hm

2009. g. 15. decembrī 20:30

nenomaksāts sods

Nu kā tur juridiski pareizi ir-sods ir autiņam vai vadītājam.?Cilvēks grib norakstīt savu sen pārdoto autiņu( bet nepārrakstītu). Izrādās ka tur ir sods par braukšanu dzērumā,varbūt pat vēl ko.Autiņš jau sen drošvien lūžņos,kur tas pircējs ar nevar zināt.(skaidrs,ka neapdomīgi,bet tomēr...) Tad jau sanak ,ja nomaksās sodu-tas dzērājs iziet sveikā?

salavecis

2009. g. 16. decembrī 09:54

Ko tu uztraucies , a/m tak nav uz tava varda . Tad jau tev biografija tira , apdroschinaschanas klase augsta ?

hm

2009. g. 16. decembrī 19:51

Nerunāju par sevi,bet par vienu konkrētu piemēru. Cilvēks grib šogad norakstīt autiņu,bet uz autiņa stāv sods-kuru cilvēks nav izdarījis. Csdd pateica kamēr netiks nomaksāts sods-nenorakstīs.( ar visām tālāk izrietošām sekām)

vv

2009. g. 16. decembrī 21:19

ej uz policiju,raksti,ka nozagts,pazudis vai vienalga ko-būs tev spravka,ka nav auto tavā īpašumā-pa to ,kas nav tavs nekas(nodokļi) nav jāmaksā,pēc kāda laika pamatojoties uz to pašu spravku vajadzētu viņu arī norakstīt.Blēdīties ir slikti,bet ko padarīsi.Mazums,visādi kuriozi gadās,moš atrod tagadējo īpašnieku(pie visa vainīgo),tad jau "ģela tehņiki"

hm

2009. g. 16. decembrī 21:31

šitas variants jau bija apdomāts, bet autiņš jau gadus 5 ir citam.(sods ar no to laiku). Vienīgi nesaprotu-cilvēku noķēra dzērumā,pēc tiesībām identificēja-tātad sodam jābūt viņam.(sanāk ,ka es paņemu no nomas vai čoma autiņu uztaisu avāriju pālī un neliekos ne zinis-jāmaksā īpašniekam?)

vv

2009. g. 17. decembrī 07:06

Katrā ziņā uz policiju vari aiziet parunāt,viņiem datu bāzē taču jābūt kurš ar to auto pa pāli brauca,konsultācija pie kāda jurista (izroc kaut kur Džeriņa kontaktus,raksti).
Var piekātot pie šrota vīriem parunāt,bet ja uz auto karājas sods diezvai gribēs ņemties.
Reāli domājot-juridiski pieder auto,pa kuru nākošgad jāmaksā nodoklis+vēl kas tur ar BM klasi.Visticamāk auto sen dabā neeksistē,kurš ar viņu taisīja sūdus policijai zināms,Tev zaudēt nav ko.Lai izsludina meklēšanā.

sup

2009. g. 17. decembrī 10:57

man situācija bija līdzīga, tātad mums firmā ir vairāki busiņi un vairāki šoferi, pieņēma darbā vienu čalīti kurš nostrādāja pus gadu un aizgāja prom, tad ar to busu ar ko viņš braukāja, cits šoferis gāja tehnisko un nevarēja iziet, jo bija nenomaksāti sodi (par ātrumu), mēs no sākuma mēģinājām sazināties ar to čalīti, bet viņa telefona numurs jau bija nederīgs un pēc deklarētās dzīvesvietas viņš protams nebija atrodams.
mēs vienkārši samaksājām sodu, reāli lai varētu iziet tehnisko un busiņš varētu strādāt, un iesniedzām tiesā prasību - pēc pāris mēnešiem čalīts atradās un sodu mums atmaksāja
kā tur precīzi cauri tiesām gāja, es nezinu, jo to darīja firmas jurists

hm

2009. g. 17. decembrī 20:59

paldies par atbildēm! cik noprotu tad labāk šogad norakstīt,lai nākamgad nebūtu jāmaksā iepriekšējo gadu nodokļi,un tad vērsties tiesā?

ako

2009. g. 18. decembrī 16:34

Neesmu jurists, bet sodam jābūt ir vadītājam. Tas jau gan būtu baigi forši, es paņemu otra autiņu, mani pālī noķer, atsēžu savas 10 - 15 sutkas, bet 500 Ls, lai maksā auto īpašnieks :) Otrs variants: ja jau liek man maksāt sodu par to, ka kāds ar manu autiņu pālī noķerts, tad liekat man arī 10 - 15 sutkas atsēdēt, jo likumā nav izdalīts, kurš sēž, kurš maksā :). Vienīgais, ko var no auto īpašnieka pieprasīt, t.i, samaksāt par auto turēšanu policijas stāvietā. Savukārt tālāk eij pats caur tiesām un piedzen to naudu no vainīgā.Tavā vietā es ar to soda nomaksāšanu nesteitos, pirms nenoskaidrotu visus lietas apstākļus.

zj

2010. g. 17. februārī 12:25

Daudzi nezin tādu likumu,ka ja gada laikā nav nomaksāts sods,vadītāja apliecībai stājas spēkā izmantošanas liegums. Un pārbaudot uz ceļa jūsu apliecību un sodu vēsturi,tas tiek paziņots un vadītāja apliecība konfiscēta. Tālāk jāsamaksā sods un jāiet uz gaujas ielu pakaļ apliecībai. Kamēr tas nav izdarīts,katru reizi,kad apstādinās būs sods 30 Ls un viens "bubļiks".

Pašam personīgi tābija.

Lai pievienotu komentāru no Jūsu interneta pieslēguma, nepieciešams autorizēties ar TVNET, Draugiem, Twitter, Facebook vai Google kontu.

TVNET    Draugiem.lv    Twitter    Facebook    Google    Inbox.lv

Kaspars Novads

Kaspars Novads

Tēma: Serviss

Auto remonta eksperts, ERG Auto VEF filiāles vadītājs, kurš ikdienā saskaras ar dažādākajiem auto remontdarbiem - no vienkāršākajiem līdz pat pašiem sarežģītākajiem.

Edgars Džeriņš

Edgars Džeriņš

Tēma: Satiksme

Ja Tev ir jebkādi jautājumi, kas saistīti ar ceļu satiksmes noteikumiem, negadījumiem, ceļu policijas darbu un tamlīdzīgi...

Diskusijas

Horoskopi