Stādi arī rudenī!

Egoiste
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Publicitātes foto

Rudens ir lieliski piemērots laiks ne tikai pagalma sakārtošanai, bet arī dārza iekopšanai, turklāt dārza darbu veikšana rudenī ļaus biežāk atvilkt elpu pavasarī. Rudenī saule vairs nav tik spoža un arī augsne ir mitra, tādēļ tas ir labākais laiks stādīšanai. Stādīšana rudenī ir labvēlīga ne tikai augiem, bet arī maciņam, jo daudzi stādi rudenī ir lētāki.

Savos padomos, kā uzlabot augsni un kādus augus stādīt rudenī, dalās «Fiskara» eksperts Kristaps Brizga.

Augu atrašanās augsnē arī rudens laikā uzlabos tās kvalitāti, sekmējot ilggadīgu augu augšanu. Jāatceras, ka augi daudz labāk aug augsnē, kurā augi jau ir auguši. Izmantojiet smailu lāpstu vai kapli, lai atbrīvotos no nezālēm, akmeņiem vai celmiem pagalmā.

Augsnes rakšana un uzaršana ir smags darbs, tādēļ, lai iekārtotu stādīšanas laukumu, būs nepieciešama ērta un atbilstoša izmēra lāpsta. Pārliecinies, lai lāpstas gals nav pārāk īss vai garš – tam vajadzētu būt augstumā līdz jostas vietai. Atceries: jo smagāka būs lāpsta, jo vairāk spēka un enerģijas patērēsi, tādēļ izvēlies sev piemērotāko. Pirms augu stādīšanas kārtīgi nepieciešams pārdomāt vietu, kur tos stādīt, bet pēcāk augšanas laikā augiem jānodrošina viss nepieciešamais un ziemā jāsargā no grauzējiem un zīdītājiem.

Savukārt vietās, kurās vairs nevēlies audzēt augus, vienmēr iespējams ierīkot mauriņu. Pievērs uzmanību augsnes īpatnībām, lai zinātu, kā veicināt zāliena augšanu. Augsni var uzlabot, to uzarot aptuveni lāpstas asmens garumā. Mālainu augsni iespējams uzlabot, izkaisot rupjas smiltis, kūdru vai kompostu. Smilšainai augsnei savukārt ir nepieciešamas barojošas vielas – šajā gadījumā noderēs māls. Savukārt dārzniekiem, kuriem paveicies ar barības vielām bagātu augsni, galvenais uzdevums ir atbrīvoties no nezālēm.

Gatavojies krāšņam pavasarim jau rudenī!

Iztēlojies, cik krāšņi tavs dārzs izskatīsies pavasarī! Tas kalpos par iedvesmu, lai dārza iekopšanai ķertos klāt jau rudenī, jo tieši šajā laikā ir jāsāk stādīt pavasara ziedu puķu sīpolus. Sīpolus ieteicams stādīt dziļumā, kas trīs reizes pārsniedz paša sīpola izmēru. Ja tomēr neizdodas šo nosacījumu ievērot – nesatraucies, jo tie spēj pielāgoties un atkarībā no augsnes tipa ieaugt vispiemērotākajā dziļumā. Kristaps Brizga sīpolus iesaka stādīt septembrī vai oktobrī, ja rudens ir silts, tad pat vēlāk, jo siltā laikā sīpoli var sākt dzīt asnus jau rudenī, kas apdraudēs to izdzīvošanu ziemā.

Tulpju, hiacinšu un zilsniedzīšu sīpolus stādi saulainā vietā, bet narcišu, rūtaino fritilāriju, krokusu un sniegpulkstenīšu sīpolus var stādīt arī ēnainajā dārza daļā. Sīpolus var stādīt arī zālienā – labākā vieta būs laukums, kur nav pārāk daudz augu, bet tuvu koku saknēm. Vislabāk zālienā iederēsies sniegpulkstenīši un krokusi. Viegli izveidot bedrītes sīpolu stādiem palīdzēs maza dārza lāpstiņa.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu