Kā rīkoties, lai savaldītu emocijas un nesāpinātu tuvāko?

CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: depositphotos.com

Nez kāpēc gan mēs bieži vien uzdrīkstamies saviem tuvākajiem un mīļākajiem cilvēkiem pateikt ko skarbu un izlādēt savas negatīvās emocijas uz viņiem? Ja arī tevi palaikam māc šāds jautājums, uzzini, kā no tā izvairīties un kā iemācīties no negatīvajām emocijām atbrīvoties pašai!

Konsultē psiholoģe Diāna Zande, arī Māmiņu kluba semināru pasniedzēja.

Tas skaidrojams ar to, ka, esot kopā ar tuvu cilvēku, atrodamies drošā vidē, kurā varam būt brīvi un sevi tik ļoti nekontrolēt. Tieši šis arī ir galvenais iemesls, kādēļ saviem tuvajiem uzdrīkstamiem pateikt to, ko nekad nevarētu pateikt svešiniekam!

Kā rīkoties, lai savaldītu emocijas?

Jautāsi, ko lai dara, ja emocijas ņem virsroku un visu, kas uz mēles un sirdī, izkliedz otram?

Te der saruna pašai ar sevi! «Katram pašam pie sevis ir jāpadomā, kas viņam palīdz atbrīvoties un justies labāk un kā no spriedzes un negatīvajām emocijām atbrīvoties paša spēkiem, nevis izgāžot to visu uz kādu citu, sev tuvu cilvēku.

Svarīgākais ir saprast, kā pati vari parūpēties par savu emocionālo labsajūtu! Varbūt tev vajadzētu sportot, iespējams, izvēdināt galvu pastaigājoties, varbūt sākt dziedāt korī vai katru dienu atvēlēt pusstundu tikai sev, lai palasītu, nolakotu nagus vai noskatītos seriālu,» stāsta psiholoģe.

Kad sapratīsi, kas tev palīdz atslābināties, un pati to arī darīsi, negaidot, kad kāds tevi vilkšus aizvilks uz sporta zāli vai kori, iekšēji jutīsies mierīgāka. «Mēs esam pieauguši cilvēki, kuriem pašiem par sevi ir jāparūpējas!

Tad, ja pašas par sevi pratīsim parūpēties, mazāk «ēdīsim» otru!

Attiecībās jābūt līdzsvaram!

Dzīve mainās un materiālā labklājība kāpj, salīdzinājumā ar laiku pirms četrdesmit gadiem. Kaut arī esam krīzē, mēs dzīvojam krietni labāk, tomēr attiecības un to kvalitāte bieži vien ir tāda pati kā agrāk.

Tās pašas nesaprašanās, tās pašas neizrunāšanās, tas pats «viņam vajadzēja saprast», «kā viņš tā varēja», bet mēs sev nepajautājam: «Kā es tā varēju?»

Esam ieņēmušas galvā, ka mūsu laimi nodrošinās kāds cits, bet mēs katra pati par sevi, savām vajadzībām un darbībām it kā neatbildam.

Tieši tāpēc arī rodas konflikti un nesaprašanās, jo kuram gan patīk, ka viņu nemitīgi «zāģē», viņam melo vai kaut kādā veidā izmanto? Pieaugušajiem patīk līdzsvarotas attiecības. Bērns ir tas, kurš ņem no mammas! Savukārt pieaugušu cilvēku attiecībās jābūt līdzsvaram. Es dodu, un es ņemu. Dažbrīd vairāk ņemu, bet citubrīd – vairāk dodu otram,» tā psiholoģe Diāna Zande.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu