RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igaunijā bez licences 80% ātro kredītu devēju; iespējams, tiks slēgti

BNS
Foto: TASS/Scanpix

No nākamā gada marta Igaunijā var tikt slēgti 80% ātro kredītu izsniedzēju, ja tie nebūs saņēmuši Finanšu uzraudzības pārvaldes izsniegtu licenci.

Šobrīd lūgumu par licences saņemšanu ir iesnieguši 20 no apmēram 100 nebanku aizdevējiem, aģentūrai BNS pavēstīja Finanšu uzraudzības pārvaldes preses sekretāre Livija Vosmane.

Viņa norādīja, ka iesniegumu izskatīšana var ilgt līdz pat astoņiem mēnešiem, kas nozīmē, ka kompānijas, kuras vēl nav iesniegušas pieteikumu, licences trūkuma dēļ 21.martā var tikt slēgtas.

Igaunijas parlaments pavasarī pieņēma likumu, kas ātro kredītu izsniedzējus pakļauj Finanšu uzraudzības pārvaldes kontrolei, un šīs pārvaldes licence ir jāsaņem visiem nebanku kreditētājiem un kredītu starpniekiem.

Likums nosaka par pienākumu aizdevējiem un kredītu starpniekiem aizstāvēt patērētāja intereses, piedāvājot kredītu un sniedzot padomus aizņēmējam par kredīta iespējām, tostarp pienākumu veikt padziļinātu aizņēmēja spējas atmaksāt kredītu izpēti.

Pašlaik Igaunijā ir apmēram 100 nebanku aizdevēju, bet apmēram 30% no šiem uzņēmumiem aizņem 90% lielu tirgus daļu. Seši nebanku aizdevēji aizņem 50% no Igaunijas tirgus.

Igaunija
0 Komentāri