Vai mutes dobums patiešām ir netīrākā vieta mūsu organismā?

CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Publicitātes foto

Visticamāk katrs no mums kādreiz ir dzirdējis dažādus apgalvojumus par to, ka mutes dobums ir visnetīrākā vieta cilvēka organismā. Mēģināsim saprast, kas tad īsti šo netīrību var radīt un, vai apgalvojums patiešām ir patiess.

Mutes dobumā dzīvo no 500 līdz 1000 dažādu baktēriju sugas. Jāsaprot, ka lielākā daļa šo baktēriju ir nekaitīgas un veido normālu mutes mikrofloru. Tomēr daļa no šiem mikroorganismiem nepareiza uztura un sliktas mutes dobuma higiēnas rezultātā var radīt zobu bojājumus, smaganu saslimšanas, kā arī citas, ar mutes dobumu nesaistītas slimības. Bez baktērijām mūsu organismā atrodami arī vīrusi un sēnītes. Ilgstoša antibakteriālo līdzekļu, arī mutes skalojamo lietošana var samazināt baktēriju skaitu, tā ļaujot attīstīties sēnīšu infekcijai. Jebkuras izmaiņas organsima līdzsvarā un imunitātes pazemināšanās var izsaukt vienas mikroorganisma sugas savairošanos, tā izraisot saslimšanu. Piemēram, pie nelielas saaukstēšanās un kakla sāpēm visbiežāk vainojamas baktērijas, kas jau ilgu laiku dzīvojušas mutes dobumā, bet, samazinoties organisma aizsargspējām, tās spēj radīt iekaisumu mutes un rīkles gļotādā.

Harmonija un līdzsvars ir svarīgs ne tikai darbā, dienas ritmā vai savstarpējās attiecībās. Līdzsvars nepieciešams visiem mūsu dzīvības procesiem un katrai organisma šūnai. Labās baktērijas ir viens no šī līdzsvara pamatnoteikumiem arī mutes dobumā. Šo līdzsvaru var izjaukt ogļhidrātu lietošana, PH izmaiņas, dažādas skābes un slikta mutes dobuma higiēna. Dažu dienu laikā uz zoba virsmas var savairoties simtiem miljonu baktēriju. Svarīgi saprast - arī ļoti labas higiēnas gadījumā mutes dobumā mīt miljoniem baktēriju, bet šajā gadījumā, muti nevaram nosaukt par netīru. Baktērijas ir pat vajadzīgas veselīga mutes dobuma uzturēšanai. Tomēr nerūpējoties par saviem zobiem un smaganām, šis līdzsvars tiek izjaukts.

Aplikums, zobārstniecībā saukts arī par biofilmu, ir mikroorganismu kopums, kurā pastiprināti savairojas tieši skābi mīlošas baktērijas, kas bojā, jeb demineralizē zoba audus. Ja aplikums netiek notīrīts, tad siekalās esošās minerālvielas to pārvērš zobakmenī – tās pašas baktērijas, to radītie blakusprodukti, ēdienu paliekas, kalcija sāļi kopā veido cietu masu, ko notīrīt spēs vienīgi zobu higiēnists. Tieši šī iemesla dēļ, nevajadzētu uzskatīt zobakmeni par normālu parādību. Zobakmens ir rezultāts sliktai mutes dobuma higiēnai. Kārtīgi tīrot zobus divas reizes dienā, zobakmens neveidojas. Protams, svarīga ir tīrīšanas tehnika, pielietotie līdzekļi un zināšanas. Saprotot, ka aplikums ir mikroskopisku organismu kopums, ir skaidrs, ka to nespēsim noņemt ar pāris haotiskām birstes kustībām. Ir zinātniski pierādīts, ka vislabāk aplikumu spēj noņemt elektriskā zobu birste. Philips Sonicare radījis zobu birsti ar īpaši efektīvu, inovatīvu Sonic tehnoloģiju, kas spēj sašķelt aplikumu pat 3mm attālumā no birstes galviņas. Dažādi pētījumi liecina, ka 2 minūšu laikā Philips Sonicare spēj veikt vairāk kustību nekā manuālā birstītes nedēļā. Tieši birstītes kustību ātrums un amplitūda nodrošina līdz pat 10x efektīvāku aplikuma noņemšanu, nekā to spēj manuālā zobu birste. Tīrot zobus ar inovatīvo Sonic tehnoloģiju, efektīvi tiek sajaukta zobu pasta ar siekalām, veidojot ar skābekli bagātas putas. Smaganu kabatās esošās baktērijas ir īpaši jutīgas pret skābekli, tāpēc šāda tīrīšana efektīvi samazina šo baktēriju radīto smaganu iekaisumu - gingivītu. Arvien vairāk zobārsti rekomendē zobu tīrīšanai izmantot Philips Sonicare zobu birsti. Arī pacienti, kuri izmēģinājuši Philips Sonicare, atzīst, ka higiēna strauji uzlabojas, kārtīgi iztīrīt zobus kļuvis vieglāk un sajūta pēc zobu tīrīšanas līdzinās mirklim pēc zobu higiēnista apmeklējuma. Inovatīvā Sonic tehnoloģija būtiski atvieglo un uzlabo zobu tīrīšanu, efektīvi noņem aplikumu, padarot zobus baltākus, kā arī uzlabo smaganu veselību.

Neļauj savam mutes dobumam kļūt par netīrāko vietu organismā, rūpējies par saviem zobiem un smaganu veselību katru dienu! Tavs organisms būs Tev pateicīgs!

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu