Audi eksperimentē ar hibrīdtehnoloģijām


 
Ingars Tenis

Ingars Tenis, TVNET

00:45, 17. martā, 2010


Ženēvas auto izstādē Audi prezentēja ne tikai mazās klases A1 e-tron elektromobili, bet arī savu pirmo hibrīdauto, kurš turklāt veidots uz markas flagmaņa bāzes.


Ženēvā prezentētais A8 Hybrid ir tā dēvētais pilnais hibrīds, tiesa, tā darbība elektrorežīmā ir gaužām niecīga - bagāžnieka grīdā iebūvētie litija jonu akumulatori ļauj elektriski nobraukt tikai 2 kilometrus ar ne vairāk kā 65 km/h. Tomēr taisnības labad jāsaka, ka tā nav A8 hibrīda galvenā būtība - Audi inženieri centušies savienot flagmaņa cienīgu veiktspēju un minimālu degvielas patēriņu.

Limuzīnam ir uzstādīts 2 litru turbomotors ar 211 zirgspēkiem un 350 Nm, kā arī elektromotors ar 33 kW jaudu un 211 Nm griezes momentu. Hibrīdsistēmas kopējā jauda ir 245 ZS un 480 Nm, kas 1885 kg smagajam auto nodrošina paātrinājumu līdz 100 km/h 7,6 sekundēs un 235 km/h maksimālo ātrumu. Arī paātrinājumu no 60 līdz 120 kilometriem stundā limuzīns veic visnotaļ ātri - 7,5 sekundēs.

Benzīna turbodzinējam, kurš kopš 2005.gada piecas reizes pēc kārtas ticis atzīts par labāko motoru savā klasē, vairākās jomās veikta optimizācija, samazināta iekšējā berze, un tas kopā ar A8 Hybrid uzstādīto astoņu pakāpju automātisko pārnesumkārbu (visu vilkmi pievada tikai priekšējiem riteņiem) palīdz degvielas patēriņu noturēt kompaktautomobiļa cienīgās robežās - kombinētā ciklā A8 vidēji patērē 6,2 litrus, bet CO2 izmeši ir 144 g/km.


Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.



Satiksmes informācija

  • Pirms 1 stundas un 44 min - rdsvc: tiek uzsākta Dienvidu tilta kompleksa (tilts + estakādes) kaisīšana, turpinās uzturēšanas darbi Gustava Zemgala gatvē
  • Pirms 3 stundām un 38 min - rdsvc: Plkst.6.20 uzsākta tiltu un satiksmes pārvadu kaisīšana- Viestura prospektā, strādā 1x tehnikas vienība.
  • 2012. g. 9. februārī, 18:24 - rdsvc: Plkst.18.20 atjaunota ugunsgrēka dēļ pārtrauktā 11.tramvaja kustība

Kļūsti par reportieri