Vācu tūninga uzņēmums Ruf, kas labāk zināms kā augstas veiktspējas Porsche automobiļu ražotājs, uzbūvējis Porsche Cayenne elektromobili - e-Ruf Stormster.
Ruf ir uzbūvējis vairākus šādus auto, bet trīs no tiem atrodas Kopenhāgenā un pārvadā klimata pārmaiņām veltītā starptautiskā samita viesus, ziņo vācu auto motor und sport. eRuf Stormster ir apgādāts ar 270 kilovatus (367 ZS) spēcīgu Siemens elektromotoru un uzņēmuma Li-Tec Battery GmbH izstrādātiem litija jonu akumulatoriem, kas 2670 kilogramus smagajam SUV nodrošinot 200 kilometru gaitas rezervi. Sprintu līdz 100 km/h auto veic desmit sekundēs, bet tā maksimālais ātrums enerģijas patēriņa ierobežošanas nolūkā tiek iegrožots pie 150 km/h, lai arī elektriskā Cayenne ir aprīkota ar īpašām 295/30 R22 izmēra riepām, kam samazināta rites berze.
Standarta 220 voltu elektrotīklā auto bateriju uzlāde aizņem vairumam šādu auto raksturīgās astoņas stundas, turpretim augstsprieguma 400V tīklā uzlādes laiks sarūk līdz piecām sešām stundām.
Starp citu, šis nav pirmais Ruf elektroauto, jo šā gada martā Ženēvas auto šovā uzņēmums parādīja uz Porsche 911 bāzes veidotu eRuf Greenster automobili ar 270 kilovatu un 940 Nm elektromotoru.
100 km/h eRuf Stormster attīsta 10 sekundēs.. Foto:





motografs.lv