Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies angļu val.), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Sīkdatnes mūsu vietā un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem var pārvaldīt arī mūsu sadarbības partneri (trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Analytics). Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi šeit

Notiks topošo dizaineru modes skate «Ķīpsalas pavasaris»

  • Raksts
  • Foto
Foto: publicitātes

19. aprīlī - Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) topošās dizaineres 26. aprīlī aicina modes un stila lietpratējus, kā arī visus pārējos interesentus uz modes skati «Ķīpsalas pavasaris 2017», kura notiks Dizaina centrā Ķīpsalas ielā 6 plkst. 16 un 19. Šogad norisināsies 14. DTI studentu tērpu modes skate, un tās tēma ir «Baltija».

Veidojot kolekcijas tērpus, topošās tērpu dizaineres ir iedvesmojušās no Tallinas, Rīgas un Viļņas arhitektūras, domājušas par Baltijas jūru, Baltijas valstīm ziemā, vasarā, pavasarī un rudenī, kā arī par šo valstu etnogrāfiju.

Vistuvākā Baltijas valstu kontekstā studentēm izrādījusies dabas tēmas interpretācija. Iedvesmas avotu sarakstā ir gan vietējo, gan kaimiņvalstu mākslinieku darbi. Caur modes prizmu 22 bakalaura profesionālo studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» apģērbu dizaina specializācijas 3. un 4. kursa studentes mēģinājušas skatīt arī cilvēciskās attiecības.

Dizaineres kolekcijā iekļāvušas gan ikdienai paredzētus, gan gliteriem rotātus ekscentriskus ballīšu tērpus. Krāsu gamma ir ziemeļnieciski atturīga, ar smalkiem toņu akcentiem un negaidīti košiem pārsteigumiem. Savas idejas studentes īstenojušas, eksperimentējot ar materiāliem un tehnoloģijām, izmantojot gan tradicionālās rokdarbu tehnikas - adīšana, auduma batikošana, izšuvums -, gan apdruku un autortehnikas.

Tērpi izstrādāti pieredzējušu RTU DTI pasniedzēju vadībā, kā arī pateicoties SIA «Coats Latvia» materiālajam atbalstam. Grims un frizūras skatei tapušas sadarbībā ar imidža skolu studiju «Unastyle».

0 Komentāri