Skumji, bet saprotams, ka tehnologijas Kjinieshiem negribas atdot. Jo tad Shie lidis, Pasaules tirgos !
Pagaidam vnju razojumi, droshibas zinja shausmigi izgazas !
tehnoloģiju ziņā tas ir pisuāris uz riteņiem jau kādus 2-3 gadus, tāds rezultāts bija sagaidāms, tikai žēl ka tas notika ar sābu ...itkā tomēr leģenda....man patika 2,8 turbo motors ko pirms 2 gadiem lika uz aero modeļiem ... pēdējie aero gan bija tikai parodijas par šo nosaukumu ieskaitot 120 zs 1,8 morora aero versiju par 40 stukām
Pofig par tehnoloģijām,man nav problēmu braukt arī ar 40gadus vecām tehnoloģijām...
Visi te tik gudri tirš par jaunām tehnoloģijām,bet LV braucēji lielākā daļa brauc ar 20 gadus vecām tehnoloģijām,neskatoties vai tas ir vieglais,smagais vai autobuss.
Bmw Nekad nebankrotes, bmw ir smukaka no ieksas un ari no aaras, man saab ieksa prieksejais panelis mazliet atgadina traktoru laukos... bet protams par gaumi nestriidas , bet sanak ka vairs tomer nepiekriit saab masinas iegadei
Lielākā škrobe ir uz zviedriem, ka tie nespēj atrast salīdzinoši niecīgu summu, lai saglābtu un atjaunotu paši savu lepnumu. Un atjaunotu lepnumu, nevis to, ko ražo pēdējos divdesmit gadus. Pie kam saglabājot darba vietas tūkstošiem cilvēku.
Kā jau te komentāros minēja, latvieši atrod miljardu, lai izceltu kaut kādu sūda Parex, bet zviedri nevar atrast 150 miljonus, lai saglabātu leģendāru un ļoti interesantu auto marku.
Nav jau lieta gribēšanā vai negribēšanā, neviens nesaka, ka SAAB ir slikts auto, bet ražot n- gadus praktiski vienas un tās pašas klases vienu modeli, vienalga kā tas saucas 900, 9000, 9-3, 9-5, nav nekāda ekonomiska pamata. Šajā klasē ir pietiekami daudz labu citu ražotāju auto. Pārāk dārga tāda vienražošana sanāk. Kā konkurents izlaž ko veiksmīgāku, tā tirdzniecība ir dimbā. Plašāk vajadzēja spēlēt...
Gm bloķēja licences. Paskatīsimies kādas un kāpēc. Pirmkart, Ķīnas kompānija Youngman piedāvaja izpirkt Saab paketi, bet Youngman pieder ļoti plašs dīleru tīkls iekš Podnebesnaja. Tas Gm nepatika, tāpēc tika bloķēta Saab 9-4 X tehnoloģiskā pakete, jebšu vecais Chevrolet Trail Blazer. Gm būdami rasēšanas dēļa nabagi, stūma Opel platformas zem Saab. Un tā ka Opel diemžēl pieder Gm, tad GM izmanto savas tiesības neļaut Opel mezglu nokļūšanu Ķīnas kompānijas rīcībā. Kā jums liekas ,kas patiesība ir būvējis lielāko daļu Gm tehnoloģisko platformu Theta, Epsilon, Delta, utt? pareizi- vācu inženieru rociņas. Kas slēpjas zem GM Ecotec? pareizi - vācu inženieru rociņas. Būtībā viss Gm turās uz vācu , dienvidkorejiešu un japāņu sviedriem, imitējot amerikānisku izcelsmi. Interesanti ka līdzīgs stāsts ir par Ford , kas pārdeva Volvo izsūkto karkasu Geely kompānijai, atņemot tai licences uz Mazda platformam (Mazda3 un 6). Ķīnas autoražošanas tirgus šobrīd ir ap 10 miljoni vienību gadā, un tas tuvāko desmit gadu laikā vismaz divkāršosies. Interesanti,ka kādu laiku atpakāl Chrysler vēlējas nopirkt daļu no Hyundai, tādējādi izmisīgi vēloties parazitēt uz korejiešu šasijām, dzinējiem utt. tas arī viņiem izdevās, bet korejiešu valdība saoda Chrysler nodomus, un Hyundai atpirka visas akcijas. Es domāju ,ja jau Chrysler vairs nav Mercedes paspārne, tad lai Jeep., Dodge, un Chrysler būvē mašinas uz savām platformām, un beidzot noalgo paši savus inženierus, lai tie arī beidzot ar rociņām pastrādā un beidz sēdēt uz food stamps.
piekrītu. usa auto ir atpalikuši mēsli, kurus viņi paši pat nav spējīgi uzkonsturēt. lai chryslers tagad var bāzēties uz Fiat, Ford uz Mazda, GM uz Opel. GM tas uzcenotais opelsi - saabs nebija vajadzīgs, bet atdot ķīniešiem vecās opel platformas nedrīkst, jo tās ķinas tirgū skaitītos kā jaunākais iespējamais super advancēts premium un kāpēc ķieniešiem tas pa lētu nadu būtu jāuzdāvina!
Mēs pirms SAAB bankrota norubījām 400 ļimakus, bet tehnoloģijas tāpat nevienam neatdosim, tāpēc tas ir tikai loģiski, ka SAABam jāmirst! Turklāt Esošīe SAAB markas braucēji būs kļuvuši par ekskluzīvu auto īpašniekiem, jo tādus vairs neražos!