Leģendārās sacensības "Dzintara Volga" - pēc nedēļas


 

TVNET

10:52, 9. septembrī, 2011

Pēc nedēļas Biķerniekos notiks leģendārās autošosejas sacensības "Dzintara Volga", kas jau pērn pulcēja neredzēti daudz skatītāju.


  • Citos portālos

Sacensību laikā 17.un 18.septembrī norisināsies 2011.gada Latvijas, Baltijas un Igaunijas autošosejas čempionātu pēdējie, izšķirošie posmi, seno sporta spēkratu paraugdemonstrējumi un sacensības, kā arī vēsturiskā "Dzintara Volga" kausa izcīņa GAZ automašīnām, TVNET pavēstīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Bērziņa.

Vēsture

Sacensību "Dzintara Volga" vēsture aizsākās 1964.gadā, kad notika pirmās automobiļu ātrumsacīkstes, kuras organizēja Rīgas taksometru parka fiziskās kultūras kolektīvs. Tās norisinājās nevis Biķernieku trasē, kuras tolaik vēl nemaz nebija, bet gan Mežaparka - Rīgas kultūras un atpūtas parka asfaltētajos apļos. Pirmajā Dzintara Volgā 19 dalībnieku starpā uzvaras laurus plūca rīdzinieks Aleksandrs Karamiševs.

Reklāma

No 1968.gada sacensību norises vieta tiek pārcelta uz jaunuzcelto Biķernieku automobiļu trasi. Tās kļūst par prestižākajām automobiļu sacīkstēm bijušajā Padomju Savienībā, kurā piedalās ne tik vien dalībnieki no Baltijas, Ļeņingradas, Maskavas un Minskas, bet arī tālās Krasnodaras un Taškentas. Tradicionāli šīs sacensības tika organizētas rudenī, kad par spīti biežajiem lietiem, sacensības bija ļoti plaši apmeklētas.

Pēdējo reizi vēsturiskās sacensības ar nosaukumu "Dzintara Volga" norisinājās 1991.gadā, vēl pāris gadus tika organizētas sacīkstes "Dzintara Aplis", bet tad tradīcija apsīka pilnībā.

Sacensību atjaunošana

No jauna vēsturiskās un leģendām apvītās sacensības tika atjaunotas 2010.gadā, kad vēsturisko Volga GAZ 24 klasē uzvaru guva Andrejs Paupers.

Šogad pirmo gadu sacensības organizē Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD). Sestdien 17.septembrī no plkst. 10:00 notiks treniņi, kvalifikācijas un pirmie braucieni. Bet spraigākā cīņu diena būs 18.septembris. Iesildīšanās un treniņu braucieni sāksies no agra rīta, plkst.10:30 notiks svinīgā parāde un sacensību atklāšanas pasākums, kam visas dienas garumā sekos Latvijas, Baltijas un Igaunijas čempionāta fināls autošosejā, seno sporta spēkratu paraugdemonstrējumi un sacensības, kā arī leģendārā "Dzintara Volgas" kausa izcīņa GAZ automašīnām.



  • Citos portālos

Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.



Satiksmes informācija

  • 2012. g. 22. maijā, 12:47 - rdsvc: Tehnoloģija ir dabai draudzīga un Latvijā vēl jauna, nezināma http://t.co/38FXapA0
  • 2012. g. 22. maijā, 12:43 - rdsvc: Testējam inovatīvu tehniku uz Dienvidu tilta, mazgājam trokšņu slāpējošās sienas http://t.co/GPlQ2Ebr
  • 2012. g. 22. maijā, 09:30 - rdsvc: RŪ veic remontdarbus - Kleistu 30, Tērbatas Pret Tallinas 32 , Stirnu 18 , Matīsa X Kr Barona

Kļūsti par reportieri