RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID: Akcīzes nodokļa likmes celšana alkoholisko dzērienu cenu ietekmēs nebūtiski

LETA

Ikgadējā akcīzes nodokļa likmju celšana šogad alkoholisko dzērienu cenu ietekmēs nebūtiski, informēja Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Šogad likmju kāpums preces cenu ietekmēs minimāli - kopā ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) par 0,5 litru pudeli alus uz akcīzes rēķina būs jāmaksā par vienu centu vairāk kā līdz šim, bet par vienu pudeli vīna - nepilnus četrus centus vairāk.

Būtiskāk akcīzes nodokļa likmju celšana ietekmēs stipros jeb spirtotos alkoholiskos dzērienus - ja līdz šim par vienu litru 40% degvīna akcīzes nodoklis bija 5,60 eiro, tad no 1.marta - 5,80 eiro. Līdz ar to viena litra degvīna pudeles cena varētu palielināties par 24 centiem, ņemot vērā akcīzes palielinājumu kopā ar PVN.

No 1.marta stājas spēkā jaunas akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem, tādēļ VID aicina licencētos komersantus veikt inventarizācijas un līdz 18.aprīlim iemaksāt akcīzes nodokļa starpību valsts budžetā. VID vērš uzmanību, ka iemaksu kārtība ir vienkāršota - līdzšinējo septiņu, akcīzes nodokļa iemaksām paredzēto kontu vietā, ir tikai divi valsts budžeta konti.

Lēmums par likmju pakāpenisku kāpināšanu alkoholam katra gada 1.martā tika pieņemts 2015.gadā, kad par to vienojās Finanšu un Veselības ministrijas kopā ar sociālajiem partneriem - vairākām alkoholisko dzērienu nozares asociācijām.

Alkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa likmes mainās katra gada 1.martā, ļoti pakāpeniski, lai patērētāji nejustu krasas izmaiņas preces cenā un nepalielinātos riski, ka patērētāju izvēle noslieksies par labu būtiski lētākajam nelegālajam alkoholam, kas var radīt nelabvēlīgu ietekmi uz cilvēku veselību un pat dzīvību.

VID atgādina, ka visiem licencētajiem komersantiem ir pienākums 1.martā veikt inventarizācijas, aprēķināt akcīzes nodokļa starpību katram alkoholisko dzērienu veidam un līdz 18.aprīlim akcīzes nodokļa starpību iemaksāt valsts budžetā.

Vienlaikus VID vērš uzmanību, ka no šī gada 1.janvāra būtiski samazināts valsts budžeta kontu skaits akcīzes nodokļa iemaksām par alkoholiskajiem dzērieniem - līdzšinējo septiņu kontu vietā ir tikai divi - viens par alu un viens par citiem alkoholiskajiem dzērieniem. Tādējādi uzņēmējiem tiek samazināts gan administratīvais slogs, gan finansiālās izmaksas, veicot maksājumus Valsts kasē.

Alkohols
0 Komentāri