Ceturtdiena, 19. jūlijā Vārda dienas: Digna Jautrīte Kamila Sāra
Komentāri
Autorizējies šeit:
T
Tālis
11 maijā, 18:05
Es tiešām sekoju pakaļ visādiem jaunumiem, bet par šo es neko neesmu ne dzirdējis, ne lasījis. Laikam šie gozījumi tika pieņemti un kaut kur aizstūrē nopublicēti, kā vairākas nodokļu izmaiņas, lai neviens nezina. Par to sen vajadzēja plašāk informēt, jo praktiski neviens regulāri nelasa "Latvijas Vēstnesi" un kur to var nopirkt?
F
firma
11 maijā, 18:05
man tieši ir viena firma kas jālikvidē.. diez ir paredzētas kādas sankcijas tiem kas nesakārtos papīrus-likvidēt tik viegli nav.. Valtij vispirms būs manā vietā jasamaksā nodeva par publikāciju utt.. Vai tie kas pieņem grozījumus paši saprot ka vnk likvidēt nesanāks.. maksā iniciātors- valsts
P
papīri
11 maijā, 17:05
Būtu labi, ja uzņēmums automātiski tiktu likvidēts, ja netiktu iesniegti kaut kādi tur papīri, jo oficiālā ceļā uzņēmuma likvidācija ir dārgs un sarežģīts process. Man arī ir SIA, kas nav strādājusi nevienu dienu, bet likvidēt to ir pārāk dārgi. Kāpēc nevar automātiski likvidēt visus uzņēmumus, kas bijuši neaktīvi pēdējos 5 gadus?
Kaspars Siders (Matainis)
11 maijā, 14:05
Likvidēt uzņēmējus kā klasi, uzcelt komunismu! Birokrātiem vienmēr darbs bija un būs, pat āttīstītajā sociālismā" ...nost ar buržuāziju ! Uz saulaino tāli!!:)
V
Voldins
11 maijā, 14:05
Da likvidējiet vispār visus uzņēmumus, tikai nez no kā jūs visi birokrati paši barosities? Tā vietā, lai vairotu uzņemumu skaitu, mēs sāksim viņus likvidēt Primā, uz priekšu, Latvija!
D
Drošībai to Paramparam
11 maijā, 11:05
citēju"Un tagad vēlreiz jāiesniedz tikai tadēļ, ka kārtējo reizi maina likumdošanu!" Jāatceras, ka katra likuma pieņemšana uzliek pienākumus, tām personām uz ko tas attiecas. Tam ir saistošs spēks! Tas, vai būtu iespējams šo mērķi sasniegt citiem līdzekļiem ir likumdevēja (Saeimas) ziņā. Ņeņemos spiest, vai tas ir labākais vai ne tik labs risinājums, jo pašreiz man nav risinājuma ko piedāvāt vietā. P.S. Katrā ziņā jāņem vērā, ka šī jautājuma sakārtošana, lai gan tas Jums radīs papildu izmaksas, pēcāk nesīs pozitīvus augļus, proti, drošību, ka neviens nespēs tik vienkārši piesavināties Jums piederošā uzņēmuma kapitāldaļas.
D
Drošībai to TVnet
11 maijā, 11:05
Kāpēc mans komentārs tiek paslēpts ? Vai Tvnet var atbildēt uz šo jautājumu?
B
Birokrāts
11 maijā, 11:05
Nu , bļ, ja 2-u gadu laikā nevar sagatavot un iesniegt kaut kādu sūda papīru, tad tādai firmelei lai jauks bankrAts.
P
paramparam
11 maijā, 10:05
Kas par sviestu?!!!! Citēju "finanses.lv" : "...sākot ar 01.01.2014., SIA un AS tiek dots 30 mēnešu termiņš, kura laikā jāveic izmaiņas pamatkapitālā...izsakot pamatkapitāla daļas nominālvērtību eiro." Un vēl šodienas ziņu citāts no www.saeima.lv : Saeima pirms diviem gadiem pieņēma izmaiņas šajā regulējumā, kas paredzēja cīņu pret reiderismu jeb uzņēmumu prettiesisku pārņemšanu, kā arī noteica pienākumu uzņēmumiem līdz 2016.gada 30.jūnijam iesniegt UR ar pāreju uz eiro saistītos dokumentus. Deputāti šodien atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz viena dalībnieka SIA automātisku pamatkapitāla pāreju no latiem uz eiro, ja uzņēmums līdz nākamā gada 30.jūnijam neiesniedz izmaiņām nepieciešamos dokumentus. Šādā gadījumā UR pārrēķinās uzņēmuma ierakstīto pamatkapitālu eiro." Nav ko maldināt tautu!
V
v
11 maijā, 10:05
Kā teica Francijas parlamentārieši Eiropas komisijā, LV pārstāvjiem: Lieciet mierā savus uzņēmējus un noņemiet no viņiem birokrātisko slogu. Viņiem nav jāpilda Jūsu papīri, bet jāstrādā. Kāpēc jūs gribat, lai viņi dara darbu jūsu vietā. Viņiem tam nav laika!
N
NLO
11 maijā, 10:05
Runājot par mazo biznesu, no malas izkatās ka pelna tūstošus Papīru kārtošanā jaalgo vel kādi 2 cilvēciņi, kuri grib algas Gadu saliekot kopā, pa mīnusiem Es gribu pelnīt, nevis eksistēt Pašvaldībām ir jamaina darba grafiks: Sestdien jastrādā, un pirmdiena brīva Ne visi uzņēmēji var aiziet uz valsts iestādi darba laikā
V
vanags
11 maijā, 09:05
Gada sākumā veicu pamatkapitala konvertāciju no LVL uz EUR.Vienreiz dokumentus atsvieda atpakaļ,nesu otru reizi un pieņēma.Manuprat ir sarežģiti un grūti saprast kā pareizi veikt konvertāciju.Juristu nealgoju,jo mazam uzņemam visi izdevumi ir jātaupa. Vēl vajadzeja parakstu apliecināt pie notāra un cik saprotu,ka esmu visu paveikusi atbilstosi likumam.Kāpēc šie 100 000 uzņemumu valdes locekļi gaida? Laiks taču bija 1.5 gads to visu sakārtot.
N
NLO
11 maijā, 09:05
Uzņēmumi samazinās, pašvaldībās ierēdņi vairojas Jums neliekas Ierēdņi, ka Jūs mums izmaksājat pārāk dārgi? Sāciet ar sevi, ierēdņi valstī ir jasamazina vairāk nekā uz pusi.
K
koko
11 maijā, 09:05
Bet Dombrovskis tak solīja, ka neviena necietīs no EIRO ieviešanas! Kārtējie MELI!
V
velesanas tuvojas
11 maijā, 09:05
100 gudro galvu vietaa sarakstus veidosim no seetniekiem, govju slauceejaam .miskastu skirotaajiem,zaales dedzinaataajiem,cilpu liceejiem-lopu kaaveejiem.tad latvijai izdotos labaaka saeima
S
sise
11 maijā, 09:05
Galvenais lai papīri kārtībā.... Nekas, itin nekas neliecina, ka birokrātija šajā valstiņā mazinās... Uz katru uzņēmēju 10 papīru pārbaudītāji, kuri jāuztur ...
K
Kā ideja par Latviju iegūst ienaidniekus
11 maijā, 09:05
Valsts ( Latvijas valsts) kura padirsusi miljonu un miljonus neesošos vagonos, gudronos, radaros, nevajadzīgās mājaslapās, bankās, expoizstādēs un prezidenta Bērziņa Kājiņās.. Man stāsta pasaciņu par nesakārtotiem papīriem!
G
godigais
11 maijā, 09:05
anglija atdalaas no lavijas un rikos par to referendumu,aistaavot saveejiem taas pasas minimaalaas algas ko izmaksaa.redzot to lavijas darba deveeju nihilismu ,ka algaa sanem par meenes veiktu darbu 117.6eiro siem nepielec kaa to var dabuut gatavu.darba stundu skaits vienaads.nemaksaa aploksnee.to visu var apskatiities VSA datos
D
dzīves ikdienas
11 maijā, 09:05
vai vispār ir tāda iestāde,kur nepārkāpj likumu.Tādu nav,tas nozīmē---slēdzam to balli ciet un kurš cietīs,tikai tautas cilvēks.
K
Kā es mīlu šo valst...!!!!!!!!!!!!!!!
11 maijā, 09:05
Man, tomēr, būtu dikti interesafnti redzēt, kā šī "valsts likvidēs tūkstošiem strādājošu uzņēmumu". Mani šī attieksme valsts tā nokaitināja, ka, kaut esmu sākusi kārtot papīrus, tomēr aicinu visus netrakot un papriecāties par to brīdi, kad šī nesavtīgā kobra aizrīsies.. Un nevajag ne streikot, ne bezcerīgi diskutēt, ne draudēt ... Vienkārši nogaidīt.
J
janitis
11 maijā, 09:05
loti daudzi uznemumi maksaja 400 ls ,tagd par to pasu maksaa 400eiras-driz maksaas maksaas neko ,jo nebuus vairs SIA,bet tris pirkstu kombinacija,bananu mizu zem peedas
J
ja
11 maijā, 09:05
Jo sarežģītāk, jo mazāk strādājošu uzņēmumu. Uzņēmīgiem cilvēkiem darbošanās ārpus Latvijas ir daudz ērtāka, nekā lauzties cauri šīs birokrātijas papīru džungļiem. Tāpēc jau šeit ir tā pamaz uzņēmumu. Kā birokrātiņi izdomā aiz bezdarbības kādu jaunu ''šķērslīti'', tā kāda darba vieta mazāk .
L
Ludis
11 maijā, 08:05
Manā gadījumā, ja šo procedūru veic jurists tas izmaksās 63 euro, ne mazāk ne vairāk!Tā ir ņirgāšanās no valsts puses.
V
VVZ
11 maijā, 08:05
Tāds nu ir mūsu valsts bizness- piespiest cilvēkus, lai tie maksā par uzspiestām lietām- ir jāmaksā dažādas nodevas, jāmaksā notāriem un sazin kam vēl. Valsts caurais budžets no tā iegūst ievērojamus līdzekļus. Vēl smalkāks naudas izspiešanas veids ir ielu pārdēvēšana- ir jāmaina zemesgrāmatas, izkārtnes, veidlapas, zīmogi un spiedogi. Nekāda vērtība radīta netiek, bet nauda ir izspiesta.
G
gp
11 maijā, 08:05
Ši prasība jau bija zināma vairāk kā 2 gadus, arī prese un uzņēmumu reģistrs jau pirms gada brīdināja, rakstīja un informēja. Mēs paši to izdarijām jau pirms 1,5 gada, bez stresa un rindām. Tā kā nav ko pārmest, ja vaina ir pašu slinkumā sekot līdzi prasībām un tās izpildīt. Kā jau tika minēts, to visu var izdarīt arī ar elektronisko parakstu un nav pat jāstāv rindās. Ja SIA ir viens īpašnieks, arī tad nav jāiet un jāmaina.
V
vu
11 maijā, 08:05
Kārtējais mūsu 100 stulbo galvu uzņemēju apkāšanas variants .
Artūrs G.
11 maijā, 08:05
Nākotnes paaudzēm jau tā būs noriebusies tā birokrātija un mākslīgi izveidotie maksājumi valsts izspiedējiem, par neko, ka paliks tikai pāris lielie monopola uzņēmumi un visi mazie sapratīs, ka nav jēga un jābrauc uz Angliju vistas fasēt. Ar visām savām iekšējām cerībām ceru, ka šitas valstij kaut kā pašai iekodīs pakaļā. Karma par to, ka turpina jāt tā jau apjātos mazos uzņēmējus un darbiniekus.
I
Iesniegusī
11 maijā, 07:05
Par to, ka neiesniegs dalībnieku reģistru, draud likvidācija. Bet vai likvidācija draud arī, ja pamatkapitālu nedenominēs uz EUR?
B
buratino
11 maijā, 07:05
Notāru lobijs grib sačakarēt vēl pēdējo , kas funkcionē...
K
konkurss: kuri ir tie stulbākie?
11 maijā, 07:05
Uzņēmumi, kuri tagad skries un kārtos tik idiotisku formalitāti par to pamatkapitālu, nu tiešām būs godam pelnijuši sulbāko uzņemumu titulu. Viens ir skaidrs - valsts nevarēs pārtraukt 100.000 uzņemumu darbību un pārvalde, lai cik tā galēji stulba nebūtu, to nekad nedarīs, tā būs viņiem un ari visai Latvijas valstij pašnāvība. Iespejamie risinājumi ir divi vai nu uzņemēji būs tik stulbi ka skries un šo kartos un tas nozīmēs ka turpmāk ne reizi vien tiem atkal un atkal varēs uzkraut tik idiotiskas prasības. Bet ja uzņemēji neskries un nekārtos, tad birokrātiem vien pašiem būs šī viņu ievarītā putra jāizstrebj un tas patiešām viņiem būtu jāizdara, lai turpmāk viņi pieņemtos prātiņā un aiz savas muļķības netaisitu daudzu miljonu zaudējumus un negrautu LR ekonomiku.
I
Iesniegusī
11 maijā, 07:05
Par pamatkapitāla denomināciju nekas nav jāmaksā, jāmaksā par to dalībnieku reģistru - UR pie valsts notāra 7.11 EUR.
I
ierēdņu stulbumam nav robežu
11 maijā, 07:05
Nu ja nevar apaļot līdz centam, tad apaļojiet līdz eiro, nu kāda tur starpība? Ja gribat, varat apaļot uz leju, neviens nebrēks, jo tagad nu sanāk tā, ka lai izglābtu dažus centus, uzņemējiem ir jāterē dārgais laiks, jākarto idiotiskas formalitates un jāmaksā notāriem daudzkārt lielākas summas.
A
a kur probļema
11 maijā, 07:05
lai auni pagarina to 2015.30.06. termiņu līdz 2016.30.06. un viss sakārtosies , nevis uzņēmumiem pa 2 reizēm jāskrien ar dalībnieku reģistriem pie notāra!
E
Enziņš ir nelga
11 maijā, 07:05
Viss jau bija rūpīgi sagatavots. Fantastika! Nu kāds piķis grandiozs piķis atkal ieklātos pareizajās kabatas, ja mēs tiem simstūkstoš uzņemumiem atkal uzkrautu daudz dažādas idiotiskas foralitātes, kur katras formalitates kārtošanai ir jāmaksā tur, tur un tur. Turklāt no šiem ir ko paņemt un lai tie nabadziņi nesmilkst, viņi jau tak varēs tālāk to visu uzlikt virsū cenai un galu galā jau samaksās gala patērētājs nevis viņi. Turklāt daļa no viņiem ir stulba un domā ka tas ir tikai nesakartotā birokrātiskā aparāta dēļ. Nu lai paraud par slikto valsts pārvaldi, bet valsts parvalde tikmēr skaitīs miljonus. Viss bija teicami izplanots un te pēkšņi tāds Endziņš pa vidu sāk gaisu jaukt. Bet nekas, mums saeimā ir labi piebaroti suņi, kā vajadzēs, ta viņi izdarīs.
A
Anita
11 maijā, 07:05
Klausījos raidījumu "Kā labāk dzīvot" 7.maijā. Likvidācija draud, ja pamatkapitālu nepārreģistrēs- tas vēl līdz nākamajam gadam. Attiecībā uz pamatkapitālu- vēl lems, varbūt atstās ar komatiem. Tā kā labāk nesteigties...Par dalībnieku reģistrāciju, to jāizdara līdz šī gada 30.jūnijam, likvidācija nedraud. Bez tam varbūt nolems, ka viena dalībnieka SIA tā nebūs vajadzīga.
S
SAULIS
11 maijā, 06:05
Likumus pieņem ierēdņi. Tiem jau pie pakaļas uzņēmēju neērtības!
B
beigta zivs
11 maijā, 06:05
acīs auksti lāzeri
I
Iesniegusī
11 maijā, 06:05
Līdz š.g. 30.jūnijam jāiesniedz precizēts dalībnieku reģistrs. Līdz nākošā gada 30.jūnijam jāveic pamatkapitāla denominācija. Tās ir 2 dažādas lietas, kas jāizdara. Var arī, protams, reizē to darīt.
N
no UR info
11 maijā, 06:05
Tikko sazinājos ar UR. Var to visu el.nokārtot un nosūtīt uz info@ur.gov.lv Bet jādara ir 100% uzņēmumiem, kam ir LS. Šito varētu tiešā mērā nosaukt arī par lieku birokrātiju, jo valsts ieviešot eiro ir uzspiedis mums uzņēmējiem veikt šādu lieku darbību un tērēt savu laiku!!! Tātad kas jādara: 1. jāaizpilda 18.vedlapa, dalībieku lēmums 2. Pilna statūtu teksta jauna redakcija 3. Statūtu grozījumu teksts 4. Dalībnieku reģistra nodalījums un tas notariāli jāapstiprina. Lai to visu izdarītu caur e-pastu vajag e-parakstu. Jo pie notāriem UR ir lielas rindas un tas vēl maksā 7.11 EUR. Par neko citu nebūs jāmaksā.
T
ten10
11 maijā, 06:05
http://sakartopapirus.ur.gov.lv/paligs/ reku sheku rakstiits,ka no 2016-taa gada!!! Neko NESAPROTU!
N
nātre
11 maijā, 06:05
Paceliet rokas, lūdzu, tie, kas par šo zināja jau tos 2 gadus atpakaļ... Arī tie, kas mainīja kaut kādus savus datus UR pēdējo 2 gadu laikā - kam tika pateikts, lai pievērš uzmanību šīm izmaiņām....
E
Emma
11 maijā, 06:05
iFinanses.lv, 07.05.2015 Ceturtdien, 7.maijā, Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Komerclikumā (KL), kas paredz viena dalībnieka sabiedrībām ar ierobežotu atbildību (SIA) automātisku pamatkapitāla pāreju no latiem uz eiro (denomināciju), ja sabiedrība līdz 30.06.2016. neiesniegs izmaiņām nepieciešamos dokumentus. Šādā gadījumā viena dalībnieka SIA varēs izvēlēties neveikt pamatkapitāla denomināciju, atstājot šo jautājumu Uzņēmumu reģistra (UR) kompetencē. Kurš datums un gads ir pareizs?. Ja tagad pēkšņi parādās š.g.30.06.
I
Iesniegusī
11 maijā, 06:05
Caur www.latvija.lv nevar. Bet var parakstīt ar elektronisko parakstu un ar maksājuma uzdevumu aizsūtīt uz UR e-pastu.
N
Neiesniegusī
11 maijā, 06:05
Un SIA likvidācija, kas šo papīru, neiesniegs, notiks caur tiesu. Nabaga UR.
N
Neiesniegusī
11 maijā, 06:05
Šodien gribēju ar elektronisko parakstu iesniegt to dalībnieku reģistru. Izrādās, ka elektroniski nemaz nevar. Zvanīju uz UR, tur paskaidroja, ka jābrauc uz vietas. Kāpēc šo nevar izdarīt elektroniski?????
V
vāks
11 maijā, 06:05
nesakārtotā valstī tikai naudaskāšanas mašīna strādā...par pārejo uz...st
Sanita ose (Sanita)
11 maijā, 05:05
Liekas ka Latvija ir parak daudz darbavietas,parak mazs bezdarbs,ja jau var domat par uznemumu likvidesani. Bagata valsts neko teikt.
R
Racionāli spriežot
11 maijā, 05:05
Rakstā neatradu ciparu – cik tad kopumā mazajam SIA maksā šīs izmaiņas? vai nav vieglāk, lētāk un ātrāk dibināt jaunu uzņēmumu? Un dinbināt to kautkur citur?
X
xxx
11 maijā, 05:05
Vajag samazināt ierēdņu-liekēžu armiju,kas čakarē uzņēmējiem dzīvi ar savu darbību un ,,likumiem,,
N
Nuks
11 maijā, 05:05
Uzskatāms piemērs kā valsts pārvaldes aparāts mākslīgi veido sev darbu un rada zaudējumus tiem, kas pelna naudu.
J
ja
11 maijā, 04:05
STULBUMS VALSTS MĒROGĀ uzņēmumus varēs dibināt ierēdņi paši
@
@
11 maijā, 04:05
Tas jau viss speciāli, lai notāriem un visādiem valsts papīru kantoriem garantēts darbš un ienākums.
J
Jānis
11 maijā, 04:05
Tā vien liekas, ka mūsu valstī tieši likumdevēji ir vislielākie valsts kaitnieki. Jo tālāk, jo trakākas reformas izgudro. Birokrātu banda. (Ja nebūtu eiro aiz kimata, tad derētu uzņēmums.) STULBUMS VALDA MŪSU VALSTI!!!
dzimmijs13
11 maijā, 03:05
"Vajadzēja darīt ļoti vienkārši- vajadzēja ierakstīt komerclikumā, ka šis pamatkapitāls var būt ne veselos eiro, bet ar zīmi aiz komata, un tad Uzņēmumu reģistrā automātiski visiem nokonvertēt." - Hm, bet tas taču pat vairāk kā loģiski, pat varētu teikt - pašsaprotami. Kāpēc tad vajadzēja obligāti to "veselo eiro"? Tad sen jau visi būtu to aizmirsuši, mierīgi strādātu, kurš veiksmīgāk, kurš ne tik veiksmīgi, bet tagad atkal veidojas kārtējais ārprāts.
A
agra777
11 maijā, 03:05
Tas ir patiešām dīvaini. divus gadus klusums.un pēkšņi jāskrien visiem un jādara. problēma manuprāt ir valsts saziņā ar uzņēmējiem un ar cilvēkiem vispār. Šajā gadījumā kāpēc tas UR nevarēja veikt kādu kampaņu, piemēram, - redzam, ka uzņēmēji nesteidzas sakārtot dokumentus, atcerieties, ka termiņš ir tad un tad. Un tie paši žurnālisti!?!? Visos rakstos par eiro maiņu kāpēc nevarēja arī kādu vārdu uzņēmējiem.Jo uzņēmēji un vienkārši strādnieki nevis nodzērtas nelaimes- pabalstu saņēmējas ir valsts attīstības virzītājspēks.
K
Kaparšmits
11 maijā, 03:05
mums mellaa ekonomika pusee, tad ko briiniities , visa taa uzņeemeejdarbiuiba falša, jega no taadas , ja nodokļus nemaksaa? pareizi , klapee tiok ciet , interesanti vai to krogu uzņemeeju , deputaata sievas kantori ar klapees ciet? viereiz jaau atļaava darbu turpinaat , zagt ik meenesi 800 000 eiriķus , sapņu zeme latvija , teic veel ka krieviem te nav eldoraadoo un viņiem te suudiigi dziivot ,
M
Maaris
10 maijā, 23:05
Da ko var ņemties. Nav tam jātērē ne baigais laiks ne nauda. Uztaisi normālu dalībnieku (paraugi pat ir izveidoti dļa assoba tupih) reģistru un nosūti UR parakstot ar id karti. Nav nekas par to jāmaksā.
T
taisnais
10 maijā, 21:05
Un kā tad palika ar kases aparātu maiņu vasaras vidu?
Z
zuze
10 maijā, 21:05
esam sveicināti Latvijā! cik iejūtīgi - daži eirocenti ir uzņēmēju nauda, bet laiks un nauda, kas jāpatērē, lai to izlabotu - atkal jau ir uzņēmēju nauda. Neizpildīsim - dzēsīs no reģistra. A mēs brauksim uz Īriju sēnes lasīt, vai biznesu dibināt. Ievedīsiet ķīniešu strādniekus? Viņi ievēlēs ķīniešu valdību. Un būs vien jābrauc arī jums uz īriju sēnes lasīt, vai strādāt mūsu nodibinātajos uzņēmumos
K
kkk
10 maijā, 20:05
Bet Gan bei to4 strādās kautvai nemaksā nodoklus, bet mazos slēgsimciet jo mums valstī nauda ir pa pilnam milijons tur vai šur ai pofig!!!
.
...
10 maijā, 20:05
To tikai āpsis var nesaprast, ka tas viss izdomāts speciāli cilvēku atraušanai no darba un jaunai naudas slaukšanai - spēj tik par katru soli atkal maksāt juristiem, notāriem, padomdevējiem, kukuļņēmējiem, grāmatvežiem, šoferiem, lietvežiem, utt, un visiem citiem ķēdītē iesaistītajiem. KAD VALSTS APARĀTS KAUT KO IZDOMĀS, KAS UZŅĒMĒJAM BŪTU LABS UN NODERĪGS?
© TVNET. Visas tiesības paturētas