RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Latvijas Finieris» atklās jauno ražotni Rīgā

LETA
Ilustratīvs attēls | Foto: Evija Trifanova / LETA

Latvijas kokapstrādātājs «Latvijas Finieris» šodien plāno atklāt jaunu impregnēšanas ražotni Rīgā.

«Latvijas Finiera» padomes biroja vadītāja Jolanta Medne informēja, ka «Latvijas Finieris» sāka celt rūpnīcu pagājušā gada nogalē un tajā izmantos modernu un videi draudzīgu impregnētā papīra ražošanas tehnoloģiju ar augstāku pievienoto vērtību. Ieguldot 10 miljonus eiro, attiecīgā produkta ražošanas jauda ir dubultota, un šo procesu apkalpos 12 darbinieki, kuri strādās trīs maiņās.

Jaunajā ražotnē uzstādītā impregnēšanas līnija ir daļa no valsts atbalstāmo investīciju projekta, un, to ieviešot, uzņēmums saņems nodokļa atlaidi. Atbalsta summa ir gandrīz viens miljons eiro no kopējā 10 miljonu eiro ieguldījuma ražotnē. Impregnēšanas līnija ir projektēta un izstrādāta uzņēmuma vajadzībām kopā ar Eiropas vadošajiem speciālistiem, aprīkota ar modernākajām tehnoloģijām vides aizsardzības prasību izpildē un energoefektivitātes rādītāju uzlabošanā. «Procesā izdalītās gāzes nenonāk atmosfērā, bet tiek savāktas un sadedzinātas speciālā utilizatorā, kas ir aprīkots ar siltummaini un atgriež siltumu ražošanā - papīra žāvēšanas procesā. Tādējādi ir mazāks fosilā kurināmā - dabasgāzes - patēriņš,» sacīja Medne.

Jaunajā impregnēšanas ražotnē saražotās produkcijas vērtība būs apmēram 15 miljoni eiro gadā, tajā patērētais papīrs - apmēram 40 miljoni kvadrātmetru gadā jeb 12 futbola laukumi dienā, bet energoefektivitātes pieaugums - apmēram 20%, salīdzinot ar iepriekšējo procesu.

Rūpnīcā saražoto gatavo produkciju plānots izmantot arī citās koncerna rūpnīcās Latvijā, kā arī eksportā, piemēram, uz Igauniju, kur izvietota «Latvijas Finiera» jaunā saplākšņa rūpnīca.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka koncerns «Latvijas Finieris» pagājušajā gadā strādāja ar 196,5 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1% vairāk nekā gadu iepriekš. Pērn koncerns nopelnīja 12,8 miljonus eiro un attīstībā ieguldīja 42,3 miljonus eiro.

Koncerna «Latvijas Finieris» pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana. «Latvijas Finieris» eksportē aptuveni 95% no saražotā saplākšņa, ko pārdod vairāk nekā 60 valstīs, tostarp nozīmīgākās no tām ir Lielbritānija, Vācija, Francija, Itālija, Nīderlande un Turcija.

Turcija Francija Investīcijas Eksports Nīderlande Igaunija
0 Komentāri