Sniegs apgrūtina braukšanu visā Latvijā

Īsumā
  • Sniega dēļ autovadītājiem grūti pabraukt
  • Iespējams lietus un sniegs


 

TVNET/BNS

07:02, 19. janvārī, 2012  13:04, 19. janvārī, 2012

Braukšanas apstākļus uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem visā Latvijas teritorijā apgrūtina snigšana, kuras dēļ samazināta redzamība un brauktuves sniegotas, informē «Latvijas Valsts ceļi».


  • Citos portālos

Pievienota jaunākā informācija

Latgalē un Vidzemē snieg, gaisa temperatūra no -5 ºC līdz +2 ºC.

Rīgas apkārtnē uz Rīgas apvedceļa Salaspils - Babīte apgrūtināti braukšanas apstākļi. Autoceļi sniegoti, brauktuves tīra un kaisa.

Ventspils virzienā braukšanas apstākļi apgrūtināti posmā Rīga - Kūdra. Autoceļi sniegoti, brauktuves tīra un kaisa.

Liepājas virzienā braukšanas apstākļi apgrūtināti posmā Rīga - Apšupes krustojums.

Jelgavas, Siguldas un Valmieras virzienā braukšanas apstākļi ir apgrūtināti visā posmā. Autoceļi sniegoti, brauktuves tīra un kaisa.

Daugavpils virzienā braukšanas apstākļi ir apgrūtināti posmā Lielvārde - Daugavpils - Paternieki. Autoceļi sniegoti, brauktuves tīra un kaisa. Kā arī vairāki ceļa posmi Rēzeknes un Gulbenes apkaimē.


Ainažu virzienā braukšanas apstākļi ir apgrūtināti posmā Bīriņu pagrieziens - Ainaži. Autoceļi sniegoti, vietām apledo, brauktuves tīra un kaisa.

Reklāma

Pa valsts reģionāliem autoceļiem apgrūtināti braukšanas apstākļi ir gandrīz visā Latvijā. Autoceļi sniegoti, vietām apledo. Brauktuves tīra un kaisa.

Pa vietējiem ceļiem braukšanas apstākļi ir apgrūtināti visā Latvijā. Autoceļi sniegoti. Brauktuves tīra atbilstoši ceļu uzturēšanas klasei un bīstamos posmus apstrādā ar pretslīdes materiāliem.

Aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem, izvēlēties laika un ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas režīmu un ieplānot braucienam papildu laiku.

Rīgā tīrīšanā iesaista 35 transportlīdzekļus

Rīgas ielu un tiltu uzturēšanā ceturtdienas rītā iesaistītas 35 ziemas tehnikas vienības, traktorbirstes un ietvju kaisāmās mašīnas, informēja Rīgas domes (RD) Satiksmes departamenta komunikācijas speciāliste Ilze Dišlere.

Viņa pavēstīja, ka līdz ar snigšanu naktī un no rīta ielu un tiltu uzturēšanas uzņēmumi darbā iesaistījuši visas tehnikas vienības. Saskaņā ar sniegto informāciju no pulksten 3 sākta ielu un tiltu attīrīšana no sniega un kaisīšana ar pretslīdes materiāliem.

Satiksme Rīgā tikai nedaudz lēnāka

RD Satiksmes vadības centrā norādīja, ka snigšanas dēļ transportlīdzekļu pārvietošanās pilsētā ir lēnāka, bet būtiski nav apgrūtināta.

Viņa vērsa uzmanību arī uz to, ka ilgstošas snigšanas dēļ atsevišķos maršrutos Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma «Rīgas satiksme» (RS) autobusi kavējas par 10–15 minūtēm, trolejbusi līdz pat 10 minūtēm. Tramvaji kursē pēc grafika. «Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka, ņemot vērā laika apstākļus, kavējumiem ir tendence pieaugt,» atzina Dišlere.

RD Satiksmes departamenta pārstāve aicināja iedzīvotājus rēķināties, ka snigšanas laikā braukšanas apstākļi pilsētā var būt apgrūtināti, brauktuves klās sniega kārta. Tāpat autovadītājiem jāņem vērā, ka īpaši sarežģīta un grūti prognozējama situācija uz ceļiem ir laikā, kad gaisa temperatūra svārstās ap nulli grādu.

Automašīnas jāatstāj tā, lai ielas var tīrīt

Tāpat viņa RD Satiksmes departamenta vārdā aicināja autovadītājus, novietojot automašīnu ielas malā, pārliecināties, vai tai garām var izbraukt sniega tīrīšanas tehnika. «Departaments lūdz autovadītājus būt saprotošiem un atsaucīgiem, kad sniega tīrītāja vadītājs lūdz pārvietot automašīnu, lai tehnika var izbraukt un notīrīt ielu,» klāstīja Dišlere.

Jau ziņots, ka ceturtdien vietām valsts rietumu un centrālajā daļā parādīsies saule, bet Latvijas austrumos līdz pēcpusdienai turpināsies sniegputenis. Vakarā Kurzemi no rietumiem sasniegs jauna nokrišņu zona, un naktī uz piektdienu vietām valsts rietumu un centrālajā daļā gaidāma stipra snigšana.



  • Citos portālos

Citi lasītāji iesaka


Šeit tiek apkopotas TVNET ziņas, kuras lasītāji visvairāk ir pārpublicējuši portālā draugiem.lv un facebook.com. Autorizējieties facebook un draugiem, lai redzētu, kas interesē Jūsu draugus.



Satiksmes informācija

  • Pirms 4 stundām un 21 min - LVceli: Tomēr jārēķinās ar to, ka būvuzņēmēja darbinieki vēl joprojām uz ceļa vai nomalēm periodiski turpinās strādāt. Brauciet uzmanīgi!
  • Pirms 4 stundām un 22 min - LVceli: RT @ingabok: Paldies @LVceli par ierobežojošo zīmju aizklāšanu posmā starp Jelgavas šosejas akveduktu un Jaunmārupi!
  • Pirms 4 stundām un 23 min - LVceli: @ingabok Tomēr jārēķinās ar to, ka būvuzņēmēja darbinieki vēl joprojām uz ceļa vai nomalēm periodiski turpinās strādāt. Brauciet uzmanīgi!

Kļūsti par reportieri