Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iepazīšanās internetā: kāpēc vīrieši pārtrauc čatot ar sievietēm?

Foto: Caro/ScanPix

Vairāk nekā puse vīriešu pārtrauc sazināšanos ar pretējo dzimumu tiešsaistē, jo sievietēm trūkst saskarsmes prasmju. Tiešsaistes iepazīšanās tīmekļa vietnes rīkotās aptaujas dalībnieki atzina, ka sievietes iesaistās sarunā nevērīgi, negribīgi un pavirši. Šī aptauja tāpat atklāja interešu atšķirības dažādās vecuma grupās. Gados vecākus vīriešus mazāk satrauc meiteņu interese par viņu finanšu stāvokli.

«Mēģinot sākt sarunu ar iepatikušos meiteni, viņa vien retos gadījumos izrādīs iniciatīvu un patiesu vēlmi iepazīties. Es cenšos rakstīt garas, ar veselīga humora devu papildinātas un detalizētas vēstules, taču sieviešu atbildes nekādi nerosina turpināt sarunu. Dažreiz vēlos vien parunāties un dalīties domās, bet sievietes to nesaprot.

Rodas sajūta, ka viņas pielaiko princeses lomu, bet man jāpaveic bruņinieka cienīgs varoņdarbs,

lai vien rastu iespēju patērzēt,» teic viens no aptaujas dalībniekiem.

Katrs desmitais aptaujas dalībnieks atzīst, ka viņš pārtrauc sarunu ar sievieti tai brīdī, kad nojauš atšķirības mērķos un vaļaspriekos. Vecākiem vīriešiem kopīgas intereses šķiet vēl svarīgākas. Šā iemesla dēļ katrs ceturtais vīrietis vecumā virs 42 gadiem pārtrauc iepazīšanos ar sievieti. Šādu interešu nesaderību par būtisku uzskata vien 6 procenti no respondentiem 18-24 gadu vecuma grupā.

«Dažreiz vienkārši jūti raksturu nesaderību. Šādos gadījumos es vienkārši atvados. Bet vairumā gadījumu sievietes ir tās, kas pārtrauc iepazīšanos mana neapskaužamā finanšu stāvokļa dēļ,» pauž cits dalībnieks.

Vidēji 8 procenti vīriešu pārtrauc tērzēt ar sievietēm, kas izrāda pārlieku interesi par viņu naudasmaka saturu. Šādu ziņkāri par gaužām nepieņemamu atzīst vīrieši 24-42 gadu vecuma grupā. Katrs septītais šajā grupā pārtrauc iepazīšanos ar sievieti tieši šā iemesla dēļ. Par šo vecuma grupu jaunāki un vecāki vīrieši ir daudz iecietīgāki pret šādu sievietes izrādītu ziņkāri:

vien 4 procenti pārtrauc sazināšanos sievietes pārmērīgas intereses dēļ par naudas lietām.

«Meitenes un sievietes vēlas būt pamanītas un gūt uzmanības apliecinājumus. Viņas bieži vien pērk papildu pakalpojumus, lai celtu savu pamanāmību iepazīšanās vietnēs. Tai pašā laikā viņas ir tās, kas nemēdz atbildēt uz vēstulēm. Parasti vīrieši cenšas iepazīties līdz brīdim, kamēr vien nezūd pēdējās cerības, bet sievietes pārtrauc saraksti jau iepazīšanās sākumā,» apgalvo Audrjus Vrubļausks, flirts.lv mārketinga nodaļas vadītājs.

Šāda meiteņu uzvedība, viņš skaidro, balstās uz viņu iedzimto empātiju un «sesto prātu». «Viņas ātri izlemj, vai vēlas sākt attiecības ar konkrētu personu, un tikpat zibenīgi apsver šīs personas stiprās un vājās puses. Sievietes izdzēš lielāko daļu saņemto vēstuļu, ja konkrētie vīrieši neatbilst viņu prasībām vai ja šķiet, ka attiecību ar šo konkrēto vīrieti perspektīva nav ieguldāmo pūliņu jeb laika vērta,» piebilst A.Vrubļausks.

Pētījumā, kas veltīts tiešsaistes iepazīšanās un sakaru nodibināšanas paradumiem, piedalījās 881 vīrietis. Šis pētījums tika veikts 2014. gada jūlija vidū.

158 Komentāri