Ceturtdiena, 21. jūnijā Vārda dienas: Egita Emīls Monvīds
Komentāri
Autorizējies šeit:
N
Nolādētā valsts vara
21 jūnijā, 06:06
nodokļu maksātājā ir iezīdusies kā neiznīcināma dēle.Un tā lidz kapa malai. Kā var aplikt pensiju jau pēc 235 EUR ar IIN nodokli? No šī summas pensionārs ir jau pārbagāts? Līdz 1000-1500 EUR vispār nost rokas no pensijas. Un kas par nevienlīdzību-pensionāram, kurš spējīgs strādāt un vēl barot ''valsts vampīrus'' ar nodokļiem- būtu jālaupa iedzīvotāju nodoklis no pirmā EUR?
U
Un
20 jūnijā, 21:06
Var rasties tālā nākotnē ieviesis jauns kalifāts Eiropā.Tapec atkal jaunā cīņa pret netaisnības.
B
b
20 jūnijā, 21:06
...valsts kad prasa savu tiesu - tavu dvēseli un miesu...
M
m
20 jūnijā, 19:06
Ja ienākumiem līdz 3 min algām IIN tikai 20%, tad tas ir apsveicami un atbalstāmi.
Jānis Balodis
20 jūnijā, 19:06
oi...da muļķības...Freiberga to solija jau savas valdīšanas laikā.... vai tad šai nedemokrātiskajā valstī kaut kas tāds iespējams.... šeit kur valda klerku alkatība.... kā tad valsts uzņēmumu top menedžeri ar gada izpeļņu 500000 eirīšiem.... ......nekas te nav iespējams ....šī ir nedraudzīga lielākajai daļai iedzīvotāju valsts.... bet tas ir tikai mans privātais viedoklis....
Ieva Pēda (Ievuks)
20 jūnijā, 18:06
Ja, iet runa par algām,tad vispirms ir jāpaceļ minimālā alga.Cik var to tautu muļkot,cik var vilkt no mūsu mazām algām nost.Runa, iet par pārdevējiem lielveikalos,strādā kā vergi,bet saņem, labi ja 300eiro uz rokas,un tas ir visos lielveikalos.Nomaksā, dzīvokli un komunālos,ceļa izdevumi,un pat maize vairs nesanāk nopirkt visam mēnesim.Cik tā var turpināties ilgi?TAS IR GENOCĪDS PRET LATVIEŠU TAUTU.Tad, kāda velna pēc mums nav minimālā alga kā Eiropā,toties cenas gan mums kā Eiropā,pat tur daudz kas lētāks,neka pie mums.Kauns, ka jādzīvo tādā valstī,kur gudrās 100 galvas tikai par savu labsajūtu,un savu naudas maka biezumu domā:(
H
Hm
20 jūnijā, 18:06
Diezgan skaidri un pareizi, žēl, ka tas, kas skaidrs katram, mūsu deputātiem jāpērk, lai pasaka PB
A
Aivars
20 jūnijā, 18:06
Ak šaurās pierītes !!! Ja 5 no 100 ir nogūlušies zem stikla - drāžiet kā variet -tie jānoslauc kamēr asinis nāk , nu tas ir mūsu pastulbās ierēdniecības rokraksts . Gaidām vaimanas par aplokšņu algām - sekos !!!
*
*
20 jūnijā, 16:06
WTF no 360 EUR jau ievieš progresīvo? Tā ir ņirgāšanās vai kā! Un tie 19% vai 29% ir kopējie sociālie nodokļi - darba devēja + ņēmēja daļa vai tikai viens no abiem?
D
Doma ...
20 jūnijā, 16:06
Kaut kur jau šo visu esmu redzējis ... ..., atcerējos : "Melnā vēža spīlēs" Aizvedīs visus uz moru zemi !:D
P
pummer
20 jūnijā, 16:06
KĀ var būt, kad Latvijā , tik mazā valstī ir 100 deputātu,tiem līdzi 100 padomnieku un vēl neskaitot, visādus sekretārus, kuros aiziet milzu mūsu nodokļu nauda,,un REZULTĀTU, TIK CIK MELNS AIZ NAGA,,,,,KAD VIENREIZ BEIGSIES ŠIS HAOS1111111111111111111111111111111
M
mmm
20 jūnijā, 14:06
Taatad, sanaak, ka tie, kas dziivee ir nedaudz izsitušies un pelna virs 1000, maksās vairaak? Jautaajums - kaapeec? Lai cilveeki, kuri neizgliitojas, stav uz vietas un straadaa maksimaa vareetu labaak dziivot? Tas nav godiigi.
I
IIN
20 jūnijā, 14:06
Lietuvā - 15% Igaunijā - 20% Latvijā - 29% Prieks pārmaksāt!
P
Panamas ofšors
20 jūnijā, 13:06
VALDĪBAI NEVAIG SAPŅOT PAR KAUTKĀDIEM PAMUĻĶĪGIEM: 1)SOLIDARITĀTES NODOKĻIEM, 2)PROGRESĪVAJIEM NODOKĻIEM, 3)KAPITĀLA NODOKĻIEM, 4)LIELIEM PEĻŅAS UN BANKU NODOKĻIEM, 5)MILJONĀRU UN BAGĀTO NODOKĻIEM!!!!!!!!!!!!!! KURUS TĀPAT NEVIENS NEMAKSĀS, JO JAU ESOŠO NODOKĻUS NEVIENS KĀ MĒS REDZAM DZĪVĒ NEMAKSĀ!!!! P.s Ja valdība grib papildināt valsts budžetu, tad vaig apkarot - Aplokšņu algas, Kontrabandas cigaretes, degvielu un šņabi, čeku, kvīšu, rēķinu mērīšanu. Vaig apkarot visus - celtniekus, frizieris, autoservisu darbiniekus, un citus Aplokšņu algu saņēmējiem!!!!!!!! Vienotības SOLIDARITĀTES un PROGRESĪVAIS un KAPITĀLA NODOKLIS jau ir izgāzies vēl īsti neieviest līdz galam!!!!!!
J
Jāsāk maksāt nodoklīšus!!!!
20 jūnijā, 13:06
Valstij ir jāapkaro ar drastiskiem sodiem, mantas konfiskāciju, cietumsodu, visi valsts izzadzēji Aplokšņu algu saņēmēji, kas nemaksā nodokļus, jāapkaro visi celtnieki, frizieri, autoservisu darbinieki, taksisti, kas nedod čekus un kvītis, nemaksājot nodokļus! VALSTIJ IR JĀAPKARO EIROPĀ LIELĀKĀ ĒNU EKONOMIKA, KAS MĒRĀMA NE SIMTOS MILJONU, BET GAN MILJARDOS! VALSTIJ NEVAIG DZĪVOT UZ AIZŅEMTAS, VIEGLAS, VIRTUĀLAS NAUDAS RĒĶINA, PAR KO KATRU MĒNESI JĀMAKSĀ MILJONIEM EIRO PROCENTOS VIEN, NEMAZ NERUNĀJOT PAR PAMATSUMMU MILJARDIEM, KAS ARĪ AGRĀK VAI VĒLĀK BŪS JĀADOD!!!!
M
Mikrouzņēmumi=Zagļi grauj budžetu
20 jūnijā, 13:06
Nav godīgi ka Latvijā cilvēkam ir jāmaksā 23% Iedzīvotāju ienkuma nodoklis +34.09% Soc. nodoklis, bet tepat arī Latvijā ir tādi izredzētie Zagļi un Krāpnieki kā Mikrouzņēmui, kas var maksāt tikai 9% nodokli!
A
Aplokšņu algas!
20 jūnijā, 13:06
Zagšana jeb valsts izzagšana ir nodokļu nemaksāšana, aplokšņu algas, kontrabandas cigaretes, degviela, čeku, kvīšu, rēķinu nedošana, ko dara frizieri, celtnieki, autoservisu darbinieki utt. Latvijā ir Eiropas savienībā lielākā ēnu ekonomika, kura nav simtos miljonus, bet gan miljardos, kā rezulrātā Valsts kase ir vienmēr tukša. Valdība neatkarīgi no tā vai tās priekšgalā ir Kalvītis, Dombrovskis, Straujuma vai ir treknie, liesie, izaugsmes, straujās attīstības gadi, visu laiku brauc kautkur uz ārzemēm aizņemties ar ubaga tarbu, bet tie miljardi agrāk vai vēlāk aplokšņu algu saņēmējiem un citiem nodokļu nemaksātājiem būs jāadod ar milzu miljoniem pa virsu peocentu veidā!
P
Penši liekēži
20 jūnijā, 13:06
Valsts pienākums nav maksāt kādām pensiju! Pensijas rodas no Soc.Nodokļa, ko Latvijā gandrīz neviens nemaksā jo saņem algas aploksnēs. Pensionāriem Latvijā nav ne mazāko tiesību saņemt normālas pensijas , ko viņi nekad arī nesaņems tā VSAA sistēma sabruks, un pensionāri pat 100 eiro nesaņems.
O
oskars666
20 jūnijā, 13:06
Iekš SIA Iedzīvotāju ienākuma nodoklis jāatceļ kā suga. Lai uz algu krīt tikai sociālie maksājumi. Bet ierēdņi lai barojās ar jau tā augstajiem 21% ko maksājam par gandrīz jebkuru preci vai pakalpojumu... Valsts maizē dzīvo ap 180 tūkstošiem cilvēku, jeb katrs ceturtais, 3/4 valsts strādā privātajā sektorā lai uzturētu valsts maizē strādājošos, un tas ir neskaitot pensionārus un visu pārējo... Šis cipars jāsamazina līdz 100 000, saprotams ne uz armijas, zinātnes un medicīnas rēķina. Formalitātes ko kārtojam, jau sen ir digitālas un strukturētas tiktāl, ka lieki uzturēt lieko dzīvsvaru, tad jau lētāk ir maksāt bezdarbnieka pabalstus un apmaksāt pārkvalifikāciju, lai ieaudzinātu strādāt privātajā sektorā kas arī ir valsts mugurkauls.
M
Mamma
20 jūnijā, 13:06
2 bērni viena alimentu nav abi mācās sabiedriskais transports par maksu bērniem nedzīvoju Rīga, veselības aprūpe arī, kopmītnes arī. Manu algu apgriezís neskatotiess, ka uz personu sanāk 400 eiro mēnesī?
I
IIN
20 jūnijā, 13:06
Lietuvā - 15% Igaunijā - 20% Latvijā - 29% Prieks pārmaksāt!
K
Ko teiks Lembergs ?
20 jūnijā, 13:06
Diez vai Latvijas budži un pilitikāni to grib !?.....:((
T
Tautiestis
20 jūnijā, 13:06
Protams atkal ieteikumi tādi lai iznīcinātu aizmetņus vidusšķirai jau saknē. 1300 ir gradācijas augšējā robeža. Korekti lielā alga būtu jāskaita no no 5 vai 10 tūkstoši. Un tad jāuzliek nodoklis no sirds. Bet mūsu politiķi jau to nedarīs, jo tie kas saņem 10000 mēnesī pietiekami labi ziedo partijām.
P
pele
20 jūnijā, 12:06
Cik zemu ir jānolaižas, ja mūsu ierēdņu korpuss vairs nav spējīgs pat aprēķināt un pats noteikt iekasējamo nodokļu apmēru. Jautājums: vai ir vērts uzturēt šos ierēdņus? Ja ir jāpasūta pat šādi pakalpojumi, tad valsts pārvalde ir jāsamazina par 25% un pietiks naudas gan izglītībai, gan veselībai, gan pensijām.
J
juhū
20 jūnijā, 12:06
ka tik laiciņu atpakaļ nebija kaut kur skaidrots, ka lielo algu saņēmējiem tās algas nemaz neskaitoties algas, bet ir noformētas kaut kā, ka nekādi to dižo nodokli iekasēt neizdosies.
E
Esse
20 jūnijā, 12:06
Nu tiešām riktīgs tirliņš un pakalpiņš ne finanšu ministrs...
S
splash
20 jūnijā, 12:06
Trūkst vārdu. Jums par progresīvo nodokli Latvijas sabiedrība maļ jau gadus, nu vismaz 10-15, ja ne vairāk, bet kaut ko paklausīties jūs spējat tikai pēc PB ieteikuma... Un man jau kāpj šausmās stāvus mati, kad mēģinu iedomāties, kāds varētu būt tas "Latvijai piemērotākais modelis", kuru jūs izvēlēsieties. 49% procenti no 360 eur un 51% no 1300?
:
:D
20 jūnijā, 12:06
laikam neviens neizprot progresivitāti no algas izteiksmes ... :D. vispirms jānosaka adekvāta minimālā alga, minimālās algas,nepieciešamo izdevumu un cenu atbilstība, un tad murgot par progresīvo nodokli, un pie progresīvā nodokļa aprēķina, minimālo algu ar nodokli neapliek. un ir kaut kādas robežas, kur nodoklis par algu sāk pakāpeniski pieaugt, bet progresivitāte sāk iestāties par summu, kas vienāda ar 2 minimālajām un vairāk. neviens neieviesīs šo nodokli, jo kāda nauda aizies nodokļos ministriem, Latvenergo, Lattelecom un citiem kungiem, jo tās nebūs tās pašas summas, kā tagadējās. jo 23% no viņu algām ir tikai pupu mizas, bet pie progresīvā nodokļa viņiem vairs negribēsies saņemt lielās algas, jo summas nodokļos būs milzīgas. aizmirstiet par progresīvo nodokli un taisnīgumu.
L
Labveelis
20 jūnijā, 12:06
"Lielajām algām" no 1300?! 29%?! Vācijā neapliekamais minimums ir ~1500. Un Max progresīvais slieksnis - 500 000! Ja man liks no savas "lielās" algas maksāt 29%, atskaitiet vēl vienu nodokļu maksātāju šai valstij - nāksies beidzot emigrēt.
jūle magone (dārgums)
20 jūnijā, 12:06
Ir jāatīsta ražošana, nevis jāpkaro ēnu ekonomika, vai aplokšņu algas, Latvijā nav ražošanas, uzņēmumus likvidē, no kurienes, lai rastos nauda.
M
m
20 jūnijā, 11:06
29 vai 30% IIN nodoklis uz ienakumiem virs 3 min algaam nebuutu slikti. Lembergs laikam nepaardziivotu.
.
....
20 jūnijā, 11:06
Sen jau vajadzēja, citādi Rietumi pasūtīs kā valsti, kas nepieder Rietumu civilizācijai. Pašreiz līdz ar UK referendumu Eiropā iespējamas arī diezgan nopietnas pārmaiņas.
H
hehehe
20 jūnijā, 11:06
Es tak teicu ka pastalas varēs progresēt un maksāt jau no 360€. Jo tā taču milzu nauda. Samaksājot komunālos un pārtiku dažiem pat transporta biļetei pietiek.
A
Aploksnē saņem daudzi!
20 jūnijā, 11:06
Zagšana jeb valsts izzagšana ir nodokļu nemaksāšana, aplokšņu algas, kontrabandas cigaretes, degviela, čeku, kvīšu, rēķinu nedošana, ko dara frizieri, celtnieki, autoservisu darbinieki utt. Latvijā ir Eiropas savienībā lielākā ēnu ekonomika, kura nav simtos miljonus, bet gan miljardos, kā rezulrātā Valsts kase ir vienmēr tukša. Valdība neatkarīgi no tā vai tās priekšgalā ir Kalvītis, Dombrovskis, Straujuma vai ir treknie, liesie, izaugsmes, straujās attīstības gadi, visu laiku brauc kautkur uz ārzemēm aizņemties ar ubaga tarbu, bet tie miljardi agrāk vai vēlāk aplokšņu algu saņēmējiem un citiem nodokļu nemaksātājiem būs jāadod ar milzu miljoniem pa virsu peocentu veidā!
P
Penši liekēži
20 jūnijā, 11:06
Valsts pienākums nav maksāt kādām pensiju! Pensijas rodas no Soc.Nodokļa, ko Latvijā gandrīz neviens nemaksā jo saņem algas aploksnēs. Pensionāriem Latvijā nav ne mazāko tiesību saņemt normālas pensijas , ko viņi nekad arī nesaņems tā VSAA sistēma sabruks, un pensionāri pat 100 eiro nesaņems.
M
Māris
20 jūnijā, 11:06
kapēc EU gudrās galvas neiesaka drastiskāk apkarot ēnu ekonomiku, bet iesaka mainīt nodokļu politiku?
M
Mikrouzņēmumi=Zagļi grauj budžetu
20 jūnijā, 11:06
Nav godīgi ka Latvijā cilvēkam ir jāmaksā 23% Iedzīvotāju ienkuma nodoklis +34.09% Soc. nodoklis, bet tepat arī Latvijā ir tādi izredzētie Zagļi un Krāpnieki kā Mikrouzņēmui, kas var maksāt tikai 9% nodokli!
P
Panamas ofšors
20 jūnijā, 11:06
VALDĪBAI NEVAIG SAPŅOT PAR KAUTKĀDIEM PAMUĻĶĪGIEM: 1)SOLIDARITĀTES NODOKĻIEM, 2)PROGRESĪVAJIEM NODOKĻIEM, 3)KAPITĀLA NODOKĻIEM, 4)LIELIEM PEĻŅAS UN BANKU NODOKĻIEM, 5)MILJONĀRU UN BAGĀTO NODOKĻIEM!!!!!!!!!!!!!! KURUS TĀPAT NEVIENS NEMAKSĀS, JO JAU ESOŠO NODOKĻUS NEVIENS KĀ MĒS REDZAM DZĪVĒ NEMAKSĀ!!!! P.s Ja valdība grib papildināt valsts budžetu, tad vaig apkarot - Aplokšņu algas, Kontrabandas cigaretes, degvielu un šņabi, čeku, kvīšu, rēķinu mērīšanu. Vaig apkarot visus - celtniekus, frizieris, autoservisu darbiniekus, un citus Aplokšņu algu saņēmējiem!!!!!!!! Vienotības SOLIDARITĀTES un PROGRESĪVAIS un KAPITĀLA NODOKLIS jau ir izgāzies vēl īsti neieviest līdz galam!!!!!!
A
Aploksnē saņem daudzi!
20 jūnijā, 11:06
Valstij ir jāapkaro ar drastiskiem sodiem, mantas konfiskāciju, cietumsodu, visi valsts izzadzēji Aplokšņu algu saņēmēji, kas nemaksā nodokļus, jāapkaro visi celtnieki, frizieri, autoservisu darbinieki, taksisti, kas nedod čekus un kvītis, nemaksājot nodokļus! VALSTIJ IR JĀAPKARO EIROPĀ LIELĀKĀ ĒNU EKONOMIKA, KAS MĒRĀMA NE SIMTOS MILJONU, BET GAN MILJARDOS! VALSTIJ NEVAIG DZĪVOT UZ AIZŅEMTAS, VIEGLAS, VIRTUĀLAS NAUDAS RĒĶINA, PAR KO KATRU MĒNESI JĀMAKSĀ MILJONIEM EIRO PROCENTOS VIEN, NEMAZ NERUNĀJOT PAR PAMATSUMMU MILJARDIEM, KAS ARĪ AGRĀK VAI VĒLĀK BŪS JĀADOD!!!!
J
John
20 jūnijā, 11:06
Vai VID varētu lūdzu reiz sarēķināt, un pateikt, cik % no mēnešalgas atliek vienam statistiski vidējam strādājošam cilvēkam pēc visu nodokļu atrēķināšanas? 1) iedzīvotāju ienākuma nodoklis 2) uzņēmumu ienākuma nodoklis 3) nekustamā īpašuma nodoklis 4) pievienotās vērtības nodoklis 5) akcīzes nodoklis 6) muitas nodoklis 7) dabas resursu nodoklis 8) izložu un azartspēļu nodoklis 9) valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas 10) vieglo automobiļu un motociklu nodoklis 11) elektroenerģijas nodoklis 12) mikrouzņēmumu nodoklis 13) transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis 14) uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis 15) subsidētās elektroenerģijas nodoklis 16) solidaritātes nodoklis
I
ints
20 jūnijā, 11:06
PB funkcionāriem 10% no tā kas pāri 2000EUR mēnesī iemaksāt solidāri LV budžetā un problēmas būs atrisinātas, tā teikt būtu ideāls piemērs "solidāram" ierosinājumam.
J
J.Rāznieks
20 jūnijā, 10:06
Žel gan, ka Latvijas augstskolās netiek izglītoti ne ekonomisti, ne finansisti,. kuri varētu novērtēt stāvokli finanču jomā un attiecīgi rosināt pasākumus to uzlabošanai. PB arī nav nekādi austrumu gudrie. Vai tās speciālisti par kaut kādiem nieka 300 000 pakustinās smadzenes Latvijas labā? Vai mūsu izglītības sistēmu, mācību iestādes svešinieki jau nevērtēja? Varbūt, ka starp t.s.patvēruma meklētājiem ir kompetenti speciālisti?
M
Mikus
20 jūnijā, 10:06
Neko no raksta nesaprotu ! Iet runa tikai par IIN vai par kopējiem nodokļiem , kaspašlaik ir ap 45% no visām izmaksām par algu. Ja iet runa par visām izmaksām, tas OK, ja IIN - tad ... nebrīnieties, ka visi to vien domās, - kā izvairīties no nodokļu maksāšanas. Varbūt pasaules banka var ieteikt Rīgas kundziņiem un VID ieteikt, kā cīnīties ar cigarešu tirgotājiem Rīgas Centrāltirgū - lūk tur aiziet garām valsts kasei milijoni un nebūs jādomā, kā palielināt nodokļus tiem, kas maksā
S
starp citu
20 jūnijā, 10:06
JĀ!!! - daudzi tik tiešām ar esošajām algām var ļoti šiki padzīvot un daudz ko atļauties ... žēl tikai, ka pēc tām pirmajām 3 mēneša dienām nākošajās 27 dienās nav par ko ēdamo nopirkt.... ja palielinās nodokļus, varēs tikai 2 dienas šikot ...
P
PB to neiesaka
20 jūnijā, 10:06
.........................
Mr. Meeseek
20 jūnijā, 10:06
kkād 1.3K skaitās bagātnieku alga? pipec.
R
realitāte.a
20 jūnijā, 10:06
Pirmkārt jau būtu vispirms jāsaprot, ka visas algas, kuras uz rokas nepārsniedz 1550 eur ir mazas algas līdz 4500 eur ir nelielas, vidēja līmeņa algas ... un tikai virs 4500 ir tādas kuras varētu dēvēt par mazliet lielākām algām. Ja Eiropas savienībā vidus mēra vadošo speciālistu algas ir 7000-10000 eur, tad faktiski lielas algas ir virs 10 000 eur/mēnesī. LV jau tā 85% iedzīvotāji salīdzinājumā ar attīstītajām valstīm pēc algu apmēra ir IZTEIKTI !!! nabagi ... un kaut kāds mēģinājums nodēvēt 1200eur/mēnesī par lielu atalgojumu ir mēģinājums no miroņa izspiest pirdienu...
Z
ZB
20 jūnijā, 10:06
Grasījās jau vienreiz te ieviest progresīvo nodokli no LIELAJĀM algām, no Ls 300< Šeit tas viss ir tikai kārtējais budžeta papildināšanas plāns.
L
L39
20 jūnijā, 10:06
es ieteiktu atcel nodokli par maaju,kuru ar savaam rokaam ceelis,bet tagad jaamaksaa nezin par ko.jaa,lai maksaa visaadi miljonaari,kas pelna,sacel maajas juuras krastos un peec tam registree kaa kautkaadu pansionaatu.
N
neviens nav nelegāls
20 jūnijā, 10:06
Pasaules Bankai pat sapņos nav rādījies ka Latvijā koncepts - mazas algas/lielas algas ir tas pats kā godīgs vai negodīgs VID darbonis.
T
TT
20 jūnijā, 10:06
progresivitāte jau pastāv patlaban, jo lielāku algu saņem, jo lielāki nodokļi jāmaksā. tas ko tagad vēlas panākt ir nevis progresivie nodokļi, bet nevienlīdzības nodokļi.
P
pensionāre
20 jūnijā, 10:06
Cienījamie kungi un kundzes! neaizmirstiet arī pensionārus kuri šobrīd maksā nodokļus gan no algas pirmā lata,gan no pensijām,gan jūs paši arī kādreiz būsiet pensionāri,tikai protams ar daudz lielākām pensijām,bet būtu vēlams atcerēties,ka arī šodienas pensionārs grib dzīvot savu atvēlēto laiku šinī pasaulē! sakāmvārds ir tāds,tā nav valsts,kas neciena vecus cilvēkus.
S
smukais runcis
20 jūnijā, 09:06
Līdz šim maksāju nodokļus kārtīgi, bet,tagad padomāšu. Jo es neredzu, kur paliek mana iemaksātā summa. No pašvaldības (saņem manu IIN un NĪN) nav nekāda labuma (trīs laternas un daļa notīrītas ietves), visus ārstus un izmeklējumus apmaksāju pats, paredzamā pensija tik,cik kaķis uz astes gala var aiznest,tad, kur paliek mani nodokļi? Eju uz arhīvu-jāmaksā,utt. Iznāk, ka klerki apēd manus nodokļus. Piedodiet,bet neuzskatu, ka man vajadzētu uzturēt tik daudz krēslu sildītāju.
G
gita_es
20 jūnijā, 09:06
"PB ieskatā PVN likmes nav jāceļ, bet gan jāpārskata līdzšinējie atvieglojumi." - tas, laikam, nozīmē, ka tur kur tagad ir samazināta PVN likme, tā tiks pacelta.
G
gita_es
20 jūnijā, 09:06
Protams, ja tu kaut nedaudz vairāk saņem par minimumu - super, tiec sodīts ar visādiem nodokļiem
M
mužiks
20 jūnijā, 09:06
Esmu mazās algas saņēmējs un neatbalstu progresīvo nodokli. Jo jau tāpat lielās algas saņēmēji maksā lielākus nodokļus. Uzliks progresīvo nodokli,bet,lielo algu saņēmēji savas algas sadalīs uz mazo algu saņēmējiem un rezultātā maksās vēl mazāk, kā tagad. Pensionāriem gan nebūtu jāmaksā nodokļi, jo viņi jau savu ir samaksājuši. Arī UIN var rīkoties tā, lai nav jāmaksā, ja jau grib pacelt par peļņu maksājamos procentus. Tak izbeigtu vienreiz to nodokļu cilāšanu,bet samazinātu ierēdņu armiju. Tai gan neviens klāt neķeras. Bail?
T
Teds
20 jūnijā, 09:06
Agri vai vēlu, bet progresīvais nodoklis tiks ieviests. Svarīgi vienoties ar Lietuvu un igauniju, lai arī tur tas tiktu ieviests. Protams, vajadzīga diskusija zinātnes līmenī, lai izveidotu Baltijas reģionam atbilstošu mehānismu, kas darbotos veicinoši pret jaunajiem uzņēmējiem. Un vēl. Intervālus procentu paaugstināšanai jāveido 30-50 nevis 300-500 eiro robežās, lai neveidotos burzma ap 499.
TheDxcorporation
20 jūnijā, 09:06
Kāpēc tik šaurs diapazons, varētu būt no 0% (minimālajai algai) līdz 50%.
M
mjā
20 jūnijā, 09:06
jautājums ir - no kura brīža sāk uzskatīt, ka ir "liela" alga. Ja tie ir kaut kādi 5, 6 k mēnesī un uz augšu, tad vēl OK. Kaut gan, ja ir vairāki apgādājamie, tad arī tie 5 k nekāda dižā bagātība nav). Ja lielā alga ir no 1300 eiro uz papīrā, kā te kaut kur tika teikts, tad tas ir absolūts marasms. Mums jau tā visvairāk sit vidusslāni, kur cilvēki saņem drusku virs vidējā atalgojuma (jāsaka gan, daudzās attīstītākās valstīs tas būtu nabagslānis). Tie, kas maksā nodokļus (saņem algu oficiāli) tiks padarīti nabagāki -> pāries uz pelēko sektoru -> mazāki ienākumi budžetā, ko progresīvais nodoklis nespēs kompensēt -> samazināsies summas, ko var veltīt nabadzīgākās daļas vai prioritāro grupu (piem., bērnu) atbalstam -> atkal būs jāizdomā kāds jauns nodoklis.
J
Jahnis
20 jūnijā, 09:06
Šiem padomdevējiem taču taisnība , skats no malas ir pietiekami objektīvs.Tikai lieta tā, ka mūsu grābējiem vēl nav gana. Protams , ka no mūsu puses nekādas iniciatīvas nesagaidījuši, sāk iejaukties aizrobežu speciālisti.Citādi , ja nekas nemainīsies ., būs jaunas klapatas - tauta par dižkungiem vairs nebalsos un pie varas tiks kaut kādi avantūristi.
R
Raita
20 jūnijā, 09:06
Reizēm liekas ,ka Dana Reizniece Ozola jebkurā ministrijā ieejot, vāra tādu pat putru kā Belēviča kungs veselības ministrijā. Savāra putru un "aiztinās" Un visur viņa visu pārzina, varen gudra, tikai liekas ka naudu svaida uz visām pusēm vajag vai nevajag. Ko tad dara ministrijas darbinieki , ka neko nevar izvērtēt. Un tai pašā laikā tik domā , kā "apkāst" tautu.
N
Nodokļus jāmaksā
20 jūnijā, 09:06
Valstij ir jāapkaro ar drastiskiem sodiem, mantas konfiskāciju, cietumsodu, visi valsts izzadzēji Aplokšņu algu saņēmēji, kas nemaksā nodokļus, jāapkaro visi celtnieki, frizieri, autoservisu darbinieki, taksisti, kas nedod čekus un kvītis, nemaksājot nodokļus! VALSTIJ IR JĀAPKARO EIROPĀ LIELĀKĀ ĒNU EKONOMIKA, KAS MĒRĀMA NE SIMTOS MILJONU, BET GAN MILJARDOS! VALSTIJ NEVAIG DZĪVOT UZ AIZŅEMTAS, VIEGLAS, VIRTUĀLAS NAUDAS RĒĶINA, PAR KO KATRU MĒNESI JĀMAKSĀ MILJONIEM EIRO PROCENTOS VIEN, NEMAZ NERUNĀJOT PAR PAMATSUMMU MILJARDIEM, KAS ARĪ AGRĀK VAI VĒLĀK BŪS JĀADOD!!!!
A
aste
20 jūnijā, 08:06
Uzņēmējs nodokļus var maksāt no peļņas, nevis no apgrozījuma. Uzņēmējam nav tā - ja cels nodokļus, es palielināšu pakalpojumu (produktu) cenu un viss būs OK. Nē, nodokļus būs jāmaksā aizņemoties no bankas (ja dos), jo patērētājs ir maksāt nespējīgs un pakalpojumus vairs neizvēlas...
N
Nja
20 jūnijā, 08:06
Ja to tā ir sapratuši Tvnet, tas ir viens, bet ja pati ministre, tad ārprāts. Nekādā gadījumā nevar būt tikai šie krasi divi sliekšņi, gradācija no 19 līdz 29 nozīmē vairākas pakāpes šajā reģionā. Otrkārt, tiem, kas komentāros saka, ka tad visām algām nodokļi palielināsies. Progresīvā nodokļa būtība nav maksāt augšējo slieksni par visu summu! Tas nozīmē, ka līdz noteiktam ienākuma līmenim ir viens nodoklis un tikai par pārējo ienākuma summu nākamais!
F
ff
20 jūnijā, 08:06
Nesaprotu - kāpēc netiek ņemts vērā bērnu skaits. Piemēram, cilvēks bez bērniem saņem 800 eur uz rokas. Pieņemsim, ka šī ir "mazā" alga. Es saņemu ~ 2000 eur uz rokas. Man ir 3 bērni. Vai es kko ne tā saprotu?
X
XXL
20 jūnijā, 08:06
Jācer, ka vismaz sāks domāt par nodokļu sistēmas pilnveidošanu. Taču galvenā problēma Latvijā paliek uzņēmējdarbības bremzēšana ar birokrātiju un korupciju, kā arī iekasēto nodokļu izšķērdēšana, un tas vēl maigi teikts.
I
ivars.
20 jūnijā, 08:06
Ir jāievieš progresīvais nodoklis uz ienākumiem un viss,bet mūsu murmuļi to nedara,jo pašiem nav izdevīgi.Tas ir vienīgais veids sakārtot ekonomiku.Lielās algas jānogriež.Nekādas žēlastības likumīgajiem blēžiem.mums viņu par daudz saradies,brīnumbērnu kas sēž desmit valsts uzņēmumu valdēs un naudu grābj ar lāpstām un vēl paņirdz par muļķa tautu.
N
nu nu
20 jūnijā, 08:06
galvenais ir samaksāt Pasaules Bankai 300 000 EUR par pētījumu. Kas tad to veiks? Cienījamā Sanita Bajāres kundze, bijusī valsts sekretāre?
N
Nodoklīts
20 jūnijā, 08:06
Ienākumu nodoklim jābūt visiem vienādam 15%. Cilvēkus kuri strādā labāk un vairāk sodīt ar paaugstinātiem nodokļiem vajag tad, ja mērķis ir graut ekonomiku.
K
kkas
20 jūnijā, 08:06
uhhh, tātad pēc vid algu kalkulatora, pašlaik minimāla alga uz rokas 272 euro, bet ar 19% IIN būtu veseli 282 euro, sāk likties šis izmaiņas tiek apspriestas tikai lai kādu nokaitinātu, jo labāk īpasī nepaliks nevienam
A
Alids
20 jūnijā, 07:06
KOmunisms atgriežas - visiem viss pieder
P
Panamas ofšors
20 jūnijā, 07:06
VALDĪBAI NEVAIG SAPŅOT PAR KAUTKĀDIEM PAMUĻĶĪGIEM: 1)SOLIDARITĀTES NODOKĻIEM, 2)PROGRESĪVAJIEM NODOKĻIEM, 3)KAPITĀLA NODOKĻIEM, 4)LIELIEM PEĻŅAS UN BANKU NODOKĻIEM, 5)MILJONĀRU UN BAGĀTO NODOKĻIEM!!!!!!!!!!!!!! KURUS TĀPAT NEVIENS NEMAKSĀS, JO JAU ESOŠO NODOKĻUS NEVIENS KĀ MĒS REDZAM DZĪVĒ NEMAKSĀ!!!! P.s Ja valdība grib papildināt valsts budžetu, tad vaig apkarot - Aplokšņu algas, Kontrabandas cigaretes, degvielu un šņabi, čeku, kvīšu, rēķinu mērīšanu. Vaig apkarot visus - celtniekus, frizieris, autoservisu darbiniekus, un citus Aplokšņu algu saņēmējiem!!!!!!!! Vienotības SOLIDARITĀTES un PROGRESĪVAIS un KAPITĀLA NODOKLIS jau ir izgāzies vēl īsti neieviest līdz galam!!!!!!
J
Jāsāk maksāt nodoklīšus!!!!
20 jūnijā, 07:06
Zagšana jeb valsts izzagšana ir nodokļu nemaksāšana, aplokšņu algas, kontrabandas cigaretes, degviela, čeku, kvīšu, rēķinu nedošana, ko dara frizieri, celtnieki, autoservisu darbinieki utt. Latvijā ir Eiropas savienībā lielākā ēnu ekonomika, kura nav simtos miljonus, bet gan miljardos, kā rezulrātā Valsts kase ir vienmēr tukša. Valdība neatkarīgi no tā vai tās priekšgalā ir Kalvītis, Dombrovskis, Straujuma vai ir treknie, liesie, izaugsmes, straujās attīstības gadi, visu laiku brauc kautkur uz ārzemēm aizņemties ar ubaga tarbu, bet tie miljardi agrāk vai vēlāk aplokšņu algu saņēmējiem un citiem nodokļu nemaksātājiem būs jāadod ar milzu miljoniem pa virsu peocentu veidā!
M
Mikrouzņēmumi=Zagļi grauj budžetu
20 jūnijā, 07:06
Nav godīgi ka Latvijā cilvēkam ir jāmaksā 23% Iedzīvotāju ienkuma nodoklis +34.09% Soc. nodoklis, bet tepat arī Latvijā ir tādi izredzētie Zagļi un Krāpnieki kā Mikrouzņēmui, kas var maksāt tikai 9% nodokli!
P
Penši liekēži
20 jūnijā, 07:06
Valsts pienākums nav maksāt kādām pensiju! Pensijas rodas no Soc.Nodokļa, ko Latvijā gandrīz neviens nemaksā jo saņem algas aploksnēs. Pensionāriem Latvijā nav ne mazāko tiesību saņemt normālas pensijas , ko viņi nekad arī nesaņems tā VSAA sistēma sabruks, un pensionāri pat 100 eiro nesaņems.
:
:))
20 jūnijā, 07:06
Mērķis skaidrs :) Visus vienādi nabagus pataisīt ! Tā jau visu laiku notiek ar pensiju indeksācijām, kas nestrādā - tam būs ēst.
Z
Ziniet
20 jūnijā, 07:06
jebkāds šāds ieteikums uzrauj sliktu dūšu. Tāda sajūta, ka mums pašiem smadzeņu vispār nav. "Tautas Balss" jau gadiem rej šādu prasību, bet "karavāna" tik dodas tālāk. Pietiek kaut kādiem "PB" izteikt šādus ierosinājumus, kad tūdaļ visi mēdiji pilni. KAS AR MUMS NOTIEK!?
A
Aploksnē saņem daudzi!
20 jūnijā, 07:06
Valstij ir jāapkaro ar drastiskiem sodiem, mantas konfiskāciju, cietumsodu, visi valsts izzadzēji Aplokšņu algu saņēmēji, kas nemaksā nodokļus, jāapkaro visi celtnieki, frizieri, autoservisu darbinieki, taksisti, kas nedod čekus un kvītis, nemaksājot nodokļus! VALSTIJ IR JĀAPKARO EIROPĀ LIELĀKĀ ĒNU EKONOMIKA, KAS MĒRĀMA NE SIMTOS MILJONU, BET GAN MILJARDOS! VALSTIJ NEVAIG DZĪVOT UZ AIZŅEMTAS, VIEGLAS, VIRTUĀLAS NAUDAS RĒĶINA, PAR KO KATRU MĒNESI JĀMAKSĀ MILJONIEM EIRO PROCENTOS VIEN, NEMAZ NERUNĀJOT PAR PAMATSUMMU MILJARDIEM, KAS ARĪ AGRĀK VAI VĒLĀK BŪS JĀADOD!!!!
Lokfjurer
20 jūnijā, 07:06
Jautājums ir kas būs mazā alga un kāda lielā? Lai to noteiktu ir jāņem vērā dzīves dārdzība un cenas. Citādi var jau uztaisīt,ka sētniekam ir liela alga! Latvijā politiķi jebkuru labu ideju tā sačakarēs,ka mati stāvus celsies.
Beatrise Vrona (beta)
20 jūnijā, 07:06
Sen jau vajadzēja! Jo lielāka alga, jo lielāks nodoklis. Tas būtu taisnīgi!!!
A
arta
20 jūnijā, 07:06
Kāpēc netika pateikts, cik PB-prāt skaitās liela alga? Un kāpēc nodokļu progresivitāte tiek attiecināta tikai uz algu, ja patiesībā vislielākos ienākumus cilvēkiem veido ienākumi no kapitāla? Kāpēc jāsoda kvalificētā darba darītāji, kuri jaunībā ir studējuši?
A
aaa
20 jūnijā, 07:06
itkā viņi to nezin, progresīvais nodoklis, tas nav tikai tāpēc,ka viņi ir tie kas arī vada biznesus, un paši sevi piesedz, ĀRĀ no valdības visas esošās partijas ĀRĀ nebalsojiet par esošajām partijām ,ja latviešu krievi grib respektu, nebalsojiet par Rušaku viņš ir tas pats kas pārējie tikai vēl ļaunāk.
Q
qwerqwer
20 jūnijā, 07:06
vajadzētu tādu likumu kurš aizliedz cilvēkam ar augstāko izglītību maksāt mazāku algu par x2 minimālajām, tad vismaz būtu jēga iet un mācītieskā arī darba devēji profesijās kur nav vajadzīga augstākā - viņu lieki neprasītu
A
atalgojums
20 jūnijā, 07:06
nav TIKAI alga; peļņa, dividendes u.t.t
V
vilis
20 jūnijā, 07:06
Ļoti labi PB priekšlikumi.Man patīk
:
:)
20 jūnijā, 07:06
Vispiemērotākā Latvijai ir - regresīvs nodoklis no minimālās līdz 800 tad proporcionāls līdz 1500 un tād sākas progresīvs. Te Jums atslēga uz visām problēmam ar valsts budžetu. :) Gaidu nobela premiju ekonomikā, un Danas zvanu kļūšanai par padomnieku...
Ļ
ļaunais dejotājs
20 jūnijā, 07:06
Viss jau būtu taisnīgi, tik baidos ka ''lielā alga'' sāksies no 500EUR uz papīra....
R
Reizrēkins
20 jūnijā, 06:06
PĒC pieredzes var teikt ka FM ministrijā sēž diezgan nekompetenti darbinieki ,kuriem no ekonomikas sapratne ir ļoti maza. Tā salīdzinot ar Lielbritāniju, Latvijā darba spēka nodokli ir četras reizes lielāki!
R
Rūgta patiesība
20 jūnijā, 06:06
Nu ja-atņemt sunim kaulu ?....ha....Un vēl pasaki,ka likvidēt ārzonas....Oligarhi un to uzpirktie politikāņi nekad to nepieļaus !!! Sapnis vasaras naktī !!
H
ha, ha
20 jūnijā, 06:06
Domāju, ka atšķirībā no imigrācijas politikas progresīvā nodokļa jautājumā deputāti un ministri stingri iestāsies pret starptautisko institūciju centieniem uzspiest mums savu gribu.
U
upe
20 jūnijā, 06:06
Kā tad - taisām visus vienādi nabagus!! Ziņojums no valdības puses - nemokieties: nemācieties (mierīgi lūrat datorā un televizorā rijot čipsus un pielokot stiprināto alu), netaisiet karjeru ar attiecīgi lielu atbildības pakāpi, jo galu galā saņemsiet visi vienādi!!! Ko var mocīties - ieviesiet kartiņas tautai - tik kg desa, tik maize, piens mēnesī un naudu varat uzreiz bez pūlēm pievākt sev! Tā vietā lai tante ATPELNĪTU SAVU ALGU, domājot, kā attīstīt ražošanu, sēž un štuko - ko kam atņemt, lai paliktu citiem!
S
Saule
20 jūnijā, 06:06
Tieši tā, mums acis mālē ciet. Valdība piesedz savējos. Paskatieties Rimi, Gan bei, visi citi pakalpojuma sniedzēji, pie viņiem strādā jaunieši no dažādām programmām, un tieši tie ir lielākie nodokļu nemaksātāji! Valsts pārvaldē saņem tikai ministri un viņiem pietuvinātie. Cilvēkiem, kuriem jāstrādā ar gūzmu normatīvu, kuri šķibi greizi nepareizi ir sagatvoti un burtiski jāazrijas ar to birokrātiju, saņem 500 - 800 uz roku, un visu dienu sēdi iesprindzis un gatavo dokumentus (redze bojājas, virsstundas tāpat jāstrādā), turklāt prasības - augstākā izglītība un kas ne tikai. Nav samērojamības, un rodas sajūta, ka no tās Latvijas vairs jau nekas pāri nav palicis :-((
Q
qwerqwer
20 jūnijā, 06:06
kamēr pastāvēs mikrouzņēmumi šitais viss ir kaķim zem astes!!!
K
kompromiss
20 jūnijā, 06:06
ja pašu pilsoņo-valsts ierēdņi nespēj pārvaldīt valsti, jāizsludina starptautisks konkurss par šo darbu veikšanu ( valsts pārvalde)
D
Drausmas
20 jūnijā, 06:06
Vispār jau ar n-aidu pat gribās izteikties. Mūsu valdība ar visiem ministriem priekšagalā vienkārši iznīdē normālos cilvēkus!! Jo, mikro, ja tajā ir godīga darbošanās ir ļoti labs atbalsts. Izkost tos, kuri taisa fiktīvos ir ļoti vienkārši. Valdība, tāpat, kā VID savējos, šos arī aizstāv. Savukārt par nodokļa gradāciju - ir attaisnojums pateikt, ka PB lika! Murgs. Ja tādā Anglijā, piemēram atšķirība starp mazo algu ir 800 - mazā un 3000 - lielā, varbūt tas ir savādāk. Pie mums jau ir tā, ka dēļ darba spēka trūkuma visi loši saņem pa 400 - 500, un tad tik pa slimības lapām staigā, savukārt lielā alga jau skaitās 1000, nu un aplieciet tagad ar nodokli, tad kāda man jēga paliek šajā valstī audzināt 3 bērnus, kad pat par bērnudārzu ir jāmaksā liela nauda. Tiešām bēdīgi :-((
.
.
20 jūnijā, 06:06
Labs ieteikums, tikai kamēr netiks galā ar aploksnēm, tikmēr tas tik pat nestrādās. Vajag bargākus sodus par nodokļu nemaksāšanu un tiesu sistēmu, kas padarīs neizbēgamu sodu piemērošanu. Kamēr Latvijā būs tāda korupcija kā šobrīd, tikmēr nekas nedarbosies. Lai cik labi būtu nodomi.
M
Maz.vid.uzņ.
20 jūnijā, 06:06
Tiešām- no algām, vai no personas VISIEM ienākumiem? PB eksperti neredz 10% likmi?
I
Ilze
20 jūnijā, 06:06
Pasaules Banka (PB) ieteikto Latvijai mūsu valdība realizēs šādi - darbaspēka nodokļu progresivitāti 29% zemajām, bet 19% lielajām algām, šorīt LNT raidījumā «900 sekundes» atzina finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).
© TVNET. Visas tiesības paturētas