RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Arhiidea» jau daļēji samaksājusi līdzekļus par Ķemeru sanatorijas nekustamajiem īpašumiem

LETA
Sanatorija "Ķemeri" | Foto: Lita Krone / LETA

SIA «Arhiidea», kurai tiks pārdots Ķemeru sanatorijas nekustamais īpašums, jau daļēji ir samaksājusi nepieciešamos naudas līdzekļus, pastāstīja maksātnespējīgās SIA «Ominasis Latvia» administrators Ainars Kreics.

Kreics sacīja, ka uzņēmums ir ieskaitījis savu nodrošināto prasījumu - nepilnu pusmiljonu eiro -, kā arī samaksājis vēl aptuveni 100 000 eiro. «Maksimālais beigu termiņš visas summas apmaksai varētu būt jūnijs, bet es ceru, ka tas notiks ātrāk,» pauda administrators. Kreics apstiprināja, ka

«Arhiidea» ir gatava iegādāties arī kustamo mantu, kas ir ieķīlāta «Rietumu bankā»,

un tāpēc ir vajadzīgs saskaņojums ar banku.

Attiecībā uz citiem kreditoru prasījumiem administrators sacīja, ka pārdošanas summa - aptuveni 2,86 miljoni eiro - ļaus nosegt visu kreditoru pamatprasījumus. Blakus prasījumi - procenti, līgumsodi - tiks segti tikai daļēji, bet to, cik lielā apmērā, Kreics vēl nevarēja norādīt, jo vēl ir nepieciešams aprēķināt visas izmaksas maksātnespējas procesā. «Katrā gadījumā šī summa pilnīgi noteikti pārsniedz pamatparādus,» uzsvēra Kreics.

Izvērtējot Ķemeru sanatorijas stāvokli, administrators pauda, ka tika veikta ieziemošana, un speciālisti secinājuši, ka

objekta stāvoklis nav būtiski pasliktinājies, salīdzinot ar maksātnespējas pasludināšanas dienu.

Tāpat Kreics sacīja, ka ir novadīti liekie ūdeņi, kas bija sakrājušies pagrabstāvā, un salabota ūdens notece visā objektā. «Domāju, ka jau martā šo objektu varēs nodot jaunajam īpašniekam,» secināja administrators.

Uz jautājumu, kāpēc, pēc viņa domām, «Arhiidea» jau iepriekš neizrādīja vēlmi iegādāties objektu, administrators atbildēja, ka, visticamāk, uzņēmumam vienkārši nebija finansējuma. Savukārt uz jautājumu, vai jūtas apmierināts ar pašreizējo iznākumu, Kreics sniedza atbildi, ka ir «nosacīti apmierināts» un šis ir salīdzinoši labākais risinājums šajā sliktajā situācijā.

Jau ziņots, ka šodien kārtējā kreditoru sapulcē apstiprināta Ķemeru sanatorijas nekustamā īpašuma pārdošana un īpašums tiks pārdots nodrošinātajam kreditoram «Arhiidea». Pārdošanas cena noteikta atbilstoši pēdējās nenotikušās izsoles sākumcenai - 2,86 miljoni eiro. Nodrošinātais kreditors «Arhiidea» ir informējis administratoru par to, ka turpmākajā sanatorijas rekonstrukcijas projektā sadarbosies ar SIA «Park Hotel Ķemeri».

Kā ziņots, pērn oktobrī notikušajā izsolē «Park Hotel Ķemeri» apliecināja savu gatavību iegādāties maksātnespējīgajai SIA «Ominasis Latvia» piederošo Ķemeru sanatorijas mantas kopumu, taču mēnesi vēlāk administrators Kreics izsoli atzina par nenotikušu, jo uzvarētājs nebija noteiktajā laikā samaksājis par pirkumu.

«Arhiidea» nodarbojas ar arhitektūras un projektēšanas pakalpojumiem. Kā liecina informācija «Firmas.lv», uzņēmuma apgrozījums 2013.gadā bija 487 222 eiro un tas strādāja ar 106 630 eiro peļņu. Dati par 2014.gadu vēl nav pieejami. Valdes priekšsēdētājs ir Ēriks Grūbe.

«Arhiidea» bija uzņēmums, kas vērsās tiesā ar «Ominasis Latvia» maksātnespējas pieteikumu, kuru tiesa apmierināja, pasludinot «Ominasis Latvia» par maksātnespējīgu 2013.gada 1.martā.

«Park Hotel Ķemeri» reģistrēta 2014.gada 16.septembrī. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Krievijas pilsonis Aleksandrs Gusakovs, kurš ir arī viesnīcu ķēdes «Heliopark Group» dibinātājs un īpašnieks.

«Firmas.lv» informācija liecina, ka līdz 2014.gada 20.oktobrim Gusakovs bija vienīgais «Park Hotel Ķemeri» valdes loceklis, bet 20.oktobrī par otru uzņēmuma valdes locekli iecelts Andrejs Danengiršs.

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta informāciju uz 2015.gada 1.janvāri Danengiršs bija 12. lielākais nodokļu parādnieks valstī un piektais lielākais parādnieks starp privātpersonām. Danengirša nodokļu parāds ir 3,47 miljoni eiro.

Internetā atrodamā informācija liecina, ka Gusakovs ir 2000.gadā dibinātās viesnīcu ķēdes «Heliopark Group» dibinātājs un īpašnieks. Patlaban «Heliopark Group» iekļautas 11 strādājošas viesnīcas Krievijā un Vācijā, vēl trīs viesnīcu projekti atrodas realizācijas stadijā. Kopumā šajās viesnīcās ir 1500 numuri. Grupā ir arī kūrortviesnīcas Bādenbādenē Vācijā un Krasnajā Poļanā Krievijā.

Jūrmala
0 Komentāri