Ar Vorobjova uzvaru noslēdzies rallijsprints «Gulbis 2016»

Sestdien, 6. augustā Gulbenes apkaimē aizvadīts Latvijas un Lietuvas rallijsprinta čempionātu piektais posms «Gulbis 2016». Kopējā ieskaitē uzvarēja rallija ekipāža Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks («Mitsubishi Mirage»).

Vorobjova ekipāža rallijsprintā startēja, gatavojoties nākamās nedēļas nogalē notiekošajam Lietuvas un Baltkrievijas čempionāta, kā arī Baltijas kausa izcīņas posmam «300 Lakes Rally».

Jau pirmajā ātrumposmā sestdien Vorobjovs/Mālnieks tuvākos sekotājus apsteidza par nepilnām 25 sekundēm, pēc tam uzrādot pārliecinoši ātrākos rezultātus arī atlikušajos piecos «dopos» un finišā tuvākie sekotāji, Guntis Lielkājis/Ivars Grošus («Mitsubishi Lancer Evo IX»), tika apsteigti par 1 minūti un 23 sekundēm.

Trešajā vietā sacensību kopvērtējumā cīņu Gulbenē noslēdza Ronalds Baldiņš/Ingars Sakne («Mitsubishi Evolution»), kuri Lielkāja ekipāžai zaudēja 15 sekundes. Vorobjovam, Lielkājim un Baldiņam pirmās trīs vietas «4WD Open» klasē.

«4WD» klasē uzvaru guva Mareks Švarcs-Švampāns/Armands Lūkins, aiz sevis atstājot Miku Neško/Mārtiņu Briedi un Vigo Rubeni/Kristapu Eglīti. Visi startēja ar «Subaru Impreza».

«2WD Open» kategorijā šoreiz uzvarētāju kauss aizceļo uz Lietuvu, jo pirmo vietu guva Egidijs Valeiša/Mindaugs Varža («BMW M3»), kuri par nieka nepilnām 3.5 sekundēm pārspēja ātro latviešu ekipāžu Zigurds Kalniņš/Renārs Salaks («BMW Compact»). Trešajā vietā Agris Upītis/Andris Spilva («Renault Clio Sport»).

Klasē «1600» Kaspars Kols/Zintis Kols («VW Golf») pārspēja Arturu Felšanu/Mārci Krevicu («VAZ 21083»), bet «Klasika 3000» vērtējumā uzvaru guva Jānis Grīnbergs/Jānis Strazdiņš («BMW 328»), otro vietu izcīnīja Andris Vovers/Uldis Augulis («BMW 325»), kamēr trešajā vietā finišēja Guntars Brauns/Aldis Hanzens («BMW 328»).

Lietuvas čempionāta ieskaitē SG-1 klasē uzvarēja Toms Zeleznevs/Līga Liepiņa («Toyota Corolla»), SG-2 klasē pārākie bija Mindaugs Kaminsks/Mindaugs Bagdonavičs («Honda Civic Type-R»), SG-3 klasē pirmā vieta Toma Nenartaviča/Tada Naguleviča («Opel Astra») ekipāžai, bet SG-4 klasē nepārspēti palika Tautvids Narušs/Juozs Narušs («Subaru Impreza»).

Sacensībās neiztika arī bez negadījumiem. Peldi Gaujas upē pieredzēja lietuviešu ekipāža Algirdas Kazlauskas/Andrius Petruškevičius (Renault Clio sport). Jau pirmajā ātrumposmā avarēja un no sacensībām bija spiesti izstāties Edgars Piļka/Igors Sidorovs.

Vēl viena lietuviešu ekipāža Martynas Samuitis/Gediminas Celiesius, kas «Gulbī» startēja ar jaudīgo Skoda Fabia R5 auto, piedzīvotās avārijas dēļ, šķiet, būs spiesti izlaist Lietuvas rallija čempionāta posmu nedēļas beigās. Par laimi, cietusi tikai tehnika.