RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Finanšu ministre ar jauno VID vadītāju uzlabos ieņēmumu dienesta stratēģiju

LETA 3
Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola | Foto: Evija Trifanova / LETA

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) ar jauno Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāju plāno uzlabot VID stratēģiju, šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē sacīja finanšu ministre.

Ministre informēja par Finanšu ministrijas (FM) izdevumu samazinājumu par teju 40 miljoniem eiro 2017.gadā. Tāpat viņa stāstīja par VID plānu līdz gada beigām piedāvāt priekšlikumus VID atalgojuma sistēmas izveidei, lai eksperti atbildīgākos amatos saņemtu lielāku atalgojumu.

Saeimas deputāte Inguna Sudraba (NSL) vēlējās zināt, vai finanšu ministrei ir informācija par to, kā līdzekļu ieguldīšana VID uzlabo uzņēmējdarbības vidi. Reizniece-Ozola atbildēja, ka VID ir jābūt kā labam instrumentam politikas veidotāju rokās, VID ir jācīnās par ēnu ekonomikas īpatsvara samazinājumu un jārūpējas par nodokļu ieņēmumu pieaugumu.

«VID darbības stratēģijā ir sarakstīta virkne uzdevumu, bet es tos gribētu nedaudz uzlabot. To es plānoju veikt ar jauno VID vadītāju,» sacīja finanšu ministre, bet neprecizēja, ko tieši vēlētos uzlabot.

Sudraba arī norādīja, ka FM nav izstrādāta caurskatāma atalgojuma sistēma, uz ko finanšu ministre atbildēja, ka ir svarīgi izstrādāt jaunu valsts atalgojuma sistēmu, kas kopīgi ar Valsts kanceleju tiks izstrādāta līdz nākamā gada vidum.

Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars (LRA) pauda neizpratni, ka valsts daudzgadu budžetā ir minēta konkrēta nodokļu ieņēmumu summa, neskatoties uz to, ka valsts nākamgad plāno izstrādāt jaunu nodokļu politiku. Savukārt Reizniece-Ozola uzsvēra, ka daudzgadu budžetā ietvertās nodokļu ieņēmumu prognozes tika izstrādātas uz pašreizējās situācijas bāzes. Viņa piebilda, ka, mainoties nodokļu politikai, mainīsies arī nodokļu ieņēmumu prognozes, taču ministre atturējās nosaukt konkrētu summu.

Valsts pārvalde Dana Reizniece-Ozola Ēnu ekonomika VID Inguna Sudraba
3 Komentāri