5 veidi, kā sabojāt savu dzīvi (un to pat nepamanīt)

Egoiste
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: PantherMedia/Scanpix

Dzīve nav taisna augšupejoša līnija, sprinta skrējiens vai grafiks, kas jāizpilda, tāpēc nav vērts pārāk uztraukties par to, ka 25 gados vēl neesi ieguvis augstāko izglītību vai paspējis satikt savu īsto vai vienīgo. Visam savs laiks, tāpēc «cluber.com» apkopojis piecus veidus, kādos mēs riskējam sabojāt prieku par dzīves ceļu, izdzenot sevi gan morāli, gan fiziski.

1. Izvēloties neīsto dzīves pavadoni

Cilvēki ir diezgan apsēsti ar otrās pusītes atrašanu, nereti tādējādi «iegrābjoties». Ticiet, nekas slikts nenotiks, ja kādu laiku pabūsiet vieni! Daudz vērtīgāk ir pavadīt laiku pašam ar sevi, noskaidrojot savas patiesām vēlmes un dzīves mērķus, nekā tērēt laiku attiecībās, kas nekur neved.

Jūs attīstīsieties, sapratīsiet, kas jūs iedvesmo, iemācīsieties pārvaldīt savas vēlmes un vajadzības,

kas savukārt nākamās attiecības padarīs īstākas un vērtīgākas. Bēgšana no vientulības, ielaižoties attiecībās ar neīstajiem cilvēkiem, parasti rezultējas tikai vēl lielākā vientulībā.

2. Paciešot visu, kas ar jums notiek

Dienas beigās vajadzētu priecāties jau par faktu vien, ka esat dzīvi. Kad jūs samierināties ar kaut ko mazāk, nekā sākotnēji rēķinājāties, jūs nogalināt iedvesmu, kas mīt jūsos. Jūs mānāt gan sevi, gan savu snaudošo potenciālu. Aizstāviet savas vēlmes un vajadzības, nenoniecinot savas prasmes un talantus. Sāciet kaut vai ar mazumiņu,

un jūs būsiet pārsteigti, ka tādējādi ir iespējams ietekmēt savas dzīves kvalitāti jau tagad!

3. Ļaujot pagātnei pār sevi valdīt

Ikviena dzīvē ir notikumi, kuri neatgriezeniski ietekmē mūsu personību, – salauzta sirds, vilšanās un kritieni. Daži no šiem notikumiem vienmēr paliks mūsu apziņā, tāpat kā nevarēsiet aizmirst konkrētus jums veltītus vārdus. Taču jūs varat izvēlēties neļaut negatīvajai pieredzei ietekmēt jūsu pašvērtējumu. Nepalaidiet garām savu šodienas iespēju tikai tāpēc, ka pirms pieciem gadiem nobaidījāties pieņemt, piemēram, karjeras izaicinājumu, jo kāds jums iestāstīja, ka neesat tam vēl gatavi. Neatsakieties no jaunas mīlestības tikai tāpēc, ka jūsu iepriekšējais partneris jūs pameta, jo neuzskatīja par gana labu esam.

Tas ir cikls, kas nemitīgi atkārtosies, ja nepielieksiet tam punktu.

Pieņemiet apzinātu lēmumu un turpmāk veiciet tikai apzinātus soļus!

Foto: PantherMedia/ScanPix

4. Salīdzinot sevi ar apkārtējiem

Sekotāju skaits sociālajos tīklos un laiku skaits nekādā ziņā neietekmē mūsu kā cilvēku vērtību. Skaitlis mūsu bankas kontā nemaina mūsu intelekta līmeni, ne arīdzan laimes sajūtu. Mēs nemitīgi cenšamies panākt citus, darīt to, kas patīk pārējiem, taču dienas beigās saprotam, ka esam aizmirsuši paši par sevi. Mūsu uzdevums ir būt pašiem, jo tikai tādā veidā mēs varam pasaulei sniegt ko jaunu un unikālu. Cenšoties būt tādi kā pārējie,

mēs liedzam sev iespēju spīdēt pašiem tikai sev vien raksturīgajā mirdzumā!
Foto: PantherMedia/ScanPix

5. Neizpaužot savas emocijas un jūtas

Mēs baidāmies pateikt ko lieku, pa īstam kādam pieķerties un atzīties siltās jūtās. Ziniet, ka rūpes par kādu ir pilnīgi normāla un cilvēcīga «padarīšana». Izpaužot savas jūtas, mēs kļūstam neaizsargātāki, jā, taču par to nav jākaunas. Atklāšanās citiem ir maģiska, tikai tādā veidā ir iespējams iegūt patiesu kopības un nozīmības sajūtu. Tam ir nepieciešama diezgan liela drosme un vīrišķība, taču tas būs tā vērts. Beigās jūs būsiet tikai ieguvēji,

jo uzzināsiet daudz jauna gan par sevi, gan cilvēkiem sev apkārt!
KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu