TVNET tests: "Renault Megane II Sedan"


 
"Renault Megane II" sedana izskatā Latvijas publikai patīk vairāk nekā hečbeki.

Normunds Avotiņš, TVNET

08:00, 23. februārī, 2004

Aprīkojums kompensē visu.


Iesākot "TVNET Auto" testu sadaļu, bija grūti izšķirties, kuram auto šis gods kritīs pirmajam. Iespējamie varianti sniedzās no "gandrīz gada auto" dueta "Mazda3" un "VW Golf V" līdz hrestomātiskam un piekto reizi "feisliftētam" "Audi A6" un pat Viņa Ekstrēmajai Gaišībai "Evolution 8". To laiks vēl pienāks. Samērā loģiski būtu izvēlēties par forvarderu 2004. gada auto Eiropā Fiat Panda, taču dažādu iemeslu dēļ uzvarētāja izmēģinājumi gaitā nav iespējami. Toties "Renault Megane" ar dīlera "Mūsa Motors Rīga" gādību ir pieejama un aptaustāma, turklāt tas ir Latvijas jauno auto tirgus modelis Nr. 1 janvārī. Un, galu galā, arī Gada auto, kaut arī 2003. gada. Pirms ķeramies pie lietas, gribētos aicināt uz diskusiju visus lasītājus, bet it īpaši tos, kas pavadījuši ar "Megane II" vairāk par pāris dienām, un nekautrēties izteikt savu viedokli. It sevišķi, ja tas nesakrīt ar autora teikto, jo "TVNET Auto" arī turpmāk paliks tikpat subjektīvs, kā bijis (tādi esam...)

Salons ir ļoti glīts, taču sēdeklis ir par augstu.Salons ir ļoti glīts, taču sēdeklis ir par augstu.. Foto:

Reklāma
Objektīvi "Renault Megane II" ir auto, kuram vispār nav trūkumu. Vienīgā plašā iebilde pret hečbeka dizainu nu apklusināta ar klasiskāka izskata sedanu un universālu, kas, starp citu, arī izskaidro piepešo janvāra kāpienu. Re, pat policija brauc ar jauniem "Megane" sedaniem. "Euro Auto" konkurenti gan sūkstās, ka zem tādas cenas konkursā "palīst" neesot bijis iespējams, tad jau labāk automobiļus Iekšlietu ministrijai vienkārši uzdāvināt, bet - fakts paliek fakts. Eiropas Gada auto titulu arī tāpat vien nedod, lai gan 2003. gada konkursā "Mazda6" pietrūka tikai 20 punktu, lai Latvijas "dižpārdoklis" (sveiciens valodniekiem!) ierakstītu sevi vēsturē. Tad seko vesels vezums sasniegumu ar piebildi "pirmais": pirmais auto kompaktklasē, kas saņem augstāko vērtējumu "Euro-NCAP" crash-testos (piecas zvaigznes), pirmais auto savā klasē ar viedkarti aizdedzes slēdzenes vietā, pirmais ar riepu spiediena kontroli, utt., u.t.jpr. Tas ir "objektīvi". Subjektīvi tas ir arī pirmais auto, kurā normālas rokasbremzes vietā ir vilciena stopkrāns, turklāt ar tādu pretestību, it kā tas patiešām apturētu vilciena sastāvu. Tas ir pirmais auto manā mūžā, kuram ir vienpakāpju durvju slēdzenes. Proti, pat viegli pavelkot salona rokturi, durvis uzreiz atveras, nevis paliek uz "pirmā knikšķa". No vienas puses - ērti, no otras - labās puses durvis gandrīz palika barjerā aiz Gaisa tilta, jo blakussēdētājs tumsā pieķērās nevis pie durvju turekļa, bet gan roktura. Jautrākais, ka durvis nevar arī nobloķēt, jo ar aizslēgtu centrālo slēdzeni nekas nemainās.

Bagāžnieks ir ietilpīgs, taču lielgabarīta priekšmetiem var traucēt tā augšmala.Bagāžnieks ir ietilpīgs, taču lielgabarīta priekšmetiem var traucēt tā augšmala.. Foto:

Iespējams, ka šo misēkli izskaidro "bezroku" iekāpšanas sistēma. Tas nu ir bezgala šiki - pieiet pie auto un, neko nespiežot uz tālvadības pults ("Renault Card"), piespiest nemanāmu rinķīti durvju rokturī, un - welcome! "Luxe Expression" izpildījumā "Renault Megane II" patiešām liek aizdomāties, cik tālu tikuši golfklases auto. Labas plastmasas, "dizainīgs" sēdekļu apšuvums, lieliski sabalansēti krāsu toņi. It īpaši man patīk "Renault" delikātā izvairīšanās no zilām, zaļām un sarkanām krāsām. Dominē visu veidu bēšs, smilšu brūns, tumši pelēks, mīksti melns. Skaisti. Stūre regulējas abos virzienos un pamatīgā diapazonā. Lai noregulētu sēdekļa atzveltni, nav jābāž roka kaut kur starp durvīm un krēslu, jo vajadzīgā svira pārcelta uz priekšpusi - simetriski bīdīšanas fiksatoram. Neparasti, taču diezgan ērti. Nolaist sēdekli zemāk gan neizdodas. Grūti pateikt, kāpēc "Renault" ierīkojis "Megane" krēslu kā tenisa līnijtiesnesim, bet tāds tas ir. Pilnīgi iespējams, ka augstā "buka" un līdz ar to arī vadītāja gurnu punkts jeb sēžamvieta ir labāk pasargāta sānu trieciena gadījumā. Toties augumā dūšīgiem eksemplāriem tagad ir iespēja ar galvu iebadīt briļļu maciņā virs durvīm. Īstas avārijas gadījumā to nosegs "drošības aizkars". Bet varbūt sēdekli vienkārši nevar nolaist zemāk? "Megane" salons tikai sākumā šķiet varen plašs, taču priekšā sēdošie pavisam mierīgi var saskarties elkoņiem. Loģiski - visai drošības struktūrai taču kaut kur jāpaliek. Durvis ir biezas un smagas kā "mersedesam". Iznāk, ka uz priekšu pārceltais atzveltnes regulators arī nav nekāda dāvana. "Renault" nav noskopojies ar labu sānu atbalstu mugurai, un nu kloķi parastajā vietā vairs nevar ielikt.

"Luxe Expression" komplektācijā šāds "širmis" ir arī sānstikliem."Luxe Expression" komplektācijā šāds "širmis" ir arī sānstikliem.. Foto:

No augstā sēdekļa izriet arī gara ātrumkārbas svira, kura neuzlabo viduvējo slēgšanās precizitāti. Aizmugurē ir daudz interesantāk, jo sedana salons ir garš, un vietas pietiek gan kājām, gan galvai. "Luxe Expression" ir kā biznesklase, jo izvelkami saules aizsargi ir ne tikai aizmugurējam stiklam, bet arī abiem sānlogiem. Plus vēl pamatīgs jumta balsts, gluži kā "rollsroisā". Taču, lai pats sēdētu aizmugurē un dzertu šamapanieti, vajadzīgs vadītājs. Vēlams, tāds, kuram nav alerģijas pret tehnokrātu rotaļlietām. Aizdedzes atslēgas nav, viedkarte ir kāda cita kabatā, jo spraugā panelī nav obligāti jābāž, lai iedarbinātu motoru, jānospiež poga "Start". Nekas nenotiek? Ak jā, vēl bija jānospiež bremzes vai sajūga pedālis... Gaitā "Renault Megane Sedan" ar visparastāko 1,6 litru motoru nekādus pārsteigumus nesagādā. Vidēji cieta, solīda kustība bez jebkādām azarta pazīmēm, un "sintētiska" priekšējo riteņu sajūta, jo stūres pastiprinātājs ir elektrisks. Brīžiem šķiet, ka atgāzu eironormas mazliet žņaudz dzinēju, bet varbūt vainīgi ir vienkārši piecpakāpju ātrumkārbas pārnesuma skaitļi. Tos mainīt nav mūsu spēkos, turklāt šādi "neizgriežami" motori parasti tērē mazāk benzīna.

"Renault Megane II Sedan 1.6 16V Luxe Expression" svarīgākie dati:

Dzinēja jauda: 115 ZS/6000 apgr. Dzinēja griezes moments: 142 Nm/4200 apgr. 0-100 km/h: 11,1 s V max: 193 km/h Vidējais degvielas patēriņš: 6,8 l/100 km Svars: 1200 kg Cena: 15860 eiro Aprīkojumā ietilpst: "Renault Card" ("handsfree"), el. nolokāmi spoguļi, kondicionētājs, pretmiglas lukturi, CD radio, apgaismoti spogulīši saulessargos, lasīšanas lampiņas aizmugurē, briļļu maciņš, lietus sensors, el. stiklu pacēlāji, durvju un "mājupceļa" apgaismojums, dzesējama cimdu kastīte (17 l) utt. (jautājiet dīlerim) Bāzes cena ar motoru 1,6 l: 13602 eiro


Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.



Satiksmes informācija

  • Pirms 38 min - rdsvc: tiek uzsākta Dienvidu tilta kompleksa (tilts + estakādes) kaisīšana, turpinās uzturēšanas darbi Gustava Zemgala gatvē
  • Pirms 2 stundām un 32 min - rdsvc: Plkst.6.20 uzsākta tiltu un satiksmes pārvadu kaisīšana- Viestura prospektā, strādā 1x tehnikas vienība.
  • 2012. g. 9. februārī, 18:24 - rdsvc: Plkst.18.20 atjaunota ugunsgrēka dēļ pārtrauktā 11.tramvaja kustība

Kļūsti par reportieri