RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zemnieki, atsaucieties - «Spilvai» aptrūkušies gurķi un kabači

NOZARE.LV 53
Foto: LETA

Augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmumam SIA «Spilva» patlaban konservu ražošanai pietrūkst vēl 11 tonnu gurķu un 18,8 tonnu kabaču, līdz ar to uzņēmums aicina lauksaimniekus pieteikties un piegādāt šos dārzeņus, informēja uzņēmuma Iepirkumu nodaļas vadītāja Anda Stepanoviča.

Patlaban «Spilvā» iepirkti 95% no plānotā gurķu, 40% - tumšo kabaču un 94% - gaišo kabaču apjoma. Taču ražošanas plānu izpildei ir nepieciešamas vēl 11 tonnas gurķu un 18,8 tonnas kabaču.

«Lai varētu izmantot ražošanā, piegādātajiem gurķiem jābūt veseliem, nesavītušiem, ar mazām sēklām, bez ziediņiem un augļkātiņiem, bez kaitēkļu bojājumiem un puves. Protams, gurķiem jābūt zaļā krāsā, bez dzeltējuma, kā arī bez svešām piegaršām un smaržām,» norādīja uzņēmuma pārstāve.

«Spilvas» ražošanai gurķi tiek iepirkti trīs kategorijās: 6-9 centimetri, 8-10 centimetri un līdz 14 centimetri. Pirmie divi izmēri paredzēti marinētu gurķu produktiem, kuros pilnīgai burciņu piepildīšanai ir nepieciešami noteikti izmēri. Savukārt garākie gurķi paredzēti «Latgales salātu» un «Mednieku salātu» pagatavošanai.

Tāpat uzņēmuma ražošanai ir nepieciešami tumši zaļi kabači. To garums nav ierobežots, bet diametram jābūt līdz deviņiem centimetriem, un augļkātiņa garumam - līdz vienam centimetram. No kabaču iepirkuma paredzēts gatavot «Spilvas» produktu «Kabači adžikā».

Arī attiecībā uz kabačiem ir savas specifiskas prasības. Tiem jābūt svaigiem, nesavītušiem, ar plānu, mīkstu miziņu un, protams, bez mehāniskiem, kaitēkļu vai augu slimību izraisītiem bojājumiem.

Kopējais gurķu iepirkuma apjoms «Spilvā» šogad paredzēts 161,7 tonnu apjomā, kas ir 11% vairāk nekā pirms gada. Kabaču iepirkuma plāns ir 53,5 tonnas. Tas savukārt veido 45% pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu.

Kopējais 2014.gada ražas dārzeņu, augļu un ogu iepirkums plānots 736,8 tonnu apjomā.

Kā ziņots, «Spilvas» apgrozījums 2013.gadā bijis 19,235 miljoni eiro, kas ir par 4,9% vairāk nekā iepriekšējā gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 18,341 miljons eiro.

«Spilvas» 2013.gada peļņa bija 1,15 miljoni eiro salīdzinājumā ar 851 250 eiro 2012.gadā.

Pārdošanas apjoms Latvijā 2013.gadā pieauga par 4,1%, bet ārvalstu tirgos kopējais pieaugums bija 8,9%, sasniedzot 3,115 miljonus eiro.

«Spilva» darbību sāka 1992.gadā. Uzņēmuma produktu klāstā ir ēdienu un ēdiena piedevu kategorijas - tomātu mērces un kečupi, majonēzes, konservēti dārzeņi, ievārījumi un deserti, mārrutki un sinepes, zupas un otrie ēdieni, sulas, tējas un garšvielas.

«Spilvas» kapitāldaļas pilnībā pieder Zviedrijas «Procordia Food AB», kas iekļauta «Orkla Group».

53 Komentāri