kā lapsu saodis foksterjers. Paātrinājums līdz 100 km/h nemaz nav tik ārkārtējs, 8,5 sekundes uz papīra, taču mazās automašīnās dinamika iegūst pietuvinātu dimensiju. Vēl tuvāks ir pilota virtuālais kontakts ar ceļa segumu, kurš caur cieto piekari un sēdekļiem no Dārta Veidera kabineta brīžiem iegūst visai intīmas aprises. Atlīdzība par to ir precīza stūre un

tik īsam auto pat apbrīnojami augsta taisnvirziena stabilitāte.

Līkumos Adam S ienirst tik veicīgi, ka vēlāk stāvlaukumā negribas ticēt, ka mašīnu tomēr nevar apgriezt tikpat mazā laukumiņā kā motociklu.

FOTO: Publicitātes foto

Bez visiem S trakais Adam tomēr ir arī Opel, tāpēc nav ko brīnīties par nejēdzīgi organizēto radio un pogām, kas nav domātas nospiešanai. Šādā automašīnā radio tik un tā nav sevišķi vajadzīgs, galvenais nepalaist garām kārtējo degvielas uzpildi.

FOTO: Publicitātes foto

Kas to pirks?

FOTO: Opel

Adam S ir īstais pirkums tiem, kas kāro mazu, ātru un izveicīgu braucamo, taču «raustās» braukt ar motociklu. Kā nekā cena ir pat salīdzināma ar dārgākajiem superbaikiem un ceļojumu motocikliem. 150 zirgspēku dzinējs piešķir Adam tādu braukšanas dimensiju, kādu nespēja atvērt jaunais 1 litra turbomotors, kura jauda, būsim godīgi, arī ir krietni mazāka - 115 ZS.

Vai Adam S ir labāks par Mini Cooper vai Fiat 500 Abarth? Protams, nē, jo aiz Mini un Fiat 500 stāv leģendas, bet aiz Adam tikai pliks mārketings un maķenīt dizaina. Taču Adam ir ērtāks par Fiat un lētāks par Mini, turklāt Opel piedāvā lielisku iespēju savienot X-cilvēka spēku ar cilvēcīgu piekari - tas ir Opel Adam Rock S.

Opel Adam S sākuma cena ir 17 142 eiro.

3 Komentāri