Svētdiena, 17. jūnijā Vārda dienas: Alberts Madis
Foto: Shutterstock

Mūsdienās aizvien vairāk sievietes cieš no emocionālām problēmām. Nereti mēs nespējam apjaust, kas ar mums notiek, kā jūtamies un kas mums kā sievietēm ir nepieciešams, lai uzlabotu pašsajūtu. Katrai no mums dzīve piespēlē savus izaicinājumus, reizēm vieglāk šķiet pārdzīvojumus un sajūtas paturēt pie sevis, nevis dalīties tajos ar tuviem cilvēkiem. Mēģinot pašām tikt galā ar psiholoģiskām problēmām, sievietes uzliek sev milzu nastu, kas ar laiku kļūst aizvien smagāka un noved pie nomāktības, zema pašvērtējuma, pārmērīgas sevis kritizēšanas un depresijas.

Psiholoģe Elita Keiša: «Emocionālais stāvoklis tieši atspoguļojas sievietes izskatā, jo tas, kā mēs jūtamies, nosaka to, kā izskatāmies un kādas mūs redz apkārtējie. Kad esam zaudējušas fiziskos un emocionālos spēkus, jūtamies izsmeltas, mazvērtīgas un nespējīgas tikt galā ar dzīves uzdevumiem, tad ejam ar noliektu galvu, nolaistiem pleciem un lūpu kaktiņiem. Mēs it kā vēlamies kļūt neredzamas, lai lielie uzdevumi mūs nesasniegtu un mēs iegūtu iespēju atvilkt elpu.»

Zīmola Dove jaunākā pētījuma rezultāti liecina, ka 96% sieviešu, lai aprakstītu savu izskatu, izvairās izmantot vārdu «skaista», bet 80% sieviešu uzskata, ka ikvienā sievietē ir kas skaists. Tas nozīmē, ka sievietes apzinās katras individuālo skaistumu, bet kāda personīga iemesla dēļ nespēj saskatīt to sevī.

Ikvienai sievietei, neskatoties uz tās emocionālo stāvokli, ir iespēja mainīt savu skatu uz dzīvi. Galvenais ir neslēpt sajūtas un pārdzīvojumus sevī, bet raudzīties bailēm tieši acīs un domāt pozitīvi. Ikdienas treniņam Elita iesaka izmēģināt trīs pārbaudītas un efektīvas metodes, ko ir ieteicams veikt, sākot savu ceļu uz atlabšanu:

Sākot ceļu uz atveseļošanos, ir svarīgi saprast, kāds iemesls ir sliktai pašsajūtai. Definē savas problēmas un to iemeslus, mēģini saprast, kurā brīdī pasliktinājās pašsajūta. Mēģini izzināt, kas bija tas, kas ietekmēja pašsajūtu un kādēļ.

Atrodi uzticības personu un izstāsti par savu pašsajūtu – visā pasaulē sievietes cieš no psiholoģiskās veselības problēmām, tādēļ tikpat labi arī tavas draudzenes piedzīvo grūtus brīžus, bet baidās par to runāt. Dalieties, un jūs atklāsiet daudz kā kopīga, kā arī spēsiet viena otru atbalstīt.

Izveido savu mantru un katru dienu sāc ar sevis uzrunāšanu spogulī un mantras atkārtošanu. Es esmu skaista, es esmu gudra un veiksmīga, man dzīvē ir veicies utt. – atrodi savu mantru un pati būsi pārsteigta, ka pēc kāda laika patiešām noticēsi tam un paskatīsies uz sevi citām acīm.

Nodibinājums «Mārtiņa fonds» sadarbībā ar skaistumkopšanas zīmolu «Dove» un atbalstītājiem aicina sievietes apzināties nepieciešamību veltīt laiku sev, atraisīt aizmirstos talantus un sajūtas, kā arī atklāt sevī ko jaunu, noticēt savām spējām un kļūt pārliecinātām par sevi, apzinoties savu skaistumu.

No 4. līdz 7. jūnijam psiholoģiskajā rehabilitācijas centrā «Dūjas» norisināsies nometne, kurai pieteikties ir aicinātas sievietes, kurām dzīvē nācies pārvarēt smagus šķēršļus. Nometnes mērķis ir sniegt atbalstu un iedvesmot sievietes mainīt savu dzīvi.

Lasītājas ir aicinātas sūtīt motivācijas vēstuli, kurā izklāstīts, kādēļ tieši Jums būtu nepieciešama dalība nometnē «Šodiena ir mana mīļākā diena». Motivācijas vēstules tiks izvērtētas, un trīs sievietes tiks aicinātas uz sarunu klātienē ar psiholoģi un nometnes organizatori Elitu Keišu; viena no viņām iegūs iespēju piedalīties nometnē bez maksas.

Vēstules līdz 22. aprīlim aicinām sūtīt uz martinafonds1991@inbox.lv, papildus norādot tēmu – pieteikums konkursam «Šodiena ir mana mīļākā diena», savu vārdu, uzvārdu, tālruni un e-pasta adresi.

Attiecības

Pirmais publiskais pasākums. Kā Mārklai piestāv hercogienes tituls?
23. maijā
6 karalisko kāzu mirkļi, kad karaliene bija «boss»!
22. maijā
Zināms, kur notiks pirmais publiskais Saseksas hercogu pāra pasākums
20. maijā
TOP 7 aizkustinošākie Harija un Meganas kāzu ceremonijas mirkļi
19. maijā
Laikmetīgā monarhija vai karaliene tomēr juta nepieciešamību uzfrišināt karaļnama PR?
19. maijā
Harijs un Megana ir apprecējušies! Tauta gavilē par Saseksas hercogu pāri
18. maijā
Jau rīt gada karaliskās kāzas! 5 lietas, kas tev par tām jāzina
17. maijā
Duļevska: Kopā ar vīru esam savu pudu sāls apēduši, ugunij un ūdenim cauri izgājuši...
16. maijā
Ielūkojies Harija un Meganas kāzu viesu sarakstā. Kurš palicis aiz strīpas?
15. maijā
Kopā ar Annu: Vecāku izkastrētie vīrieši jeb zēni taču neraud!
10. maijā
Kāpēc Žaklīna Cinovska tā arī nav apprecējusies?
7. maijā
Iepazīsties, seksīgais Keitas un Pipas mazais brālītis - Džeimss
7. maijā
Līdz karaliskajām kāzām atlikušas 2 nedēļas: viss, kas tev jāzina par šo dienu
4. maijā
Karaliene Harijam un Meganai dāvinās iespaidīgu kāzu dāvanu
2. maijā
Norvēģijas karaļpāris Rīgā. Ko mēs zinām par kroņprinceses Metes Māritas vētraino pagātni?
24. aprīlī
© TVNET. Visas tiesības paturētas