Diskutē par ceļu satiksmes drošības apmācības uzlabošanu

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Aivis Freidenfelds

Ceturtdien, 21.augustā, notika Ceļu satiksmes drošības padomes (CSDP) kārtējā sēde, kuras laikā tika apskatīts ceļu satiksmes drošības mācību process, sākot ar bērnu izpratnes veicināšanu, līdz autovadītāju apmācībai un iemaņu attīstībai.

Tāpat tika apskatīta satiksmes drošības un negadījumu situācija uz valsts ceļiem, kā arī pieņemtie grozījumi ceļu satiksmes noteikumos attiecībā uz aizsargķiveru lietošanu bērniem līdz 12 gadu vecumam, kā arī uz atstarojoša apģērba un vestu lietošanu gājējiem diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām. Valdībā atbalstītas arī stingrākas veselības pārbaužu prasības autovadītājiem, kuri sodīti par auto vadīšanu, piemēram, alkohola reibumā, TVNET informēja Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Svikliņa.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss atkārtoti uzsvēra: «Iepriekšējo gadu laikā esam izdalījuši ap diviem miljoniem atstarotāju, un, diemžēl, nākas secināt, ka tas nav bijis pietiekami efektīvi. Šo grozījumu mērķis ir uzlabot satiksmes drošību un mazināt risku tieši mazaizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem – gājējiem un velosipēdistiem. Investīcija atstarojošajā apģērbā vai vestē, kas ļauj gājējam būt redzamam autovadītājiem tumšajā laikā, ir neatsverama, un ir dzīvības vērta.»

Foto: Aivis Freidenfelds

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) informēja, ka līdzīgi kā iepriekš, arī šogad CSDD, tostarp sadarbībā ar vairākām labdarības organizācijām un pašvaldību sociālajiem dienestiem, apzinās cilvēkus reģionos, un trūcīgajiem iedzīvotājiem piešķirs atstarojošu apģērbu.

Valsts policijas (VP) pārstāvji sniedza ieskatu ceļu satiksmes negadījumu statistikā šī gada pirmajos septiņos mēnešos. Kā liecina statistikas dati, kopumā negadījumu skaits, salīdzinot ar šo pašu laika posmu 2013.gadā, ir palielinājies no 9109 negadījumiem pērn līdz 9216 negadījumiem šogad. VP novērojumi liecina, ka ceļu posmos, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums tika palielināts līdz 100 km/h, negadījumu skaits nav palielinājies.

Šī gada pirmajos septiņos mēnešos ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 106 cilvēki, no tiem 34 ir gājēji, 34 transportlīdzekļu vadītāji, 30 – pasažieri, septiņi velosipēdisti un viens mopēdists.

Savukārt, runājot par ceļu satiksmes noteikumu mācību procesu, CSDD pārstāvji norādīja uz nepieciešamību sekmēt bērnu izpratni par ceļu satiksmes drošības jautājumiem, un mācīt ceļu satiksmes noteikumus, pieejot līdzīgi, kā valodu, fizikas un citu priekšmetu mācībām. Proti, no pielietojuma viedokļa.

CSDD prezentēja arī topošo mājas lapu bērniem, kurā ar spēļu, jautājumu – atbilžu, grāmatu un video palīdzību, bērni varēs izprast ceļu satiksmes drošības jautājumus, un mācīties tos pielietot arī ikdienā.

Līdz šī gada beigām CSDD, sadarbībā ar autoskolām un citiem partneriem, izvērtēs B kategorijas autovadītāju apmācību sistēmu un izstrādās ieteikumus un procedūras, lai to pilnveidotu, uzmanību pievēršot autovadītāju sagatavotībai paredzēt un novērst bīstamību uz ceļa; izpratnei par citiem ceļu satiksmes dalībniekiem; nerakstītajiem ceļu satiksmes likumiem (labās rokas likums, braukšana aplī pa «dziļākām joslām», dot iespēju izbraukt no ieskrējiena joslām u.c.).

CSDP priekšsēdētājs ir satiksmes ministrs Anrijs Matīss, savukārt padomes priekšsēdētāja vietnieks – iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Padomē darbojas pārstāvji no Satiksmes ministrijas, Iekšlietu ministrijas, CSDD, «Latvijas Valsts ceļi» Valsts policijas un citām institūcijām un nevalstiskajām organizācijām.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu