Vācijā velosipēdistiem ķiveres būs obligātas


 

LETA

00:23, 21. oktobrī, 2011

Vācija visdrīzāk tuvākajā laikā pieņems likumu, nosakot, ka velosipēdistiem obligāti jāvalkā aizsargķiveres, pavēstīja valsts transporta ministrs Pēters Ramzauers.


  • Citos portālos

Valdība varētu atteikties no šāda plāna vienīgi tādā gadījumā, ja velosipēdisti paši kļūs atbildīgāki, lai negadījumos pasargātu savas galvas no traumām, sacīja ministrs.

Pašlaik aizsargķiveres valkā tikai aptuveni 9% no Vācijas riteņbraucējiem.

"Ja tuvākajos gados šis skaitlis nepalielināsies krietni pāri 50%, tad mums pavisam noteikti būs jāievieš likums par ķiveru valkāšanu," sacīja ministrs.

Reklāma

Vācijā katru gadu no galvas traumām iet bojā aptuveni 400 velosipēdisti, no kuriem aptuveni puse negadījumā guvuši smagas galvas traumas, no kā ķivere būtu riteņbraucēju pasargājusi.

Vācijā jau vairākus gadus notiek vētrainas diskusijas par to, vai velosipēdistiem ķiveru valkāšanu noteikt obligātu, vai arī kā pārliecināt riteņbraucējus brīvprātīgi valkāt aizsargķiveres.

Daudzi politiķi ir pauduši atbalstu likumam, kas noteiktu ķiveru obligātu valkāšanu bērniem, bet Brīvo demokrātu partija ierosinājusi ieviest izglītības kampaņas, lai apmācītu bērnus un jauniešus satiksmes drošībā un mudinātu valkāt ķiveres.

Savukārt citi eksperti, tostarp Vācijas Apdrošinātāju asociācija, norāda, ka ir labāki veidi, kā uzlabot velosipēdu satiksmes drošību, tostarp veloceliņu un citas riteņbraukšanas infrastruktūras uzlabošanu.

"Ķivere aizsargā no galvas traumām un obligāta ķiveres lietošana nevienam nekaitētu," sacīja Vācijas Apdrošinātāju asociācijas negadījumu pētnieks Zigfrīds Brokmans. "Taču likums par obligātu ķiveru valkāšanu atstās ļoti niecīgu iespaidu uz nāvējošu negadījumu skaitu".



  • Citos portālos

Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.


  • Notikumi

    Rīgā uzstādīs papildus velonovietnes  2

    Lai veicinātu drošu pārvietošanos ar velosipēdiem pilsētā, Rīgas domes Satiksmes departaments veica aptauju un aicināja rīdziniekus iesūtīt informāciju par vietām, kur būtu nepieciešams uzstādīt drošas velonovietnes.

  • Satiksme

    Velosipēdistiem iespēja pārbaudīt savu reakciju  2

    Ikvienam velobraucējam ir radīta jauna un interaktīva spēle – velo reakcijas tests. Tas nodrošina iespējas vēl pirms braukšanas virtuāli iejusties velosipēdista lomā, pārliecināties par savām braukšanas prasmēm, pārbaudīt reakciju, iegūt informāciju par savām braukšanas prasmēm, iepazīt un izprast bīstamākās situācijas, tādējādi rūpējoties gan par savu, gan par citu satiksmes dalībnieku drošību.

« iepriekšējais 1 2 3 4 5



Satiksmes informācija

  • Pirms 1 stundas un 59 min - rdsvc: Velobraucēju ērtībai uzstādīs vēl papildus desmit velonovietnes
  • Pirms 2 stundām un 1 min - rdsvc: Pēc departamenta apkopotās informācijas @RigasSatiksme_ uzsākusi velonovietņu uzstādīšanu pilsētā http://t.co/D9nZCUja
  • Pirms 4 stundām - rdsvc: Meža prosp.72, 76 lietus kanalizācijas akām noņemtas restītes. Līdz avārijas situācijas novēršanai, esiet uzmanīgi!

Kļūsti par reportieri