RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Eurostat»: Latvija janvārī bijusi viena no divām ES valstīm, kur sarūk ražotājcenas

LETA
Ilustratīvs attēls | Foto: TASS/LETA

Latvija janvārī bija viena no divām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kur salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo mēnesi reģistrēts rūpniecības ražotājcenu kritums, liecina ES statistikas pārvaldes «Eurostat» ceturtdien publicētie dati.

Latvijā rūpniecības ražotājcenas janvārī gada izteiksmē saruka par 1,3%, bet Luksemburgā kritums bija par 3,1%.

Pārējās 25 ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, janvārī salīdzinājumā ar šo mēnesi pērn rūpniecības ražotājcenas pieauga. Straujākais kāpums fiksēts Beļģijā (+13,3%), Lielbritānijā (+10%) un Nīderlandē (+8,4%).

Lietuvā un Igaunijā rūpniecības ražotājcenas janvārī pieaugušas attiecīgi par 0,9% un 0,2%.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi rūpniecības ražotājcenas pieauga visās ES dalībvalstīs. Visstraujākais ražotājcenu kāpums janvārī salīdzinājumā ar decembri bijis Maltā (+2,3%), Beļģijā (+2,1%), Spānijā (+1,8%), Portugālē (+1,7%), Slovākijā (+1,5%), Igaunijā (+1,4%), Rumānijā (+1,3%), Dānijā un Lielbritānijā (abās valstīs +1,2%), kā arī Lietuvā un Nīderlandē (abās valstīs +1,1%). Latvijā rūpniecības ražotājcenas janvārī mēneša izteiksmē pieauga par 0,3%.

ES dalībvalstīs vidēji ražotājcenas janvārī salīdzinājumā ar šo pašu mēnesi pērn pieauga par 4,3%, bet eirozonā kāpums bija 3,5%. Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi ražotājcenas janvārī ES palielinājās par 0,8%, bet eirozonā - par 0,7%.

Gan mēneša, gan gada izteiksmē dati nav pieejami par Itāliju.

ES Slovākija Portugāle Beļģija Dānija Nīderlande Spānija Igaunija
0 Komentāri