Video: ar Subaru nobrauc pa bobsleja trasi

 

Aizvadītajā nedēļā vēstījām par trīskārtējā Lielbritānijas rallija čempiona Marka Higinsa drosmīgo braucienu lejup pa Sanktmoricas bobsleja trasi, taču nevis kamanās, bet gan ar Subaru Impreza WRX STI.

Riskantajai avantūrai Higinsam tika sarūpēts Subaru Impreza WRX STI automobilis. Un ne jau šāds tāds WRX STI, bet gan tas pats auto, ar kuru Higinss 2014.gadā uzstādīja ātruma rekordu Menas salā. Auto kopš tā laika atradās muzejā Ņūdžersijā, tādēļ to nācās transportēt pāri okeānam pie Prodrive mehāniķiem, kuri veica visus nepieciešamās modifikācijas, lai Impreza spētu paveikt sarežģīto uzdevumu. Cita starpā Prodrive mehāniķi apgādāja mašīnu ar cauruļu drošības rāmi, krietni vien cietākām atsperēm un amortizatoriem, kā arī rallija ziemas riepām ar 400 radzēm katrā.

Ar Subaru nobrauc pa bobsleja trasi

Reklāma

Kā redzams video, pat tik pieredzējušam braucējam kāds ir Higinss, šaurā bobsleja trase ir īsts izaicinājums. Auto tiek svaidīts no šaurās trases vienas malas uz otru, gūst virsbūves bojājumus, tomēr mērķi sasniedz. Un it kā ar to nebūtu gana, automobilis trases lejas daļā tika apgriezts un Higinss uzbrauca līdz trases startam.

Jāpiebilst, ka pērn Higinss ar citu Subaru Impreza uzstādīja jaunu Menas salas apļa rekordu, 60,7 kilometrus garo distanci veicot 17 minūtēs un 35 sekundēs. Iepriekšējais rekords, ko Higinss uzstādīja 2014.gadā, bija 19 minūtes un 15.9 sekundes.

Saistītie raksti
Kā uz koplietošanas ceļiem uzturēt 200 km/h ātrumu

Kā uz koplietošanas ceļiem uzturēt 200 km/h ātrumu

Higinss ar Imprezu pārspēj Menas salas rekordu

Higinss ar Imprezu pārspēj Menas salas rekordu

Higinss otrreiz uzstāda Menas salas ātruma rekordu

Higinss otrreiz uzstāda Menas salas ātruma rekorduSaistītie raksti
Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 68800 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 84900 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 49500 EUR

Satiksmes informācija

  • Pirms 19 min - @Valsts_policija informē par transporta evakuācijas darbiem pēc CSNg uz Tallinas šos.(A1) 67.km. Satiksme bloķēta pilnībā.
  • Pirms 22 min - "Rīgas ūdens" šodien no plkst. 10.30 veiks darbus - Staļģenes 3, Kurzemes pr. 160, Irlavas pie Stendes 7 k-4.
  • Pirms 33 min - @dkreilis @Kaspars_Zn Tranzīta plūsmas aizliegšana nav iespējama šajā sezonā, ņemot vērā apjomīgos remontdarbus pilsētas centrā.

Kļūsti par reportieri