Policija izsūta pirmos protokolus ārzemju šoferiem par satiksmes noteikumu pārkāpumiem

BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka / LETA

Policija sastādījusi un izsūtījusi pirmos protokoli ārzemju šoferiem, kuru pārkāpumus fiksējušas ātruma mērierīces šeit Latvijā, uzzinājām Valsts policijā.

Policija uzsver, ka, sākot ar šā gada 29.oktobri, fotoradaru fiksētie ātruma pārkāpumu sodi arī ārzemniekiem neies secen.

Līdz šim Valsts policijai nebija nekādu iespēju sodīt tos ārzemju šoferus, kuru pārkāpumus fiksējuši fotoradari, jo nebija pieejama informācija par konkrētās automašīnas īpašnieku. Taču tagad, līdzīgi kā citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, šī informācija ir pieejama arī Latvijai.

Pārrobežu informācijas apmaiņu regulē Eiropas Parlamenta un padomes direktīva. Ar tās palīdzību tiek gādāts, lai visās ES dalībvalstīs sodi par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem tiktu piemēroti vienlīdz godīgi, kā vietējiem, tā ārzemju šoferiem. Pirms direktīvas ieviešanas šāda vienlīdzība nebija iespējama, jo iepriekš, ārzemju pārkāpējus, kuri fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem, nebija iespējams uzmeklēt.

Šīs direktīvas ietvaros, informācijas apmaiņa starp ES dalībvalstīm var notikt tikai par tādiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, kas minēti direktīvā, tas, ir, atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, drošības jostu nelietošana, luksoforu aizliedzošā gaismas signāla neievērošana, transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā vai narkotisko vielu ietekmē, aizsargķiveres nelietošana, ceļa joslas neatļauta izmantošana un mobilā tālruņa vai citas sakaru ierīces lietošana, vadot transportlīdzekli.

Patlaban Latvijā tehniski varam fiksēt vien ātruma pārkāpumus, tomēr citās Savienības dalībvalstīs ir pieejami tādi tehniskie līdzekļi, kas var fiksēt arī citus iepriekš minētos pārkāpumus.

Lai dalībvalsts noskaidrotu transportlīdzekļa, ar kuru izdarīts pārkāpums īpašnieka identitāti, atliek kopējā Eiropas Transportlīdzekļu un vadītāju apliecību informācijas sistēmā ievadīt jau zināmos datus. Pēc tam, kad ticis noskaidrots attiecīgā transportlīdzekļa īpašnieks, konkrētā dalībvalsts, saskaņā ar saviem tiesību aktiem, sagatavo informatīvu vēstuli, kurā norāda visu ar pārkāpumu saistīto informāciju un sankciju.

Tāpat, kā Valsts policija tagad spēj identificēt ES dalībvalstu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus Latvijā, tāpat arī citas dalībvalstis spēj identificēt Latvijas iedzīvotāju veiktos pārkāpumus citur Eiropā, tādējādi tiek veicināts augstāks aizsardzības līmenis. Jo direktīvas ietvaros tiek panākta vienlīdzīga sankciju izpilde kā vietējiem, tā ārzemju pārkāpējiem ES dalībvalstu robežās.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu