Straujuma: ASV piedāvātā gāzes cena ir zemāka nekā patlaban Latvijas importētajai (157)

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Edijs Pālens / LETA

Par spīti transporta izmaksām, ASV kompāniju piedāvātās gāzes cenas ir zemākas nekā patlaban Latvijai piegādātajai gāzei, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta panorāma» sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Straujuma vizītes laikā ASV tikusies ar divu gāzes kompāniju pārstāvjiem, no kuriem saņemti aprēķini par iespējamo gāzes cenu, tehnoloģiskām iespējām un citiem jautājumiem. Pēc viņas teiktā, šie pirmie aprēķini liecinot, ka iespējamās ASV gāzes cenas ir zemākas nekā patlaban Latvijas importētās gāzes cena.

Ministru prezidente uzsvēra, ka Eiropas Savienībai (ES) mēneša laikā jāizlemj par savu tālāko rīcību, kā stiprināt enerģētisko neatkarību. Par gāzes piegādēm no ASV ir jāvienojas ES dalībvalstīm, it īpaši Baltijas valstīm, Polijai un Somijai, apliecināja Straujuma.

Viņa arī norādīja, ka, izšķiroties par gāzes importu no ASV, būtu jāatrod uzņēmums, kas to darītu, jo ASV valdība ar to nenodarbošoties. Tāpat esot nepieciešams ES valstīm būt vienotām, lai miljoni eiro netiktu izlietoti neefektīvi.

Kā ziņots, līdz brīdim, kamēr Latvijā varētu ienākt ASV gāzes kompānijas, varētu paiet aptuveni divi gadi, aģentūrai LETA pēc savas vizītes piektdien atzina Straujuma.

Straujumai pagājušajā nedēļā darba vizītes laikā ASV bijušas tikšanās ar ASV kompāniju pārstāvjiem, kas prezentējuši aprēķinus par iespējām investēt Latvijā. Saskaņā ar šiem aprēķiniem tie esot konkurētspējīgi ar tām cenām, ko piedāvā Krievija. «Tagad mūsu mājasdarbs ir Latvijā izvērtēt un lemt par mūsu enerģētisko neatkarību,» pauda premjerministre.

Pēc viņas teiktā, tie varētu būt aptuveni divi gadi, līdz Latvijā varētu ienākt kāds gāzes nozares uzņēmums no ASV. Lai tas notiktu, Latvijai ir jāatrisina vairākas tehniskas lietas, piemēram, saistībā ar sašķidrinātās gāzes termināļa būvniecību. Arī tikšanās laikā ar ASV enerģētikas sekretāru Ernestu Monicu ir pārrunātas gāzes eksporta iespējas uz Eiropu un NATO valstīm.

Komentāri (157)CopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu