Svētdiena, 17. jūnijā Vārda dienas: Alberts Madis
Komentāri
Autorizējies šeit:
Igors Belkovs
25 oktobrī, 15:10
Atslēgas vārds šim rakstelim ir: "ŠĶIET". Tas atstāj tādu iespaidu ka tauta jau neko daudz nejēdz, viņiem tikai ŠĶIET. Nu gluži kā tajā anekdotē kā iedomīgs un slinks ārsts māca māsiņai pareizi izteikties par pacientiem. Jāsaka ir nevis "pacientam ir slikti", bet gan: "pacientam ŠĶIET ka ir slikti". Aņuks beidzās ar to ka kādu rītu māsiņa ziņoja: " pacientam ŠĶIET ka viņš ir miris". Šādiem raksteļiem pirmkārt nozīme nav tā ko tas 'signalizē', bet gan KĀPĒC, tas ir tapis. Tas ir spilgts piemērs ka lasītājiem cenšas neveiksmīgi pletēt smadzenes, suģestējot ka viņi ir tāda kā naivu pacientu statusā, kuriem kaut kas tikai ŠĶIET. Šādi raksti netieši norāda uz tautas kā tāda infantila pūļa mazspēju adekvāti kaut ko vērtēt un salīdzināt. Viņi, "tie tur laukā" neadekvāti balstās uz kaut kādiem šķitumiem, kas protams ir aplami un nesakrīt ar nevalstisko organizāciju, "britu ekspertu" viedokļiem un "pētījumiem".
M
mužiks
28 janvārī, 13:01
Nevis šķiet,ka cenas kāpušas. Bet, reāli kāpušas. Tad jau laikam mums tikai šķitīs, ka rīgas satiksmei cena ir kāpusi (no 1.02.).
V
Vagadugu pensionārs
28 janvārī, 11:01
Cenas joprojām uzskrūvē sieram(it īpaši), sviestam. Nesaprotu, kas tajā sierā ir tik ekskluzīvs....., (neiet runa par visādiem ieturētiem, izturētiem....) , tad jau krējumam un biezpienam arī būtu jāmaksā bargu naudu. Lauku iedzīvotājiem, gandrīz, viss ir dārgāks, jo pa vidu pilnīgi visur darbojas spekulanti jeb "loģistika". Lauku veikalu īpašnieki savu dzīvi pavada uz dīvāniem skaitot veikala peļņu.... Paši strādāt negrib.!!! Kam tāds sods lauku pensionāriem.?
H
hektors
28 janvārī, 06:01
Kāpēc ŠĶIET? Kāpušas par 30% ar garantiju.
S
Sieviete
28 janvārī, 03:01
Taisnība, ka cēlušās cenas. Varbūt tiem, kas iet uz veikalu nedēļā reizi, tā nešķiet, bet tiem kas iet katru dienu, ir citādās domās.
I
induss
27 janvārī, 23:01
Inflācijas īstā skaitļa aprēķina shēma tika izstrādāta jau tajos laikos, kad Latvija vēl tikai gribēja iekļūt ES. Tā ir tāda pati valdības "ielasmeita" kā statistika, kura melo vienalga, kas pie varas atrodas. Tiem inflācijas noliedzējiem der paskatīties vienkārši uz iepakojuma drukāto. Cenu no latiem noapaļoja uz augšu, toties svaru samazināja. Un vēl, cenas degvielai sāka iet uz leju tikai tad, kad vienkārši jau nepieklājīgi bij tās turēt iepriekšējā līmenī. Piena produktiem nez kāpēc iepirkuma cenas jau gandrīz noslīdējušas līdz 20 centiem, bet vēl šodien pērkot kefīru tas 900 gr. maksāja nevis 96 centi kā divas dienas iepriekš bet jau 1,07 euro. Varbūt pietiks, Dumjbrovska melu kampaņa domāju ka beigusies, bet nekā!
B
budzis
27 janvārī, 21:01
Logiski, jo 1 ls = 1,42 eiras ☺
N
nu ja
27 janvārī, 20:01
Nu nezinu nezinu. tagad par 20 eiro nopērku to pašu ko kādreiz par 20 latiem
K
krieka
27 janvārī, 20:01
Apgerbiem un apaviem uz atlaizu laiku cenas ir nedaudz samazinajusas , bet pakalpojumiem celusas (vismaz skaistumkopsanas) par produktiem gruti spriest, jo ir mainigas it ipasi piena izstradajumiem un galai !
T
tautietis
27 janvārī, 20:01
Galvenais par šitiem cenu kāpumiem vaimanā pārsvarā par sezonas precēm. Tas ka kartupelis vai ābols rudenī maksās krietni lētak, nekā janvārī ir normāli, un tā ir katru gadu. Cilvēkiem īsa atmiņa. Bet pārējiem produktiem cenas nav kāpušas. Pat nedaudz krities daudzkam.
:
:)
27 janvārī, 20:01
tie kas nemāk pārrēķināt tiem liekas ka kāpj, bet nevajag apgalvot ka tas ir vairums. Es piemēram ļoti jūtu ka cenas kritušas daudziem produktiem. Tagad varu krietni vairak atļauties.
J
27 janvārī, 20:01
Cenas sāka celties tai brīdī, kad nebija vairs jāraksta uz cenu zīmes lati, tirgotāji šo momentu izmantoja.
L
Lācis
27 janvārī, 20:01
Iedzīvotāji redz, ka cipars pie precēm ir lielāks, to, ka arī ienākumu cipars palielinājās - nepamanīja. Iedzīvotājiem ir hobijs vaimanāt par to, cik viss ir slikti un viss paliek dārgāks. Varbūt Maximai vajadzētu savu efektologu nomainīt pret vaimanalogu.
L
LD
27 janvārī, 20:01
Iedzīvotāji REDZ ka cenas ir kāpušas uz augšu, bet POLITIĶIEM ŠĶIET ka cenas nav mainījušās.
X
X
27 janvārī, 19:01
Paskatiet būvmateriālus!! Visur cenas uzskrūvēja līdz ieviešanai.. tagad vēl nedaudz. Tikai uz akcijām var nopirkt salīdzinoši izdevīgāk.
K
Koo
27 janvārī, 18:01
RIMI noteikti ir kāpušas !!!!!! !
D
demokrats
27 janvārī, 18:01
Iepērkos katru dienu un varu teikt ka nekāda īpašā cenu kāpuma nav. Un kāds vispār valdībai sakars ar cenām ???
S
Savages
27 janvārī, 18:01
Nešķiet... Tā vienkārši IR.
H
ha ha
27 janvārī, 18:01
Īstenībā izskatās, ka eiro cenas drīz nokritīs līdz lata cenām, kas, diemžēl nozīmē, ka vairums iedzīvotāji ir idioti....un saspraudiet savus mīnusus ziniet, kur :)))
P
pits
27 janvārī, 17:01
Ja jau 1 lats bija = gandrīz uz pusi vertīgāks par eiro - nav ko brīnīties...
U
ups
27 janvārī, 17:01
tie ,kas iet uz veikalu varbut paris reizes nedela-tiem liekas,ka viss ok.bet cenas kapusas loti-paskatirties rimi-ir akcijas,bet pirms tam cenas tiek paceltas un akciju rezultata nokrit uz veco cenu-loti augusas cenas.
Jānis Lietavietis
27 janvārī, 17:01
Patiesībā eiro radītais cenu kāpums ir daudz lielāks par solīto, grūti ir pateikt, kādēļ tas neizpaužas valsts statistikā, bet domāju, ka te nebūs tādu, kas nebūtu pamanījuši, nedz īres cenu kāpumu, nedz komunālo pakalpojumu tarifu kāpumu, nedz sadārdzinātās sabiedriskā transporta biļetes, nedz sadārdzinātās kultūras pasākumu biļetes, nedz arī bankas pakalpojumu cenu kāpumu. Lauku veikalos ir noticis pat būtisks pārtikas preču cenu kāpums, pēc kura faktiski cenas uz eiro ir pārrēķinātas pēc formulas latu cena x2. Protams, kā jau bija prognozēts, ka daļa cenas pacēla pirms eiro ieviešanas un daļa to sāka darīt pēc cenu monitoringa beigām, Latvija patiesībā ir pilna ar "godīgajiem eiro ieviesējiem", kas cenas ir noapaļojuši uzkrītoši izteikti uz augšu, kas patiesībā arī bija paredzams. Kas attiecās uz deflāciju - pateicoties eiro ieviešanai mums tā nedraud vismaz gadus 5. Protams, inflāciju mazina ekonomikas stagnācija un tai sekojošais kreditēšanas apsīkums, bet ir skaidrs, ka eiro efekts ir stipri par lielu, lai pat valsts defolta gadījumā varētu rasties deflācija.
J
jht
27 janvārī, 16:01
ne tikai šķiet, bet ir jau arī..... tikai dažiem produktiem cenas samazinājās vai palika esošā līmenī..., kas no pirkuma roza sastāda labi, ja 10%......
?
?!
27 janvārī, 16:01
Šķiet???
P
pico
27 janvārī, 15:01
"...šķiet..." parādiet kādu, kurš, ieviešot eiro, būtu cenas uz leju noapaļojis un noturējis tās tādā līmenī vēl pus gadu. Ganbei varbū!?
© TVNET. Visas tiesības paturētas