Bērnu aizraušanās ar datoru ir dabiska (22)

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

Bērnu aizraušanās ar datoru mūsdienās ir pilnībā dabisks process, kas varētu nākt par labu arī pieaugušajiem, intervijā pavēstīja pedagoģisko zinātņu doktors, Krievijas Zinātņu akadēmijas Skaitļošanas centra un Federālā izglītības attīstības institūta galvenais zinātniskais līdzstrādnieks Aleksandrs Uvarovs.

Atbildot uz jautājumu, ko viņš varētu novēlēt vecākiem, kuri ir ļoti norūpējušies par bērnu aizraušanos ar datoru, Uvarovs sacīja: «Daudzi pieaugušie sāk pa īstam mācīties tad, kad viņiem piedzimst bērni.

Viņi negaidīti sāk daudz ko apgūt kopā ar saviem bērniem, un tas ir lieliski, jo tā ir daļa no īstas, normālas pedagoģijas. Manuprāt, tas būs pareizi, ja tie vecāki, kuri uztraucas [par to, ka viņu bērni izmanto datoru], paskatīsies patiesībai acīs. Paskatīsies un secinās, ka viņi arī mainīsies līdz ar šiem jaunievedumiem, kā arī izmantos šīs pārmaiņas sev par labu.»

Zinātnieks uzsvēra, ka mūsdienās informācijas vide strauji mainās, tādējādi pāreja uz jauno digitālo vidi ir tas pats, kas drukāto izstrādājumu ieviešana kādreiz pagātnē.

Speciālists atgādināja, ka senatnē grieķi uztraucās par to, ka pieraksti traucē mācību procesam.

Mazāk uzticas atmiņai

«Līdz ar rakstniecības ieviešanu un rakstu izplatīšanos īstas mācības iet bojā, jo visi paļaujas uz pierakstiem, neviens neuzticas savai atmiņai. Tā rezultātā cilvēki uzskata sevi par ļoti zinošiem, taču īstenībā nezina neko, nepaskatoties pierakstos,» uzsvēra Uvarovs.

Kas attiecas uz datoru ienākšanu mūsu dzīvē, tas ir dabisks un nenovēršams process.

«Savukārt mums kā pedagogiem jānodrošina dzīves kultūras formas, jāapgūst šīs process. Dzīves kultūras formas ir valodas kultūras ievērošana informatīvajā telpā, kā arī autortiesību ievērošana,» sacīja Uvarovs.

Komentāri (22)CopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu