Miljonu vērtais Dienvidu tilts patukšs

Īsumā
  • Dienvidu tiltu joprojām izmanto maz autobraucēju
  • To lieto tikai 12% no visiem tiltu šķērsotājiem


 

TVNET

00:06, 3. jūlijā, 2011

Dienvidu tilts ir atklāts jau vairāk nekā divus gadus. Taču to joprojām izmanto salīdzinoši maz autobraucēju. Rīgas domes Satiksmes departamenta informācija liecina, ka tiltu lieto tikai 12% no visiem tiltu šķērsotājiem.


  • Citos portālos

Dienvidu tiltu, kurš ir jaunākais no visiem galvaspilsētas tiltiem pār Daugavu, šogad izmantojuši 3,3 miljoni autobraucēju, kas ir par 22% vairāk nekā gadu iepriekš.

Visnoslogotākais joprojām ir Salu tilts

Tradicionāli populārākais ir Salu tilts - to šā gada pirmajos piecos mēnešos izmantojuši vairāk nekā deviņi miljoni braucēju. Salīdzinot pēdējo divu gadu datus, nedaudz pieaugusi arī tilta lietošanas intensitāte.

Popularitātes ziņā otrajā vietā ir Vanšu tilts, kuru no janvāra līdz maijam lietojuši gandrīz astoņi miljoni autovadītāju. Tā popularitāte nedaudz sarukusi.

Kopumā šogad piecos mēnešos Rīgas tilti šķērsoti 28 miljonus reižu, kas ir par pusotru procentu vairāk nekā gadu iepriekš.

Transporta līdzekļu skaits, kuri ir šķērsojuši tiltus pāri Daugavai Rīgas pilsētā 2010. un 2011. gada pirmajos 5 mēnešos:


janvāris - maijs

Tilts

2010

2011

Vanšu tilts

8 005 893

7 749 320

Akmens tilts

7 635 005

7 622 684*

Salu tilts

9 288 965

9 378 586

Dienvidu tilts

2 666 804

3 249 707

Kopā:

27 598 677

28 002 308

* Akmens tilta skaitīšanas iekārta šogad ik pa laikam nedarbojās, līdz ar to dati var būt neprecīzi

Reklāma

Dārgākais tilts pasaulē?

Portāls TVNET jau vēstīja - Valsts kontroliere Inguna Sudraba iepriekš atzina, ka Rīgas dome Dienvidu tilta būvniecībā izšķērdējusi 27 miljonus latu.

Tilta celtniecības gaitā parādījās informācija, ka Dienvidu tilts esot dārgākais tilts pasaulē.

Dienvidu tiltu un tā trīs līmeņu estakādes pāri Krasta un Maskavas ielai atklāja 2008.gada 17.novembrī.

Naudas trūkuma dēļ visi satiksmes mezgli ap tiltu gan vēl nav pabeigti. Tiltam šogad konstatētas jau pirmās plaisas. Būvnieki gan apgalvojuši, ka tas nav nekas nopietns.



  • Citos portālos

Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.



Satiksmes informācija

  • Pirms 3 stundām un 45 min - LVceli: Tomēr jārēķinās ar to, ka būvuzņēmēja darbinieki vēl joprojām uz ceļa vai nomalēm periodiski turpinās strādāt. Brauciet uzmanīgi!
  • Pirms 3 stundām un 46 min - LVceli: RT @ingabok: Paldies @LVceli par ierobežojošo zīmju aizklāšanu posmā starp Jelgavas šosejas akveduktu un Jaunmārupi!
  • Pirms 3 stundām un 47 min - LVceli: @ingabok Tomēr jārēķinās ar to, ka būvuzņēmēja darbinieki vēl joprojām uz ceļa vai nomalēm periodiski turpinās strādāt. Brauciet uzmanīgi!

Kļūsti par reportieri